Marvel News #4

Uplynulý týždeň Marvel odštartoval fázu Marvel Now!, alebo ak chcete Marvel Now 2.0. Dočkali sme sa tak premiéry titulov Champions, Deadpool: Back in Black, Jessica Jones, Death of X a Cage!. Podľa prvých ohlasov to kvalitatívne najlepšie odštartovala Jessica Jones, ktorá za to môže určite ďakovať aj pôvodnému tímu Bendis, Gaydos a Mack, ktorí sú podpísaní aj pod pôvodnou sériou Alias. Naopak, Marvel úplne nevyužil aktuálny hype okolo veľmi pozitívne hodnoteného Netflix seriálu Luke Cage a do pléna dal len rozporuplnú limitovanú sériu Cage!, ktorej kresba odradí okamžite každého, kto o túto postavu po zhliadnutí seriálu prejaví záujem. Je síce jasné, že tvorcovia sa snažili o ťažké retro, ale načasovanie nie je ideálne. Našťastie sa Luke Cage mihol v komikse Jessica Jones, a tak sa môžu fanúšikovia seriálového hitu presunúť na túto adresu.

 

jessica_jones_01

 

Podľa prvých odhadov predajnosti portálu bleedingcool sa z noviniek od Marvelu najviac darilo prvému číslu Death of X (7. miesto), ktorý podľa môjho názoru viac ako dobre vytýčil štartovacie pozície pre rozdúchanie väčšieho konfliktu. Doleuvedený variant cover skvele ilustruje atmosféru jednotlivých frakcií X-meni/Inhumans a náladu komiksu ako takého.

 

death_of_x_variant
“Death of X” #1 variant cover – Aaron Kuder

 

Z noviniek sa do odhadov TOP 10 predajnosti dostal ešte Deadpool (10. miesto) a trochu vyhoreli Champions, od ktorých sa čakalo podstatne viac a do TOP 10 sa nedostali. Kvalitatívne to však nebolo s Champions úplne zlé, a prvé číslo malo ten potrebný ťah na bránu novovznikajúceho tímu. Jeho tvorba bude pokračovať aj v druhom čísle, kde by sa mal k Champions pridať Cyclops, ale ako vidíte na náhľadoch, nebude to od začiatku vyslovene idylické.

 

 

Účasť titulov Amazing Spider-Man #19 (6. miesto) a Invincible Iron Man #14 (8. miesto) je v rebríčku príjemným prekvapením. Celkovo sa očakávalo, že novinky o niečo viac zamiešajú kartami, ale vzhľadom na výsledky posledných týždňov sú štyri tituly v Top 10 vcelku úspech.

 

asm_019

 

Séria All-New Wolverine rozbehla číslom #13 nový arc, ktorý sa volá Enemy of the State II. Ide o pokračovanie príbehu z pera Marka Millara, v ktorom si to rozdal pôvodný Wolverine prakticky s každým, kto bol vtedy poruke. V prvom čísle sa však príliš na túto story zatiaľ neodkazuje a skôr sa spomínajú začiatky X-23, ktoré sme mohli vidieť v limitovaných sériách Innocence Lost a Target X. A práve v týchto sériách okrem Laury vznikol aj pach, ktorý ju mení na vražedné monštrum. A práve okolo tejto záležitosti to všetko odštartuje.

 

wolverine_013

 

Veľmi civilného a skoro až dojímavého finále sa dočkala séria Invincible Iron Man. Tá v čísle #14 nepredviedla žiadny krutý zápas alebo megalomanskú bitku a na rozdiel od #5 čísla Civil War II sledujeme skôr komorné okamihy. Je síce pravda, že niektoré veci, ktoré si Tony a Carol vysvetľujú, už boli povedané x-krát, ale tu to naozaj funguje. Zároveň sme sa mali v posledných číslach možnosť zoznámiť s Riri a opäť sa začal vyskytovať Victor Von Doom, čo bol príjemný bonus. Aktuálne teda neostáva nič iné, iba čakať na nový volume Invincible Iron Man (09.11.2016) a novú sériu Infamous Iron Man (19.10.2016).

 

iron_man_014

 

Jednou z noviniek, ktorú Marvel ohlásil na nedávnom NYCC, bola séria America, v ktorej sa nám predstaví Ms. America, alebo ak chcete, America Chavez. Táto postava je známa najmä z Young Avengers, alebo z aktuálnej série Ultimates. Najzaujímavejší na tomto charaktere je fakt, že okrem iného dokáže cestovať medzi dimenziami. Informácie ohľadom tímu tvorcov zatiaľ zverejnené neboli, série sa dočkáme v roku 2017.

 

ms_america

 

Fanúšikovia Richarda Ridera sa dočkali! Po približne šesťročnej absencii sa vracia v novej sérii, ktorá odštartuje v decembri. Písať ju bude Jeff Loveness a Ramon Perez, pričom Perez sa bude starať aj o kresbu. Bude veľmi zaujímavé sledovať, ako budú spolu fungovať Rider a aktuálny Nova Sam Alexander. Richarda určite čakajú prekvapenia, predsa len, časy sa zmenili.

 

 

Na záver opäť uvádzame všetky komiksy, ktorými nás včera Marvel výdatne zásoboval. Za zmienku určite stoja novinky Great Lakes Avengers, Solo, Mosaic alebo prvý diel The Clone Conspiracy. Číslom #25 končí v Star Wars univerze séria Darth Vader.

 

Daredevil #12
Darth Vader #25
Deadpool #20
Great Lakes Avengers #1
Han Solo #4 (of 5)
Howard The Duck #11
Marvel Universe Guardians of the Galaxy #13
Max Ride – Final Flight #2
Moon Knight #7
Mosaic #1
Old Man Logan #12
Power Man and Iron Fist #9
Solo #1
Star Wars – The Force Awakens Adaptation #5 (of 6)
The Clone Conspiracy #1 (of 5)
The Dark Tower – The Drawing of the Three – The Sailor #1 (of 5)
The Punisher #6
The Unbelievable Gwenpool #7
Thunderbolts #6
Uncanny Avengers #15

 

 

Toľko pre dnešok z ďalších Marvel News. Pokiaľ našu redakciu nezasiahne meteorit, budeme tu opäť o týždeň, aby sme vám zhrnuli všetko podstatné zo sveta Marvel Comics. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

(zdroj: cbr.com, ign.com, marvel.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
28 ⁄ 14 =