Marvel News #55

Falcon si toho v rámci svojho komiksového života preskákal už naozaj veľa. A posledné roky boli tiež veľmi intenzívne. Vyslúžil si obrovskú vlnu hejtu, keď si dovolil prebrať označenie Captain America, lebo veď černoch toto nemôže a čo si to Marvel dovoľuje. To tu už nikto nič negarantuje? – zaznievalo nie len z reklamy, ale aj z internetových diskusií. Následne sa Sam Wilson dostal do hlavnej línie eventu Secret Empire, kde si jeho najlepší kamarát dal high-five s Hydrou. A ako je na tom aktuálne? Prežil tieto turbulencie bez ujmy? Odpoveď sa nám minulý týždeň snažila dať nová séria Falcon.

 

 

Ako už názov série napovedá, Sam Wilson sa vrátil k svojej pôvodnej superhrdinskej identite Falcona. Predsa len, nosiť označenie Captain America si aktuálne skoro až pýta letiacu tehlu do hlavy. Ale nie je to len o mene. Falcon sa nám snaží predstaviť aktuálnu situáciu v spoločnosti, ktorá akoby stratila vieru v hrdinov. Samove vnútorné monológy sa točia primárne o tomto. Hovoria o trpezlivosti a o snahe vybudovať postupne opäť niečo, čo bolo pre udalosti posledných dní stratené. Nemal by s týmito úvahami žiadny problém, avšak bolo toho trochu veľa. V istých momentoch to bolo naozaj prílišné tlačenie na pílu. Veľmi ma ale potešila akcia, a aj problém s vojnou gangov, ktorý si Falcon zobral na starosť. Záver je síce trochu predvídateľný, ale zaručuje to, že ďalšie čísla budú mať naozaj grády. A aby som nezabudol, dosť aktívne sa tu vyskytuje aj Falconov nový parťák Rayshaun Lucas, ktorý je známy aj ako Patriot. Myslím, že táto postava má ako sidekick potenciál.

Prvé číslo série Falcon teda nehodnotím v superlatívoch, ale je tu evidentné, o čo sa scenárista Rodney Barnes snaží a preto dúfam, že to bude v ďalších číslach robiť trochu citlivejšie.

 

 

Medzi fanúšikmi veľmi obľúbený mutantský tím Excalibur absolvuje svoj debut v rámci Marvel Legacy začiatkom roka 2018. Nebude to však vo vlastnej sérii, ale v rámci X-Men Gold Annual #1. Mali by sme tu vidieť postavy Rachel Summers, Captain Britain, Meggan, Kitty Pryde, Nightcrawler a možno sa tu vyskytne aj Widget. Tento tím, ktorého základ bol vždy zviazaný s Anglickom, debutoval v roku 1987. V roku 1988 sa dočkal vlastnej série a z coveru prvého čísla vychádzal tvorca obálky Annualu, Alan Davis. Scenár napíšu Marc Guggenheim a Leah Williams, kresliť bude Alitha E. Martinez.

 

 

Marvel zverejnil prvý náhľad z pripravovanej série Marvel Two-in-One. O tejto sérii sa už dlho polemizuje ako o istej predzvesti návratu Fantastic Four na scénu. Už v prvom čísle totiž odštartuje príbeh The Fate of The Four, v ktorom Ben a Johny budú pátrať po tom, čo sa stalo so zvyškom tímu. V rámci Marvel Legacy one-shotu sme dostali menší teaser toho, ako by prípadne nový tím Fantastic Four mohol vyzerať, ale všetko sú to len špekulácie. Ani na zverejnených stránkach nie sú texty, otázne teda je, kedy sa príbeh odohráva. Takže môžeme len špekulovať. Stále sa ale okolo tohto tímu niečo deje a to je len dobre. Sériu bude písať Chip Zdarsky, kresliť Jim Cheung.

 

 

Venom je momentále dosť v kurze a aj rôzne vyjadrenia na nedávnom NYCC potvrdili, že s ním Marvel počíta aj do ďalších projektov. Jedným z nich je crossover Poison X, v ktorom sa Venom stretne s partiou mutantov zo série X-Men Blue. Celé sa to odohrá v zošite X-Men Blue Annual #1, ktorý tento šesťdielny príbeh odštartuje. Ak ste čítali Venomverse, určite viete, čo sú zač Poisons. Ak náhodou nie, tak ide o veľmi nepríjemné potvorky, ktoré sú síce podobné Venomovi, ale svoj vzťah s hostiteľom si predstavujú trochu inak. A práve okolo nich by sa mal točiť tento crossover. Celé sa to rozpúta v januári 2018. Scenár napíše Cullen Bunn, kresliť bude Edgar Salzar.

 

 

Aj včera sa objavilo v rámci noviniek Marvel comics veľa zaujímavého. Mnohé komiksy prešli prečíslovaním a začína sa tak pre ne nová éra. Najviac sa asi čaká na komiks The Mighty Thor, ktorý v čísle #700 začne riešiť otázku, ktorá čitateľov trápi už dlho. Čo bude s Thorom? Prežije Jane Foster?

 

All-New Guardians of the Galaxy #12
Cable #150
Champions #13
Deadpool vs. Old Man Logan #1
Doctor Strange #26
Generation X #7
Incredible Hulk #709
Invincible Iron Man #593
Journey to Star Wars: The Last Jedi – Captain Phasma #4
Luke Cage #166
Marvel’s Black Panther Prelude #1
Monsters Unleashed #7
Peter Parker: The Spectacular Spider-Man #5
Secret Warriors #7
Spider-Gwen #25
Star Wars: Poe Dameron #20
The Mighty Thor #700
Venom #156
X-Men: Gold #14

 

A na záver jedna novinka. Odteraz, budete mať s Marvel News možnosť vyhrať Marvel zošitovku. Ako na to? Navštívte náš FB a prispejte do diskusie, alebo šírte Marvel News a jeden z vás dostane budúci týždeň komiks Prowler. 😉

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ ma zvyšok redakcie nezabije, lebo mám v poslednej dobe nálady ako Hulk (Hulk uhundraný, Hulk na všetkých zlý), budeme tu opäť vo štvrtok. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 ⁄ 4 =