Marvel News #46

Keďže sa už komiksy pod značkou Generations rozbehli, máme tu po týždni novú dvojicu a nový príbeh. Minulé duo Hulkov príliš nepresvedčilo, a tak som bol zvedavý na to, ako sa bude dariť dvojici Jean Greyová a Jean Greyová. Rovnako ako u Hulkov, sa aktuálne v komiksoch vyskytujúca sa mladšia verzia Jean Greyovej ocitne niekde, kde natrafí na svoju staršiu/mladšiu (je to trochu komplikovanejšie) verziu. Riešenie Phoenix force tu sledujeme akoby z dvoch pohľadov. Aktuálna Jean Grey je plná strachu a otázok. Jej náprotivok sa skôr opája mocou, ale zatiaľ iba v dobrom smere. Ľudia, ktorí v živote o Phoenix force nepočuli, tak majú možnosť zistiť, aká mocná táto sila naozaj je. A aké riziko tu existuje, pokiaľ sa vymkne spod kontroly. Musí sa nechať, že toto číslo sa podarilo oveľa viac ako predošlé s Hulkami. Tam to bola iba deštrukcia a na riešenie podstatných vecí ostalo pramálo priestoru. Tu nie je žiadna šialená armáda (aj keď Galactus asi stačí) a rôzne motívy tak nič neruší na to, aby boli rozvíjané. Na záver sme samozrejme odkázaní na pokračovanie série Jean Grey v rámci Legacy, ale tu ten odkaz funguje. Nemáme pocit, ako pri Hulkoch, že sme boli o niečo okradnutí. Ak sa týmto štýlom budú robiť aj ďalšie čísla, začínam sa tešiť.

 

 

Kvalitatívne sa o niečo vpred posunula aj mini-séria Edge of Venomverse. Prvé tri čísla boli ako na hojdačke. Po solídnom, ale neoriginálnom čísle s X-23, nasledovala zvláštna Gwenpool a posledný tu bol Ghost Rider, ktorý namiesto temnoty, priniesol šialený úlet. Príbeh, v ktorom je spojený Old Man Logan a Venom, je preto skvelým osviežením. Poteší najmä fanúšikov pôvodného príbehu Old Man Logan, keďže z neho prakticky vychádza. Dianie skvele gradovalo a aj keď som miestami narazil na trošku divnú kresbu, ako celok ma to bavilo. A pokojne by som si z tohto sveta/prostredia prečítal aj ďalšie číslo, čo sa mi u predchodcov vôbec nestalo. Príbeh však, ako už vieme, bude pokračovať na stránkach Venomverse, keďže sme tu v závere opäť svedkami výzvy na zapojenie sa do konfliktu, ktorý Venoma a jeho možné verzie čaká. Uvidíme, ako túto mini-sériu uzavrie Deadpool.

 

 

V rámci Marvel Legacy sa samozrejme hovorí aj o návratoch a jeden naozaj pozitívne prijatý je návrat tímu Power Pack. Ak náhodou neviete, o koho ide, tento tím debutoval v roku 1984 v rovnomennej sérii Power Pack. Partia detí z rodiny Powerovcov, menovite Alex, Julie, Jack a Katie dostanú superschopnosti od umierajúceho mimozemšťana. Dôležité je poznamenať, že Power Pack sú doslova decká od 5 do 12 rokov a malo by ísť o najmladší superhrdinský tím. Prečíslovanie v tomto prípade nebude vôbec potrebné, keďže séria skončila číslom #62 a tak sa iba plynule pokračuje číslom #63.

 

 

Prečíslovanie, o niečo zložitejšie, sa dotkne Guardians of the Galaxy, ktorí budú v rámci Legacy pokračovať číslom #146. Pre fanúšikov dvojice Spider-Man/Deadpool je určite dobrou správou, že táto séria bude pokračovať. Tvoriť ju bude dvojica Robbie Thompson a Chris Bachalo. Pokračovania sa tiež dočká séria Ben Reilly: Scarlet Spider, v ktorej sledujeme klon Petera Parkera. Písať bude Peter David, kresliť Will Sliney.

 

 

 

Zostava Avengers 1 000 000 BC je už známa relatívne dávno. Mocné entity Marvel univerza, menovite Odin, Iron Fist, Ghost Rider, Phoenix, Black Panther, Starbrand a Agamotto zažijú svoju premiéru v one-shote Marvel Legacy. Jeho autor Jason Aaron sa pre IGN vyjadril, že to nebude ich posledný výskyt. Nemohol síce povedať, kde ich výskyt môžeme očakávať v budúcnosti, avšak potvrdil, že ich má v pláne využiť vo svojich ďalších príbehoch, ktoré píše. Keďže je táto zostava na prvý pohľad zaujímavá, som rád, že ich výskyt nebude len jednorázovka. Legacy odštartuje 50-stranovým one-shotom, ktorý nakreslí Esad Ribic koncom septembra. Máme sa pripraviť na veľké odhalenia, návraty… a ďalej to už asi poznáte. 😉

 

 

Ako máte možnosť vidieť, včera pribudlo opäť mnoho zaujímavých vecí na čítanie. Pokračovanie Generations, tentokrát s duom Wolverine a X-23, prípadne pokračovanie Spider-Men II. Druhého dielu sa dočkala aj solídne rozbehnutá tímovka Astonishing X-Men a za pozornosť určite stoja aj iné, už dlhšie vychádzajúce série.

 

All-New Guardians of the Galaxy #8
Amazing Spider-Man: Renew Your Vows #10
Astonishing X-Men #2
Black Panther & the Crew #5
Generation X #5
Generations: All-New Wolverine & Wolverine #1
Gwenpool #19
Luke Cage #4
Invincible Iron Man #10
Monsters Unleashed #5
Royals #6
Secret Empire: Brave New World #5
Silver Surfer #13
Spider-Men II #2
Star Wars #34
Star Wars: Poe Dameron #18
The Mighty Thor #22
Totally Awesome Hulk #22
U.S.Avengers #9
Ultimates 2 #100
X-Men: Blue #9

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Ak nebudeme najbližší týždeň dlho na slnku a nepovieme si, že ideme robiť videá, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
7 + 21 =