Marvel News #54

Okolo Punishera je aktuálne vcelku intenzívny humbug. Niet sa čomu čudovať. Netflix s Daredevilom zariadil, že sa táto postava dostala opäť na výslnie. Musím sa priznať, že aktuálnu sériu som prestal čítať, lebo bola neskutočne hlúpa. S blížiacim sa seriálom, ktorý stále nemá jasnú premiéru aj kvôli streľbe v Las Vegas, sa aj v Marvel univerze rozhýbali kolieska a o tejto postave sa opäť hovorí o niečo viac. Dnes ale nebudeme riešiť fakt, že Punisher dostane k dispozícii oblek War Maschine. Táto séria premiéruje až v novembri. Minulý týždeň ale odštartovala séria Punisher: Platoon a s ňou sa k tejto postave vrátilo jedno veľké meno, ktoré to s Frankom vždy vedelo – Garth Ennis.

 

 

Ennisov Punisher (nedávno vyšiel v krásnom omnibuse) je považovaný za jedného z najlepších, a preto boli očakávania vysoké. V komikse Platoon však nesledujeme, ako si to chlapík s lebkou na tričku vybavuje s rôznymi kriminálnymi živlami. Ennis Franka vrátil do Vietnamu a ukazuje nám časť jeho minulosti. Prvé číslo potvrdilo, že túto sériu môžeme brať ako taký menší osobnostný origin. Frank sa tu totiž dostane do velenia malej, skoro zabudnutej jednotky, ktorá sa nachádza niekde uprostred vietnamskej džungle. Svojimi praktickými riešeniami a ráznym prístupom jasne demonštruje, že aj keď to je, čo sa boja týka, úplný zelenáč, je to chlap na správnom mieste. Nečakajte nejaký krvavý a akčný príbeh. Prvé číslo buduje kulisy a ukazuje nám Frankov charakter pred udalosťami, ktoré z neho spravili bojovníka proti zločinu. Zároveň je nám hodená návnada v podobe chystanej ofenzívy Viet Congu, takže o akciu v ďalších číslach určite nebude núdza. Ennis je späť a je v dobrej forme. Ak ste si schopní Franka užiť aj bez troch vagónov mŕtvol, túto sériu vám vrelo odporúčam. Celkovo bude mať šesť čísiel a druhého zošitu sa dočkáme 25. 10. 2017.

 

 

Ďalšou sériou, ktorá minulý týždeň absolvovala svoju premiéru, je tímovka Spirits of Vengeance. Tá má potenciál zaujať najmä čitateľov, ktorí majú radi hororovejšie ladené príbehy. Hneď v prvom čísle sa nám predstaví Daimon Hellstrom, Satanov syn, ktorý sa ale nevybral v otcových šľapajách. Jeho cesty sa skrížia s Johnnym Blazeom, ktorý je skôr známy ako Ghost Rider, a spoločne sa pokúsia vyriešiť záhadu, ktorej rozuzlenie môže odvrátiť katastrofu. A v závere čísla príde aj Blade. A má, ako inak, veľmi štýlový nástup. Posledná postava chýbajúca do partie je Satana Hellstrom, ale tej sa dočkáme asi až v ďalších číslach.

Nie je to výnimočný komiks, ale svoju cieľovku si podľa mňa nájde. Má zaujímavé postavy, akciu a ak to veľmi neskomplikujú, môže sa stať táto 5-dielna mini-séria kvalitnou jednohubkou. Druhého čísla sa dočkáme 8. 11. 2017.

 

 

 

V minulých Marvel News sme vás informovali o dvoch nových, pripravovaných X-Men sériách. O Rogue & Gambit a Legion sme dodnedávna dokopy nič nevedeli, ale zmenilo sa to na NYCC, kde sa odhalilo pár detailov. Tvorivý tím komiksu Legion bude tvoriť scenárista Peter Milligan a o kresbu sa postará Wilfredo Torres. Rogue & Gambit bude písať Kelly Thompson a kresliť Pere Perez. Covery nakreslí Kris Anka. Nemáme informáciu o tom, či bude Legion ongoing séria, alebo či pôjde o limitovanú sériu. V prípade X-menovského dua však vieme, že dostaneme ongoing sériu.

 

 

Vo februári budúceho roka bude mať premiéru sólovka Black Panthera v rámci MCU. A hádajte, čo sa stane? Áno, Black Panther bude mať nové série. V Rise of the Black Panther by sme sa mali tak trochu zavŕtať do originu tohto hrdinu. T´Challa bude rebelovať proti tomu, ako sú vo Wakande veci štandardne riešené a taktiež sa bude vysporadúvať s pozíciou kráľa. Premiéru bude mať táto séria v januári 2018. Písať ju bude Evan Narcisse, kreslič zatiaľ zverejnený nebol. Ešte v decembri sa dočkáme 6-dielnej digitálnej série Black Panther: Long Live the King, v ktorej bude T´Challa brániť Wakandu proti monštru, ktoré si to namieri proti jeho krajine. Písať bude Nnedi Okorafor a kresliť Andre Araujo.

 

 

Výsledok crossoveru sérií Weapon X a Totally Awesome Hulk, hybrid Wolverina a Hulka, sa dočká vlastnej série. Editor Nick Lowe o tejto postave hovoril v rámci NYCC. Vyjadril sa, že ide o približne deväť rokov starý nápad a že ho miluje. Dôležité bude, aby ho milovali aj fanúšikovia. Weapon H debutoval v komikse Totally Awesome Hulk #22, pre ktorý písal scenár Greg Pak a kreslil ho Robert Gill. Tvorivý tím novej série ešte nebol zverejnený, ale špekuluje sa o spomínanej dvojici. Žiadne ďalšie detaily prezradené neboli.

 

 

A čo zaujímavé sa za posledné dni urodilo na sociálnej sieti Twitter? Vďaka tweetu Ta-Nehisi Coates sa rozbehli špekulácie o možnej sólovke Storm, čo šéfredaktor Axel Alonso v rámci Q&A na NYCC nepoprel.

 

https://twitter.com/tanehisicoates/status/916829113062711298

 

Po pár dňoch sa však objavil tweet, ktorý novú sériu zo Storm viac-menej potvrdil. Pre reportérku Dawn Fallik z Philadelphia Inquirer to v interview potvrdila samotná Ta-Nehisi Coates.

 

 

Brian Michael Bendis sa zase nechal počuť, že pripravuje historicky najväčší príbeh o Iron Manovi. Vzhľadom na to, že Brianovi to posledné roky už vôbec nejde ako kedysi, berieme tento tweet s rezervou.

 

 

Marvel Legacy pokračuje a preto sme sa aj včera dočkali množstva zaujímavých noviniek. Odštartovala sólovka Falcon, prečíslovania sa dočkali tituly Amazing Spider-Man a Despicable Deadpool. Pokračovanie vyšlo sérii Runaways a veľké veci sa začnú diať v sérii X-Men Blue.

 

All-New Wolverine #25
Amazing Spider-Man Renew Your Vows #12
Amazing Spider-Man #789
Daredevil #27
Defenders #6
Despicable Deadpool #287
Falcon #1
Gwenpool #21
Hulk #11
Immortal Iron Fists #6
Inhumans Once And Future Kings #3
Marvel Universe Guardians Of The Galaxy #23
Ms Marvel #23
Rocket #6
Runaways #2
Star Wars Doctor Aphra #13
Unbeatable Squirrel Girl 025
Uncanny Avengers #28
Vision Directors Cut #5
Weapon X #9
X-Men Blue #13
Zombies Assemble 2 #3

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ na Kozmodróme neodletíme do preďalekej galaxie, budeme tu opäť vo štvrtok. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 − 17 =