Marvel News #52

Premiéra filmu Star Wars: The Last Jedi sa blíži a tak pribúdajú aj komiksové série, ktoré sa budú tohto filmu týkať. Jednou z nich je aj miniséria Star Wars: The Last Jedi – Storms of Crait. Tá, ako už názov nahovára, sa bude odohrávať na planéte Crait, o ktorej sa už aj režísér filmu Rian Johnson vyjadril, že bude hrať kľúčovú úlohu v pripravovanom filme. Malo by ísť o bojové pole, na ktorom sa stretne Resistance a First Order. Storms of Crait sa však bude odohrávať v čase originálnej Star Wars trilógie počas vojny Impéria a aliancie rebelov. V hlavných úlohách uvidíme Lukea a Leiu. O scenár sa postará Ben Acker a Ben Blacker, kresliť bude Mike Mayhew. Na záver len pripomeniem, že film má premiéru 15. decembra a miniséria 27. decembra.

 

 

Ak patríte medzi ľudí, ktorých nepobúrila správa o tom, že Frank Castle preberie v The Punisher #219 oblek War Machine, určite vás poteší pohľad na cover, ktorý na svojom instagrame zverejnil Clayton Crain. Sériu bude písať Matthew Rosenberg, ktorý sa v jednom interview vyjadril, že keď sa dozvedel o možnej kombinácii Punishera a War Machina, nebol nadšený. Potom si však podľa svojich slov uvedomil, že to nebude superhrdinský komiks. Frank asi ťažko preberie hrdinskú úlohu Jamesa Rhodesa. Príbeh by mal byť skôr o tom, aké veci sa môžu diať, pokiaľ sa oblek War Machine dostane do zlých rúk. A keďže, ako sme písali v Marvel News #51, Punisher má zálusk na zlikvidovanie pozostatkov Hydry, tento oblek by sa mu na to určite viac ako hodil.

 

View this post on Instagram

Punisher #219 cover acrylic painting.

A post shared by Clayton Crain (@claytoncrain) on

 

Ďalšia zo sérií, ktorá v decembri v rámci Marvel Legacy odštartuje, bude Tales of Suspense. V tomto prípade ide o známu značku, ktorá vychádzala primárne v 60. rokoch. Mali sme v nej možnosť sledovať príbehy Captaina Americu alebo Iron Mana, ktorý si na stránkach tejto série odštartoval svoju „kariéru“. Premiéru v tejto sérii zažila tiež Black Widow a to v čísle #52. A práve o nej sa v súvislosti s touto sériou hovorí najviac.

 

 

Ak ste ešte nečítali Secret Empire Omega, preskočte nasledujúce riadky, keďže ide o spoiler, avšak myslím si, že situácia ohľadom Black Widow na vás musí vyskakovať z každého druhého nadpisu článku, ktorý sa venuje Marvel Legacy. Black Widow je mŕtva, teda aspoň sa to tak javí. Mala pohreb a tak ako Jack Flag a Rick Jones sa pripojila k stratám na životoch v rámci Secret Empire. Avšak v už spomínanom zošite Omega sledujeme stopu, ktorá môže znamenať, že Black Widow nie je naozaj mŕtva. Áno, dlho jej to nevydržalo, ale toto fakt nemienim rozoberať. Skrátka Marvel. Ja už som si zvykol. Winter Soldier tu popri sledovaní atentátu na lokálneho generála povie pár viet, ktoré znamenajú nádej pre fanúšikov legendárnej špiónky.

 

“I recognize everything, the shot, the placement, the time. Nobody knows the Black Widow like I do, after all. I know it’s you, Natasha.”Winter Soldier

 

Bucky Barnes a Clint Barton alebo ak chcete Winter Soldier a Hawkeye sa tak v rámci Tales of Suspense vydajú po stope Natashi Romanovovej, aby zistili, čo sa s ňou naozaj stalo a či je Buckyho tušenie správne.

 

 

Po udalostiach, ktoré znamenali, že Flash Thompson stratil svojho Venom symbionta, je Eddie Brock späť ako Venom. A bolo len otázkou času, keď sa opäť postaví tvárou v tvár Spider-Manovi. Marvel ohlásil na december crossover Venom Inc, v ktorom sa títo dvaja starí známi opäť stretnú. Všetko to odštartuje komiksom Venom Inc Alpha a príbeh bude potom pokračovať v sériách Amazing Spider-Man a Venom. Obálky a tvorivé tímy si môžete pozrieť nižšie.

Venom Inc/Alpha #1: Venom Inc part 1
Scenár – Dan Slott & Mike Costa
Kresba – Ryan Stegman

Amazing Spider-Man #972: Venom Inc part 2
Scenár – Dan Slott
Kresba – Ryan Stegman

Venom #159: Venom Inc part 3
Scenár – Mike Costa
Kresba – Ryan Stegman

Amazing Spider-Man #793: Venom Inc part 4
Scenár – Dan Slott
Kresba – Ryan Stegman

 

 

Už nejakú dobu je známy fakt, že dospelá verzia Jean Grey sa vráti do Marvel univerza v 5-dielnej minisérii, ktorá bude premiérovať v decembri. Tú bude písať Matthew Rosenbert a kresliť Leinil Yu. Pri tejto príležitosti bude december venovaný tejto hrdinke aj prostredníctvom variant coverov, na ktorých uvidíme známych hrdinov tak trochu „sfénixovaných“. Prvý diel Phoenix Resurrection dorazí 27. decembra.

 

 

Marvel Legacy včera odštartovalo rovnomenným one-shotom. V Marvel News sa mu budeme venovať podrobnejšie až budúci týždeň, ale ak patríte medzi tých, ktorí ešte tento komiks nečítali, môžete si pozrieť náhľaď na dole priložených obrázkoch.

 

 

V rámci včerajších noviniek je jednoznačne najočakávanejším titulom Marvel Legacy #1. Titul, ktorý má znamenať nový začiatok, už stihol nasľubovať závažné odhalenia a návraty, preto sú očakávanie vysoké. Vyvrcholí 5-dielna séria Deadpool Kills the Marvel Universe Again a dočkáme sa aj ďalších dvoch one-shotov v rámci Generations. Tak, ako každý týždeň, pokračuje aj Venomverse.

 

Ben Reilly: The Scarlet Spider #8
Black Panther #18
Cable #5
Deadpool Kills the Marvel Universe Again #5
Generations: Miles Morales: Spider-Man & Peter Parker: Spider-Man #1
Generations: Sam Wilson: Captain America & Steve Rogers: Captain America #1
Guardians of the Galaxy: The Telltale Series #3
I Am Groot #5
Infamous Iron Man #12
Marvel Legacy #1
Moon Girl and Devil Dinosaur #23
Nick Fury #6
Spider-Gwen #24
Star Wars: Jedi of the Republic – Mace Windu #2
Thanos #11
The Mighty Captain Marvel #9
The Mighty Thor #23
The Punisher #16
Venomverse #4
X-Men: Blue #12

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nebude Marvel Legacy úplná kravina a my si nepovieme, že to nemá ďalej zmysel, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 × 10 =