Marvel News #5

Marvel Now! je už v plnom prúde a ďalší týždeň tejto novej fázy samozrejme priniesol aj nové série. Už na prvý pohľad je jasné, že až na jednu výnimku nešlo o vyslovene ťažiskové tituly. Great Lakes Avengers, nový Inhuman Mosaic a Solo sú skôr druhá liga, ale The Clone Conspiracy to už je iná káva. Aj podľa odhadov predajnosti portálu BleedingCool bolo The Clone Conspiracy (9. miesto) najúspešnejšou z menovaných noviniek.

 

clone_conspiracy_01

 

Ostatné už spomínané novinky nezaznamenali výraznejšie úspechy. V prípade série Mosaic, do ktorej som aj ja vkladal veľké nádeje, sa dá hovoriť dokonca o veľkom prepadáku. Aspoň to tvrdia prvé odhady predajcov. Každopádne séria o novom Inhumanovi, ktorý má schopnosť „obsadzovať“ cudzie telá a získavať aj ich vedomosti a skúsenosti, odštartovala po kvalitatívnej stránke veľmi dobre. Na úvod máme nie príliš sympatický charakter, ktorého stretnutie s Terrigen Mist sa skončí štandardne – získaním nových schopností. A potom to už je iba divoká jazda, takže žiadny pozvoľný origin nečakajte. Sériu odporúčam a úprimne sa teším na pokračovanie, v ktorom sa dúfam dočkáme ďalšieho rozvíjania tejto postavy.

 

mosaic_01

 

Najúspešnejším titulom uplynulého týždňa nebola žiadna z noviniek, ale vyvrcholenie série Darth Vader, ktorá ukončila svoju púť Star Wars univerzom číslom #25 (8. miesto). Už v Marvel News #2 sme vás informovali, že Marvel ohlásil na december sériu, ktorá by mala temného lorda nahradiť. Vtedy ešte neboli známe žiadne detaily, ale to sa nedávno zmenilo. Hlavnou postavou novej série bude Doctor Aphra. Aphra debutovala v už spomínanej sérii Darth Vader a jej príbeh sa začne presne tam, kde v tejto sérii skončil, len samozrejme už bez bezprostrednej prítomnosti Darth Vadera. Spoločnosť jej však budú robiť populárne „evil“ verzie droidov Triple Zero a BeeTee a tiež Wookiee lovec odmien Black Krrsantan.

 

doctor-aphra-1-cover

 

O ukončení série Invincible Iron Man sme vás informovali v Marvel News #4. Pokračovať v odkaze Tonyho Starka by mali následne až dve postavy s dvoma samostatnými sériami – Invincible Iron Man (09.11.2016) a Infamous Iron Man (19.10.2016). A práve z prvej menovanej série sme dostali prvý náhľad, na ktorom vidíme Riri Williams, alebo ak chcete Ironheart. Riri je určite zaujímavý charakter a môžeme len hádať, akú pozíciu zaujme v jej živote Tony Stark. Už ku koncu série Invincible Iron Man sa staval do pozície mentora a v tomto duchu by to mohlo ostať aj do budúcna.

 

 

V posledných dňoch sa začalo objavovať stále viac informácií o pripravovanom evente ResurrXion, ktorý bude nasledovať po udalostiach Death of X a Inhumans vs. X-Men. V prvom rade je to teaser obrázok, v ktorom sa dá nájsť niekoľko zaujímavých stôp. Napríklad v nápise je použité x-menovské X a O, ktoré je zase značkou pre Black Bolta. Veríme teda, že ani jedna frakcia sa nedočká kompletného vyhladenia. Obrázok tiež nesie text „AN ENDING. A BEGINNING.“ To by mohlo znamenať koniec konfliktu a začiatok nejakej spolupráce, alebo aspoň mierový status quo. A text „Next Week“ sľubuje, že by sme sa ďalších informácií mohli dočkať už o niekoľko dní.

 

ressurxion-teaser-2-205254

 

Na chvíľku ešte ostaneme pri ResurrXion, keďže sa už pomaly objavujú aj prvé série, ktoré v rámci tohto eventu odštartujú. Na jar roku 2017 dostane svoju vlastnú ongoing sériu Iceman. Nie je ešte jasné, ktorý Bobby Drake to bude, keďže aktuálne v Marveli fungujú klasický Iceman /Extraordinary X-Men/ a aj mladý Iceman /All-New X-Men/ a obaja sú na zverejnenej obálke. Rovnako nejasný je aj druhý teaser na sériu Weapon X. Na obálke je naozaj veľmi zaujímavá zostava a tak je otázne, kto bude jej hlavnou postavou. Konšpirátori hovoria dokonca o návrate Wolverina. Ako posledný teaser sme dostali Jean Grey, ktorá tak dostane svoju vôbec prvú komiksovú sériu. Viac bude možné z týchto útržkov určite odvodiť v momente, keď sa nám trochu doplnia informácie o samotnom evente ResurrXion, takže musíme čakať.

 

 

Pred pár dňami sme sa tiež dočkali zoznamu titulov, ktoré Marvel vydá v januári 2017. Je tam kvantum zaujímavých coverov a sérií a mnohým sa ešte určite budeme venovať, každopádne najzaujímavejšou informáciou sú série, ktoré sa stanú súčasťou eventu Monsters Unleashed. Pôjde o série Avengers a Spider-Man/Deadpool a obe budú označené ako #1.MU. Ak vás zaujímajú aj ostatné komiksy ktorých sa v januári dočkáme, odporúčam sa pozrieť na tento link.

 

 

V zozname toho, čo nám včera Marvel naservíroval určite tróni prvé číslo série Infamous Iron Man, vďaka ktorému konečne uvidíme, ako to s Victorom Von Doomom vlastne bude. Pokračovať bude tiež Death of X, na ktorého druhé číslo sme čakali iba dva týždňe. Uzavrie sa Civil War II miniséria Kingpin a za pozornosť určite stojí aj Mighty Thor #12, v ktorom sa svojho originu dočká samotný Mjölnir.

 

 

Infamous Iron Man #1
Carnage #13
Death of X #2 (of 4)
Powers #7
Civil War II: Kingpin #4 (of 4)
Deadpool: Back in Black #2 (of 5)
Mockingbird #8
Black Panther #7
X-Men ’92 #8
Patsy Walker, A.K.A. Hellcat! #11
Captain America: Sam Wilson #14
All-New X-Men #14
The Unbeatable Squirrel Girl #13
Spider-Woman #12
A-Force #10
Uncanny Inhumans #14
Mighty Thor #12
Spider-Gwen #13
Silk #13
Doctor Strange #13
Black Widow #7
The Astonishing Ant-Man #13
Amazing Spider-Man #20

 

V poradí už piate Marvel News, ktoré vám opäť priniesli všetko podstatné zo sveta Marvel Comics, sú na konci. Ak našu redakciu nenapadne horda krvilačných Velociraptorov, budeme tu opäť o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

(zdroj: newsarama.com, comicbook.com, cbr.com, cbr2)

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
29 − 23 =