Marvel News #47

Keď Marvel začal s ohlasovaním titulov v rámci značky Marvel Legacy, jedna z vecí, ktorá viac ako len zaujala fanúšikov, bol komiks The Punisher #218. Indície boli jasné – číslo nesie titulok The Punisher: War Machine a cover, ktorý sa odkazuje na komiks Iron Man #282 a vidíme na ňom Franka Castlea v War Machine zbroji. V rozhovore pre portál Newsarama tvorcovské duo Matthew Rosenberg a Guiu Vilanova potvrdili to, čo bolo zrejmé. Frank Castle sa nejako dostane k zbroji Jamesa „Rhodey“ Rhodesa a začne ju aktívne využívať. Ohlasy sa k tomuto plánu samozrejme rozdelili na dva tábory. Jedna skupina je nadšená, lebo sa teší na ešte väčšiu dávku Punisherovej deštrukcie a druhá skôr naopak, keďže očakáva nejakú hlúpu zápletku. Dobrou správou pre ľudí, ktorým je tento techno-punisher ukradnutý, je fakt, že sa skoro v rovnakej dobe dočkáme aj titulu Punisher: The Platoon od dvojice Garth Ennis a Goran Parlov.

 

 

Ak patríte medzi fanúšikov Eda Brissona a máte radi jeho prácu pre Marvel, určite vás poteší správa, že s ním Marvel Comics podpísal dohodu o exkluzivite. Tento kanadský scenárista debutoval v roku 2008 ako letterer a časom si vybudoval pozíciu scenáristu na plný úväzok. Jeho prvý scenár pre Marvel bol pre komiks Secret Avengers #10 v decembri 2013. Aktuálne pracuje na sériách Iron Fist a Old Man Logan a v rámci Marvel Legacy bude mať pod palcom Cablea. Detaily o dĺžke exkluzivity neboli zverejnené.

 

 

V rámci Marvel Legacy sa dočkáme návratu majstra bojových umení menom Shang-Chi. Ten bude hlavnou hviezdou one-shotu Masters of Kung Fu, ktorý napíše bývalý WWE a aktálne UFC zápasník CM Punk. Znie to divne? No, istá divná logika tu je. CM Punk má za sebou už scenár ku komiksu Drax, tak uvidíme, ako mu to pôjde s touto Kung Fu legendou. O kresbu sa postará Dalibor Talajic. Napriek tomu, že pôjde o one-shot, bude mať komiks Master of Kung Fu číslo #126 ako výsledok pre Legacy štandartného prečíslovania. Komiks má podtitul Shang-Chi’s Day Off a dúfajme, že to nebude aj úplný brain-off.

 

 

Aké novinky nám predstavil edičný plán na november tohto roka?

Tak, ako to už býva, niektoré tituly budú pravdepodobne definitívne ukončené. V pláne na november nevidíme série I Am Groot, Rocket, Infamous Iron Man, Doctor Strange and the Sorcerers Supreme a Nick Fury. Niektoré z nich už chýbali v septembri a tak sa zdá, že je ich osud jasný.

 

 

Generation X priniesol v rámci ResurrXion úplne nový tím mladých mutantov, avšak legacy prinesie späť niekoľko známych tvárí. V komikse Generation X #8 to bude Monet St. Croix, známa tiež ako M. V Nasledujúcom čísle sa môžeme tešiť na mutantku Husk.

 

 

O vyplnenie módneho okienka sa postará zostava mutantov v komikse X-Men: Gold #16. Tí sa totiž vyberú do vesmíru a podľa coveru to vyzerá, že v nových outfitoch.

 

 

Popis komiksu Jessica Jones #14 nám opisuje nie príliš dobrú situáciu, v ktorej sa Jessica bude nachádzať. Nielenže sa vráti Zebediah Killgrave a.k.a. the Purple Man, ale ako bonus unesie Dani Cage, čo je dieťa, ktoré má s Lukeom Cageom.

 

 

Aj tento týždeň je tu dosť titulov na to, aby si vybral každý. Či už pokračovanie Generations alebo vyvrcholenie Edge of Venomverse. Pre fanúšikov Star Wars je tu Annual k sérii Doctor Aphra.

 

Ben Reilly The Scarlet Spider #6
Cable #4
Daredevil #25
Deadpool Kills The Marvel Universe Again #4
Doctor Strange #24
Edge Of Venomverse #5
Generations Unworthy Thor & Mighty Thor #1
I Am Groot #4
Iceman #4
Peter Parker Spectacular Spider-Man #3
Punisher #15
Secret Empire #9
Star Wars Doctor Aphra Annual #1
Weapon X #7
X-Men Gold #10

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás nechytí niekoľkodňový záchvat smiechu z toho, čo so svojim univerzom pácha WB, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
27 × 1 =