Marvel News #36

Posledné dva týždne sme sa venovali teasovaniu pripravovanej série Runaways, avšak nič konkrétne sme sa nedozvedeli. Pred pár dňami však Marvel konečne túto sériu potvrdil a predstavil nám aj vybraných tvorcov. Scenár bude písať Rainbow Rowell a o kresbu sa postará Kris Anka. Rowell sa vyjadrila pre Entertainment Weekly, že keď ju editor Nick Lowe po prvý raz oslovil s možnosťou písať pre Marvel, Runaways bola prvá vec, na ktorú sa ho pýtala, keďže ide o jej obľúbenú sériu.

 


 

Séria by mala odštartovať v septembri a v prvom arcu by sme ,ako inak, mali sledovať opätovné vytvorenie Runaways. Nebude to však také jednoduché, keďže podľa Rowell sú Runaways špecifickí tým, že nie sú ako Avengers alebo X-Meni, vytvorení pre nejakú misiu alebo účel. Oni sú skôr decká, ktoré sa náhodou ocitli na rovnakej lodi.

 


 

O Venomovi sme toho v Marvel News napísali minule naozaj veľa. Nebudeme sa preto opakovať a iba pripomenieme, že už približne o tri týždne sa dočkáme začiatku série Edge of Venomverse. Ako už vieme dávno, pôjde o 5-dielnu sériu, ktorá nám ukáže známych hrdinov posadnutých Venomom. Prvá príde na rad X-23 a kombinácia to tak bude určite smrtiaca, ako môžeme vidieť aj na prvých náhľadoch. Scenár píše Matthew Rosenberg, kreslí Roland Boschi. Edge of Venomverse #1 sa dočkáme 28. júna.

 

 

Neviem, či som to tu už spomínal, ale nemám rád Deadpoola. Preto ma nasledujúca správa nechala chladným, ale niekoho možno poteší. To, že bude Deadpool opäť zabíjať Marvel Univerzum, je už staršia správa. Opäť svoje sily spoja scenárista Cullen Bunn (X-Men Blue, Venomverse) a kreslič Dalibor Talajic, aby si túto zápletku po rokoch zopakovali. Najnovšie sme dostali aj náhľad, ako to bude vyzerať a asi nikoho neprekvapí, že to bude riadny masaker. Deadpool začne v 5-dielnej mini-sérii vyčíňať v júli.

 

 

Vo včerajšej dávke noviniek sme sa dočkali rovno dvoch premiérových titulov. Najviac sa asi očakávala nová séria Darth Vader, ale isté kontroverzie v súvislosti so sexuálnou orientáciou hlavného hrdinu, zvýšili záujem aj o premiéru Icemana. Ďalšieho samostatného tie-inu sa dočkal event Secret Empire, tentoraz s podtitulom Brave New World.

 

All-New Guardians Of The Galaxy #3
Black Bolt #2
Bullseye #5
Champions #9
Daredevil #21
Darth Vader #1
Doctor Strange #20
Hawkeye #7
Iceman #1
Iron Fist #4
Jessica Jones #9
Nova #7
Rocket #2
Secret Empire: Brave New World #1
Spider-Man #17
Spider-Man/Deadpool #18
The Avengers #8
The Unstoppable Wasp #6
X-Men: Gold #5

 

 

Marvel News #36 sú na konci. Pokiaľ sa vedúci tejto rubriky Drackula vráti z dovolenky v Rumunsku (áno, fakt tam ide) a neprenajme si tam nejaký hrad, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 − 8 =