Marvel News #41

Posledné dni sa nehovorí o ničom inom, ako o pripravovanom evente/reštarte/reboote Marvel Legacy. A v našej pravidelnej rubrike tomu tiež nebude inak.

 

 

O tom, že Marvel pripravuje zahrnúť do Marvel Legacy 53 (ešte raz opakujem, že nie 52) sérií, sme informovali už minule. Pred pár dňami sa objavila správa, že každá séria bude obsahovať aj tvz. „Marvel Primer Pages„. Malo by to byť trojstranové zhrnutie základných informácií o danom titule/hrdinovi. Cieľ je samozrejme jasný, dať základ aj úplným nováčikom, ktorí budú chcieť do Marvel univerza naskočiť. Písať by ich mal Robbie Thompson (Silk, Doctor Strange and the Sorcerer Supreme) a kresliť z väčšej miery Bagley (The Amazing Spider-Man).

 

Zároveň s touto informáciou bolo zverejnených niekoľko náhľadov na Bagleyho kresbu Primer Pages. Konkrétne ide o tituly All-New Wolverine, The Amazing Spider-Man, Falcon, Iron Fist, Jean Grey, Jessica Jones, Luke Cage, Spider-Gwen, Venom, X-Men Blue a X-Men Gold.

 

 

V rámci Marvel Legacy sa dočkajú zaujímavého spestrenia aj zberatelia. Marvel si pripravil pre všetky tituly zahrnuté pod túto značku tzv. „lenticular“ covers. Čiže covery, ktoré sa menia vzhľadom na to, z akého uhlu sa na ne dívate. Budeme tak vidieť okrem aktuálneho coveru aj ten, ktorým sa jeho autor inšpiroval. Tento druh meniacich sa coverov bol veľmi populárny najmä v 90. rokoch, ale Marvel nič podobné už dlho nevydal. Na druhú stranu DC Comics vydalo s takýmito covermi svoj crossover The Button. Samozrejme pôjde o limitované množstvá a ceny budú určite vyššie ako klasické covery

 

 

Nejakú dobu je známa aj informácia, že súčasťou Marvel Legacy bude aj partička okolo Ghost Ridera, ktorá vystrájala v komikse v 90. rokoch. Séria Spirits of Vengeance ale nedávno spoznala svoj tím tvorcov. Kresliť bude David Baldeon a o scenár sa postará Victor Gischler. Práve Gischler sa pre Nerdist vyjadril, že okrem už ohlásených charakterov ako Daimon Hellstrom, Satana, Ghost Rider/Johnny Blaze a Blade, sa môžeme tešiť aj na nové, predtým nevidené charaktery. Nezabudol samozrejme ani na osvedčené marketingové formulky o snahe zapáčiť sa ostrieľaným, ale aj úplne novým čitateľom. Osobne do tejto série vkladám isté nádeje, tak uvidíme.

 

 

Ohľadom ostatných sérií, zahrnutých do Marvel Legacy, stále dostávame nové informácie ohľadom story arcov, ktoré tento event odštartuje. Stále sa uvažuje nad smrťou Jane Fosterovej, keďže na to odkazuje názov arcu a rovnako aj jeden zo zverejnených coverov, ktorý je inšpirovaný coverom komiksu The Death of Captain Marvel. Jason Aaron nepotvrdil, či mal na neho tento komiks z roku 1982 nejaký vplyv pri tvorbe aktuálneho scenára. Pokračuje teda zahmlievanie o tom, či „Thoryňa“ umrie alebo nie. Detaily sa teda asi dozvieme až na jeseň v komikse The Mighty Thor #700.

 

 

Zaujímavé veci sa ale budú diať aj v iných sériách. V Royals #9 si napríklad odpovieme na otázku: Ak Inhumans sú výsledkom experimentu Kree, kto vytvoril Kree? Potvrdil sa tiež cross-over medzi Avengers a Champions s názvom Worlds Collide. Nevie sa príliš veľa detailov, ale prsty v tom bude mať šialený vedec High Evolutionary, ktorý sa pokúsi vytvoriť dokonalý svet za každú cenu. Luke Cage sa dostane, asi vplyvom Netflix seriálu, do väzenia za zločin, ktorý nespáchal. A napríklad Amadeus Cho sa pozrie na planétu Sakaar, z ktorej zachytí tiesňový signál. Určite tam má svoj vplyv aj to, že Hulka uvidíme v rámci MCU na tejto planéte v pripravovanom filme Thor: Ragnarok.

A ak náhodou stále tápete, prečo sú niektoré čísla pri ohlásených komiksoch také vysoké a neviete ako sa k nim Marvel dopracoval, tak máme pre vás prehľad niektorých prečíslovaní. Uznajte, že to vyzerá lepšie ako „grafika“ Davida Slotta z minulého týždňa na tému Spider-Man #789.

 

 

Fanúšikov Spider-mana určite potešilo prvé číslo mini-série Spider-Men II. Za zmienku určite stojí aj druhý diel mini-série Edge of Venomverse, alebo pokračovanie crossoveru Weapons of Mutant Destruction v komikse Weapon X #5.

 

Amazing Spider-Man #30
Black Panther & the Crew #4
Darth Vader #3
Deadpool #33
The Defenders #3
Doctor Strange and the Sorcerers Supreme #10
Edge of Venomverse #2
Generation X #4
Hulk #8
Jean Grey #4
Old Man Logan #26
Rocket #3
Secret Warriors #4
Spider-Men II #1
Star Wars: Doctor Aphra #9
The Unbeatable Squirrel Girl #22
Uncanny Avengers #25
Venom #152
Weapon X #5
X-Men: Blue #7
Zombies Assemble #0

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nám nezavolajú zo San Diega, že Con bez Multiverza sa nemôže nazývať Conom, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
26 − 12 =