Marvel News #50

Marvel Legacy nám okrem akéhosi nového začiatku prinesie aj nové postavy. Dva týždne pred odštartovaním tejto udalosti, nám Marvel Comics začal teasovať novú postavu, ktorá sa v Marvel univerze objaví. Nevieme, kto táto postava je, a ani aká bude jej úloha v rámci Marvel Legacy, avšak vďaka textu, ktorý obrázok spravádza, vieme aspoň meno – Voyager. Zaujímavé je to, že dátum, kedy by sme mali zistiť viac informácií je piatok, dva dni po premiére one-shotu Marvel Legacy. Vyskytli sa samozrejme rôzne špekulácie. Najzaujímavejšia je asi tá, že Voyager bude mať niečo spoločné s Fantastic Four. Bolo by to zaujímavé, ale možno to je len výstrel úplne mimo.

 

 

Už nejakú dobu nie je tajomstvom, že Human Torch a The Thing sa objavia spolu v jednej sérii s podtitulom Marvel 2 in One. Tú bude písať Chip Zdarsky a kresliť Jim Cheung. A podľa toho, ako sa Zdarsky vyjadril pre portál Newsarama, má so zvyšnými členmi Fantastic Four veľké plány. A niektoré by mohli znamenať aj návrat klasickej zostavy Fantastic Four. Ben a Johny sa totiž nachádzajú v situácii, že nevedia, čo sa stalo so zvyškom ich rodiny. Reeda a Sue pokladá svet za mŕtvych, ale špeciálne Johnny tento fakt nechce akceptovať. A tak sa táto dvojica vyberie na misiu, na ktorej sa budú snažiť zistiť, čo sa stalo s ich najbližšími. Čitatelia samozrejme vedia, že Reed, Sue, Franklin a Val sú v poriadku a dohliadajú na obnovu reality po udalostiach Secret Wars, avšak to sú čitatelia. Zdarsky na záver poznamenal, že Ben a Johnny budú robiť to, v čom bola Fantastic Four vždy najlepšia – skúmanie nových svetov a univerz a snaha toto skúmanie prežiť.

 

 

Walter Simonson je legenda. Jeho Thor z rokov 1983-1987 je veľmi populárny a mnohí ho považujú za jedného z najlepších Thorov vôbec. Vytvoril ocharakter Beta Ray Billa a mnoho iných vecí, ktoré čoskoro určite uvidíme aj na plátne vo filme Thor: Ragnarok. Je preto viac ako pozitívne, že v plánovanom Thor #700 opäť uvidíme jeho prácu pri tejto postave. Šéfredaktor Axel Alonso šéroval cez Twitter náhľad na stránku, ktorú Simonson nakreslil pre toto číslo a vyzerá skvele. Ako inak, bude tento komiks súčasťou Marvel Legacy a do predaja sa dostane 18. októbra.

 

 

V pondelok sa aj na našom FB objavila správa, že vo veku 69 rokov zomrel legendárny Len Wein. Jeho prínos pre komiksovú scénu je nepopierateľný a tak mu venujeme priestor aj v dnešných Marvel News. Ak náhodou neviete, o koho ide, spomeňte si napríklad na DC postavu Swamp Thinga, ktorú v roku 1971 spolu s Berniem Wrightsonom vytvoril. V roku 1974 s kresličom Johnom Romitom Sr. priniesli svetu Wolverina. Spolu s Daveom Cockrumom reštartli v roku 1975 X-Menov v komikse Giant-Size X-Men #1, ktorý pre mutantov znamenal nový a lepší začiatok. Nový line-up vtedy zahŕňal okrem Wolverina aj Storm, Nightcrawlera alebo Colossusa. A toto je len špička ľadovca jeho práce, ktorá zahŕňala také tituly, ako Superman, The Flash, New Teen Titans, Daredevil, Man-Thing a podobne.

 

 

To, že bol Len Wein pre mnohých inšpiráciou, odzkadľujú aj tweety iných známych komiksových mien. Vybral som ich len pár.

 

V prípade Toma Kinga ide o výskyt nicku, ktorý Len Wein používal v Marvel Comics – „Lively Len“.

 

Multiverzum a Marvel News sú už tento víkend súčasťou Comics Salon & IstroCON 2017. Na tejto akcii nás môžete vidieť konkrétne v sobotu 16.09. o 13.00 na prednáške Marvel pre začiatočníkov, na ktorej si preberieme, kde a ako je vhodné v tomto komiksovom svete začať. V nedeľu 17.09. o 10.00 zase budete môcť navštíviť prednášku Marvel News, ktorá vám zhrnie dianie v Marvel univerze v poslednom období a zoznámi vás s aktuálnou situáciou. Obe prednášky majú svoje eventy na FB, takže si ich nezabudnite odkliknúť, aby ste na tieto dva Marvel momenty náhodou nezabudli. ?

 

 

Tento týždeň to bola štandardne veľká nálož noviniek. Bodkou za eventom Secret Empire by mal byť one-shot Secret Empire: Omega. Pokračovať budú eventy Generations alebo Venomverse. Najočakávanejším komiksom je premiéra Runaways.

 

All-New Wolverine #24
Amazing Spider-Man #32
Ben Reilly: The Scarlet Spider #7
Deadpool #36
Defenders #5
Doctor Strange and the Sorcerers Supreme #12
Generations: Captain Marvel & Captain Mar-Vell #1
Gwenpool #20
Hulk #10
Marvel Universe Guardians of the Galaxy #22
Ms. Marvel #22
Old Man Logan #28
Rocket #5
Runaways #1
Secret Empire: Omega #1
Secret Warriors #6
Star Wars #36
Star Wars: Doctor Aphra #12
The Unbeatable Squirrel Girl #24
Uncanny Avengers #27
Venomverse #2
Weapon X #8
X-Men: Blue #11
Zombies Assemble 2 #2

 

 

Dostali ste sa na koniec 50. Marvel News! Ďakujem Marvelu, že mám stále o čom písať. Ďakujem vám, že tieto články stále čítate. A v neposlednom rade ďakujem mojej manželke, ktorá po mne tieto texty kontroluje a vďaka nej nevyzerajú tak, že ich písal niekto, kto neprešiel iba základnou školou. Oscarová ďakovačka je na konci. 😉

Sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 − 10 =