Marvel News #42

Minulý týždeň sa rozbehla miniséria Spider-Men II a ak náhodou netušíte o čo ide, dajme si malú rekapituláciu. V roku 2012 vyšla séria, v ktorej sa po prvý raz stretol Peter Parker a Miles Morales. Obaja zastávali vo svojich univerzách pozíciu Spider-Mana. Parker v klasickom a Miles v ultimátnom. Vďaka Mysteriovmu expetrimentovaniu s prechodmi medzi dimenziami sa Parker dostáva do univerza Milesa Moralesa a čaká ho tam niekoľko prekvapení. Všetci vedia, že Peter Parker je Spider-Man. Alebo lepšie povedané, bol, keďže je v tomto univerze mŕtvy. Na scéne sa samozrejme objaví aj aktuálny Spider-Man v Milesovom prevedení a začne sa tak pátranie po tom, čo sa vlastne stalo a ako dať všetko opäť do poriadku. Séria to je veľmi svižná a relatívne jednoduchá. Má vtipné, ale aj vážne momenty, ktoré primárne plynú z faktu, že obe dimenzie sa v mnohích veciach líšia. Myslím, že nikoho neprekvapí, že sa nakoniec Peterovi podarí vrátiť do svojej reality a práve tam to začne byť zaujímavé. Dá si totiž do internetového vyhľadávača meno Miles Morales a je evidentne vykoľajený z toho, čo nachádza. Čitateľ sa to samozrejme nedozvedel a musel čakať 5 rokov, kým sa Bendis k svojmu príbehu vrátil. Ako sa teda prvé číslo podarilo a čo sme sa dozvedeli?

 

 

Prvé číslo Spider-Men II nám samozrejme nevyloží všetky karty na stôl. Veľa sa toho nedozvedáme a na základnú otázku, kto je Miles Morales dostávame len veľmi kusú odpoveď, ktorá opäť len vytvorí ďalšie otázky. Peter a Miles však už nemusia cestovať naprieč realitami, keďže aktuálne obývajú tú istú. Ich interakcia je zaujímavá, vtipná a na pokračovanie série sa teším. Najmä, keď bude Milesova identita naozaj dobrým twistom. Ak ste pôvodnú minisériu nečítali, môžete sa pustiť do tohto pokračovania, ale myslím si, že sa oberiete o časť zážitku. Preto odporúčam si najskôr prečítať pôvodnú sériu Spider-Men. Druhého čísla Spider-Men II sa dočkáme 16. augusta.

 

 

V Marvel News #40 som písal o nie prílíš presvedčivom štarte minisérie Edge of Venomverse. Kým v prvom čísle sme sledovali X-23, v druhom čísle je s Venomom spojená Gwenpool. Gwenpool nepatrí medzi postavy, ktoré by mi nejako extra sedeli a založené to je asi na mojej averzii voči Deadpoolovi. Aj druhé číslo Edge of Venomverse sa drží uletenosti tejto postavy a prinieslo tak niečo úplne iné ako číslo prvé. Dianie je jednoduché, trochu infantilné, miestami zábavné, občas otravné a drží sa štruktúry, ktorú sme už videli pred dvoma týždňami. Opäť tu máme postavu posadnutú Venomom, ktorá zažije nejaký minipríbeh v rámci svojho univerza a následne zmizne niekam, nevedno kam. Netvrdím, že je to zlé, ale príbehy to stavia do úlohy prológu, ktorý má problémy zaujať samostatne, bez vízie väčšieho eventu. Uvidíme, či sa v čísle #3 podarí Ghost Riderovi zlepšiť skóre.

 

 

Mavel Generations sa už pomaly blíži a tak je logické, že hype vlna sa bude zvyšovať. Desaťdielna séria, ktorá popáruje starých aj nových hrdinov, začne vychádzať v auguste a nové číslo bude pre nás pripravené každý týždeň. Ak si chcete pripomenúť, o čo ide, vypočuť si dramatickú hudbu a nejaké tie univerzálne PR reči, prikladám nedávno vydané video. 😉

 

 

Už od prvého ohlásenia crossoveru Weapons of the Mutant Destruction bolo jasné, že k tomu príde. Tajomná Batch H obsahovala niečo, čo všetci odhadovali na mix Hulka a Wolverina. Teraz už je definitívne isté, že tieto dohady boli správne. Nová Weapon H sa objaví v polovici augusta v komikse Totally Awesome Hulk #22. Tento komiks bude aj záverečným číslom crossoveru, v ktorom spájajú sily Amadeus Cho a tím Weapon X. Uvidíme, ako sa s Weapon H vysporiadajú.

 

 

Ak vás bavia minisérie, v ktorých je Deadpool proti inému hrdinovi (naposledy napr. Punisher), máme pre vás dobrú správu. Na október tohto roka je ohlásená 5-dielna miniséria Deadpool vs Old Man Logan. Písať ju bude Declan Shalvey a kresliť Mike Henderson.

 

 

Udalosťou tohto týždňa bude jednoznačne štart tímovky Astonishing X-Men. Sledovať sa určite oplatí aj pokračovanie eventu Secret Empire, prípadne druhé číslo série Peter Parker: The Spectacular Spider-Man. Vyvrcholenia sa dočká miniséria Darth Maul.

 

All-New Guardians of the Galaxy #6
Amazing Spider-Man: Renew Your Vows #9
America #5
Astonishing X-Men #1
Daredevil #24
Deadpool Kills the Marvel Universe Again #2
Doctor Strange #23
Invincible Iron Man #9
Luke Cage #3
The Mighty Thor #21
Marvel’s Thor: Ragnarok Prelude #2
Monsters Unleashed #4
Ms. Marvel #20
Peter Parker: The Spectacular Spider-Man #2
Royals #5
Secret Empire #6
Secret Empire: Brave New World #4
Spider-Man 2099 #25
Star Wars: Darth Maul #5
Star Wars: Poe Dameron #17
Totally Awesome Hulk #21
X-Men: Gold #8
U.S.Avengers #8
and Ultimates 2 #9

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Keďže zo San Diega sa nám neozvali a asi sa už ani neozvú, s najväčšou pravdepodobnosťou tu budeme aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
28 ⁄ 4 =