Marvel News #40

Minulý týždeň odštartoval očakávaný Edge of Venomverse a hneď na úvod si pripravil silný kaliber. Kombináciu X-23 a Venoma. Ako to ale dopadlo? Z môjho pohľadu to žiadna extra bomba nie je. Pozeráme sa na ďalší, trochu pozmenený, origin obľúbenej postavy, ktorá ako bonus vyfasovala Venoma. Ten je v príbehu prakticky zbytočný a myslím, že do diania nepriniesol nič zásadne iné, ak nerátame fakt, že dokázal infikovať viac postáv naraz. Inak je to klasika o tom, ako chcú všetci chytiť alebo zabiť X-23 a ako im ona vždy s prehľadom nakope riť. S Venomom či bez neho. Záverečný cliffhanger vo mne vzbudil zvedavosť a jasne demonštroval, že tento event sa bude týkať rôznych podôb Venoma naprieč celým multiverzom.

 

 

V posledný dňoch sa stále viac hovorí o plánovanom reštarte/reboote/novom začiatku/pokuse o zázrak menom Marvel Legacy. Odštartuje ho 27. septembra 50-stranový one-shot Marvel Legacy #1, ktorý napíše Jason Aaron. Ako sme už avizovali minule, uvidíme v ňom tím superhrdinov, ktorí nesú označenie 1 000 000 BC Avengers. Jeho súčasťou sú Odin, Iron Fist, Starbrand, Ghost Rider, Phoenix, Agamotto a Black Panther a tak je jasné, že pôjdeme k počiatkom Marvel univerza. A náhľad, ktorý nakreslil Esad Ribic, vôbec nevyzerá zle.

 

 

Samozrejme, že sa intenzívne hovorí a špekuluje aj o tom, čo sa bude vlastne diať po tomto one-shote. Pozrime sa najskôr na jasné a potvrdené informácie. Prvým dôkazom toho, že nie všetko sa reštartuje a nie všetko sa prečísluje, sú série X-Men: Blue a X-Men: Gold. Tímy z týchto sérií sa spoja v prvom cross-overi v rámci ResurrXion, ktorý ponesie názov Mojo Worldwide. Mojo je názov bytosti, ktorá pochádza zo sveta, kde je výroba filmov a televíznych relácií základom vlády, lebo sa tak udržiava masa zabavená (čo mi to len pripomína). A keď sa táto bytosť, posadnutá spájaním smrteľných televíznych show s realitou, dovalí na Zem, konfrontuje oba tímy s problémami, ktorým čelili v minulosti. Mali by sme tak možnosť vidieť staré osvedčené príbehy, vrátiť by sa mali niektoré zaujímavé charaktery a podobne. Mojo Worldwide odštartuje v X-Men: Blue #13 a v X-Men: Gold #13. Úprimne povedané, netuším, čo od toho čakať, tak si radšej počkajme na prvé náhľady.

 

Úplne novou sériou v rámci Marvel Legacy bude už skôr avizovaná sólovka Falcon. Nedávno boli zverejnené detaily ohľadom tvorivého tímu. Scenár bude písať Rodney Barnes a kresliť bude Joshua Cassara. O príbehu sme sa dozvedeli, že bude vychádzať priamo zo stránok Marvel Legacy #1 a že sa aktuálny Captain America vráti k svojmu pôvodnému alter-egu – Falconovi. V tejto sérii bude mať aj nového parťáka Patriota a spolu sa postavia proti známemu démonovi menom Blackheart. Tento Mephistov syn debutoval v komikse Daredevil #270 a myslím si, že môže ísť o naozaj zaujímavý duel.

 

 

Keď sa pozrieme na Marvel Legacy globálne, celkovo nás čaká 53 (nie nebude ich 52) sérií, ktoré budú vychádzať po už spomínanom one-shote. Budú tam nové série, série, ktoré budú pokračovať tam, kde boli pred Marvel Legacy a série, ktoré sa prečíslujú. Na priložených obrázkoch môžete vidieť ich zoznam spolu s číslom, ktorým sa začne daná séria v rámci Legacy a taktiež názov story arcu, ktorý sa odštartuje. Podľa týchto názvov sa dá napríklad dedukovať, že nás čaká cross-over Avengers a Champions s označením Worlds Collide. Story arcy v Daredevilovi – Mayor Fisk a v Defenders – Kingpins of New York zase naznačujú, že Kingpin sa stane veľmi dôležitou postavou. Okrem toho vidíme aj The Mighty Thor #700 – The Death of Mighty Thor, Invincible Iron Man #593 – The Search of Tony Stark, Incredible Hulk #709 – Return to Planet Hulk a podobne. Takže si dovolím tvrdiť, že sa v rámci Marvel Legacy máme na čo tešiť, nech vám hejteri tvrdia čokoľvek. 😉

 

 

Na záver bloku o Marvel Legacy prikladám tweet Dana Slotta, ktorý vám názorne vysvetlí, prečo bude mať Spider-man po novom číslo#789. Tak schválne, zorientovali ste sa?

 

 

V prehľade toho, čo nám včera Marvel nadelil bude asi stredobodom záujmu Deadpool a jeho snaha zabiť opäť celé Marvel univerzum. Okrem toho je tu ale kvantum veľmi zaujímavých pokračovaní, ale tam asi každý podľa svojho vkusu.

 

All-New Wolverine #22
The Avengers #9
Black Bolt #3
Champions #10
Daredevil #23
Deadpool Kills The Marvel Universe Again #1
Hawkeye #8
Iron Fist #5
Jessica Jones #10
Nick Fury #4
Secret Empire: Brave New World #3
Spider-Man #18
Spider-Man/Deadpool #19
Star Wars #33
Star Wars: Rogue One Adaptation #4
The Unstoppable Wasp #7
X-Men: Gold #7
All New Guardians of the Galaxy #5
Marvel Universe Ultimate Spider-Man vs. The Sinister Six #11
Marvel’s Thor: Ragnarok Prelude #1
Spider-Man: Master Plan #1

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Všimli ste si to okrúhle číslo? Pokiaľ najbližšie dni nepresedíme v kine na Spider-Manovi, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 ⁄ 15 =