Marvel News #44

Už je to pár týždňov, čo sledujeme minisériu Edge of Venomverse. O prvom zošite, ktorý sa točil okolo Venomom posadnutej X-23, sme písali v Marvel News #40. Druhý diel sa pre zmenu venoval Gwenpool a písali sme o ňom v Marvel News #42. Minulý týždeň vyšiel tretí diel a keďže sa mal dej točiť okolo Host Ridera, čo je mix Ghost Ridera a Venoma, očakávania boli vysoké. Žiaľ, spľasli po pár stránkach. Napriek krásnej obálke je kresba hrozná a vôbec mi nesedela. Dejovo je to tuctovka, v ktorej bola snaha vyvolať chaos a masaker a mal som pocit, že skôr sledujem uleteného Deadpoola a nie Host Ridera. Akceptujem to, že nikde nie je definované, ako by sa mal tento mix správať, ale takto som si to nepredstavoval. A celkovo bol ten príbeh neskutočne pritiahnutý za vlasy a maximálne ma znechutil. Tak ako aj u predchodcov, na poslednej stránke sa ukázal spojovací moment, ktorý nás asi privedie do blížiaceho sa Venomverse. Najbližšie nás čaká Old Man Logan a začína mi to byť tak trochu jedno.

 

 

Už niekoľko dní sa hovorí o tom, že arzenál Punishera prejde menším upgradeom. Frank Castle si totiž oblečie zbroj War Machine. Marvel to po rôznych dohadoch v San Diegu potvrdil. Punisher je stroj na zabíjanie aj bez tejto zbroje. Uvidíme, akým spôsobom sa bude táto postava vyvíjať. Reakcie sú zatiaľ, ako inak, rozporuplné.

 

 

Ak vám War Machine nie je po chuti, už dávnejšie bola ohlásená miniséria Punisher: The Platoon od dua EnnisParlov. Pôjde o prequel k prequelu Born z roku 2003, ktorý sa bude odohrávať vo Vietname a uvidieť by sme mali aj to, ako Frank po prvý raz zabil. Šesťdielna miniséria je ohlásená na október.

 

 

V Marvel News #43 sme vám ukázali prvé obrázky členov zostavy Avengers 1,000,000 BC. Odvtedy už boli zverejnené vizuály všetkých charakterov a dokonca sme dostali aj obrázok celej skupiny. Najväčšiu pozornosť púta asi Ghost Rider, ktorý si osedlal mamuta. Uvidíme, či sa dočkáme vysvetlenia toho, prečo Starbrand vyzerá ako Hulk.

 

 

Okrem obrázkov celej zostavy Avengers 1,000,000 BC sme dostali ako ochutnávku aj prvú stránku z one-shotu Marvel Legacy, ktorý celú túto iniciatívu odštartuje. Nevidíme na nej nič zásadné, okrem Mjolniru, ktorý sa snaží zodvihnúť nejaký jaskynný muž. Logicky mu to ale nejde, keďže nie je tohto kladiva hodný.

 

 

O tom, že v rámci Marvel Legacy je už na november ohlásený prečíslovaný Captain America, sme vás informovali v Marvel News #43. O príbehu čísla #695 ešte nevieme nič, ale nedávno bol zverejnený variant cover od Alexa Rossa, ktorý sa inšpiruje prácou Johna Romitu Jr. a Boba Laytona z komiksu Iron Man #126 z roku 1979. Sériu bude písať Mark Waid, kresliť Chris Samnee.

 

 

Ak sa chcete naučiť kresliť Marvel postavy, variant covery pripravené na túto jeseň vám v tom môžu pomôcť. Vašim inštruktorom bude sám Chip Zdarsky, ktorý bude autorom 20 variant coverov s jednoduchým manuálom na kresbu hlavných postáv Marvel univerza. Okrem piatich už zverejnených, ktoré si môžete pozrieť v priloženej galérii, sa budú variant covery týkať aj týchto komiksov:

All New Wolverine #25
Cable #150
Champions #13
Defenders #6
Falcon #1
Hawkeye #11
Invincible Iron Man #593
Mighty Thor #700
Punisher: The Platoon #1
Royals #9
Spider-Gwen #25
Spirits of Vengeance #1
The Unbeatable Squirrel Girl #25
Venom #155
X-Men: Gold #13

 

 

Hlavným ťahákom včerajšieho dňa bolo bez pochýb rozbehnutie série Generations, ktorá odštartovala dvojicou Hulkov.

 

All-New Guardians of the Galaxy #7
The Avengers #10
Black Bolt #4
Champions #11
Darth Vader #4
Generations: Banner Hulk & The Totally Awesome Hulk #1
Hawkeye #9
Iron Fist #6
Jessica Jones #11
Nick Fury #5
Spider-Man #19
Spider-Man/Deadpool #20
Star Wars: Rogue One Adaptation #5
The Unstoppable Wasp #8
X-Men: Gold #9

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ sa nám z toho tepla neroztopia klávesnice, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
29 + 30 =