Marvel News #43

Väčšina titulov, ktoré patria pod značku ResurrXion, už má za sebou niekoľko čísiel. Posledná séria, na ktorej štart sa čakalo, bola Astonishing X-Men. Tá premiérovala minulý týždeň a aj napriek tomu, že to s tímovkami býva ťažké, táto premiéra sa podarila. Scenárista Charles Soule (Daredevil, Letter 44) nám priniesol naozaj divokú zostavu. Máme tu Old Man Logana, ktorý je pomaly už v každej sérii a pripomína tým Wolverina v období Civil War, duo zlodejov Gambita a Fantomexa, Archangela, Rogue, budúcnosť strážiaceho Bishopa a Psylocke, u ktorej to všetko začne.

 

 

Niekto napadol najmocnejších telepatov na Zemi a vytvoril z nich časované bomby. Je to aj prípad Psylocke, ktorá si ale prezieravo zavolá na pomoc všetkých, ktorí sú po ruke. Vytvorí sa tak tím, ktorý nesmie váhať. Času je málo a starodávne zlo treba zastaviť. Príbeh sa rozbehol dobre. Po úvodnom predstavení všetkých členov tímu, sa s tým Soule naozaj nepára. Ako som už spomenul, času je málo a tak nejaký teambulding musí počkať. Prvé číslo je len začiatok cesty a uvidíme, ako sa bude príbeh vyvíjať ďalej, avšak rozbeh je to viac ako sľubný. Ak si teda chcete vyskúšať trochu neortodoxnú tímovku zozbieraných hrdinov, Astonishing X-Men vám môžem odporučiť.

 

 

Zmeny čakajú ongoing sériu Star Wars. Číslom #37 končí na stoličke scenáristu po vyše dvoch rokoch Jason Aaron. Nahradí ho Kieron Gillen. Ten je vo svete Star Wars doma, keďže bol súčasťou Aaronovej série pri crossoveri Vader Down, mal vlastnú sériu Darth Vader, ktorú nahradila séria Doctor Aphra. Kresliť bude Salvador Larocca, ktorý naskočil do série v čísle #26 a s Gillenom pracoval napríklad na už spomínanom Darth Vaderovi. Star Wars #38 sú naplánované na november.

 

 

Na november a december tohto roka sa chystá aj šesť one-shotov, ktoré prinesú príbehy hrdinov, z ktorých nie všetci sú práve prvá liga. Zaujímavé je, že tieto one-shoty budú mať číslovanie akoby išlo o súčasť prečíslovania v rámci Marvel Legacy. Dostaneme teda komiksy The Hands of Shang-Chi: Master of Kung Fu #126, Power Pack #63, Dazzler #43, Silver Sable #36, Not Brand Echh #14 a Darkhawk #51. Zatiaľ sú zverejnené len obálky. Či sa dočkáme aj iných one-shotov, zatiaľ nevieme. Možno si Marvel chce urobiť prieskum trhu a ak by bol niektorý z týchto one-shotov úspešný, nadviaže naň ongoing sériou. Ale to sú len špekulácie. Viac sa dozvieme až na konci roka.

 

 

Menších zmien sa dočká aj séria Spider-Man/Deadpool. Tá bude síce pokračovať aj v rámci Marvel Legacy, avšak už pod záštitou nového kreatívneho tímu. Scenár bude písať Robbie Thompson a kresliť Chris Bachalo. Táto zmena nastane od čísla #23. Menšou kozmetickou zmenou si prejde názov série, ktorý bude po novom Spider-Man vs. Deadpool. Neviem či je zmena lomky za vs. tak strašne potrebná, ale čo už.

 


 

Marvel Legacy #1 sa už pomaly blíži. O tom, že súčasťou tohto čísla bude nový tím Avengers s podtitulom 1,000,000 BC, sme informovali už v Marvel News #38. Nedávno boli zverejnené vizuály dvoch členov tohto tímu. Konkrétne ide o Black Panthera a Starbranda. Starbrand má tak trochu image Hulka, tak uvidíme, či ide o náhodu alebo je za tým nejaký príbeh. Na záver len pripomeniem, že súčasťou tohto tímu je aj Odin, Phoenix, Ghost Rider, Iron Fist a Agamotto.

 

 

Secret Empire síce ešte nemáme za sebou, ale aj napriek tomu sa už zverejňujú správy o tom, čo bude s Captainom Americom v rámci Marvel Legacy. Áno, bude z neho zase symbol cnosti a slušnosti. Písať ho bude Mark Waid, ktorý má s touto postavou už skúsenosti, kresliť bude Chris Samnee. Zatiaľ sme dostali len cover a pár PR univerzálnych rečí, takže musíme počkať. Nové príbehy Captaina Americu sa začnú číslom #695.

 

 

Pri pohľade na včerajšiu nádielku budí najväčšiu pozornosť určite pokračovanie eventu Secret Empire. Ďalšieho čísla sa tiež dočká miniséria Edge of Venomverse.

Ben Reilly: The Scarlet Spider #5
Black Panther #16
Cable #3
Captain America: Sam Wilson #24
Captain America: Steve Rogers #19
Deadpool #34
Edge of Venomverse #3
Guardians of the Galaxy Telltale Series #1
Gwenpool #18
I Am Groot #3
Iceman #3
Infamous Iron Man #10
Moon Girl and Devil Dinosaur #21
Occupy Avengers #9
Secret Empire #7
Spider-Gwen #22
Star Wars: Doctor Aphra #10
Thanos #9
The Mighty Captain Marvel #7
The Punisher #14
Weapon X #6
X-Men: Blue #8

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ si v redakcii Multiverza nepovieme, že kašleme na popkultúru a nezaložíme portál o varení, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
24 ⁄ 2 =