Marvel News #56

Punisher, ktorý zbiera skúsenosti vo Vietname, už odštartoval a včera sme sa dočkali druhého čísla komiksu The Platoon. O tom prvom sme písali v Marvel News #54 a boli to zväčša slová chvály a nadšeného očakávania. Úplným protipólom tejto série by mala byť ongoing rada Punisher, ktorá sa dočká číslom 218 svojho prečíslovania, a keďže uvidíme Franka v obleku War Machine, aj trochu iného smerovania. Viac detailov fanúšikom prezradil v rozhovore pre CBR scenárista tejto série Matthew Rosenberg.

 

 

Ten sa v úvode vyjadril, že v prípade Franka je to o rozsahu a aktuálnych potrebách. Keď dostane do rúk nôž, zameria sa na ciele v dosahu bodnutia. Keď dostane strelnú zbraň, aj jeho ciele sa stanú väčšie. Aktuálne môže ísť kdekoľvek a zamieriť na kohokoľvek. Matthew sa tiež vyjadril, že bude svojho Punishera písať ako silný a tichý typ, ktorý prirovnal k hororovej legende Jasonovi Vorheesovi. Zaznelo tiež, že cieľom upgradenutého Punishera bude fašistický diktátor v Chernayi, nestabilnej krajine východného bloku. General Petrov má byť vojak, ktorý dostal unikátnu šancu chopiť sa moci a tak ju využil. A má za sebou armádu, ktorá ale nevie, čo sa na ňu rúti. Čo to má ale spoločné s Punisherom, prečo mu dal Nick Fury oblek War Machine a aké sú všetky zákulisné vzťahy, sme sa nedozvedeli a podľa Rosenberga sa budú rozmotávať postupne.

 

 

O tom, že nepôjde o žiadnu čajovú sériu a že nebude núdza o brutálne a krvavé momenty, sa môžeme presvedčiť aj na zverejnených náhľadoch.

 

 

Ak sa opýtate najmocnejších bytostí v Marvel Univerze, čoho sa boja najviac pri predstave konca sveta a ak budú tieto bytosti naozaj úprimné, odpovedia dvoma slovami – Thanos vyhral. Takýto krásny apokalyptický opis má Thanos #13, ktorého sa dočkáme 22. novembra. Séria Thanos týmto číslom odštartuje svoje účinkovanie v rámci Marvel Legacy a rozbehne sa tiež story arc Thanos wins. Prvé náhľady vyzerajú dobre a Thanos nie je nič dlžný svojej povesti.

 

 

Januárový event, ktorý Marvel chystá pre Avengerov, je už nejakú dobu dobre známou záležitosťou. Odštartuje v čísle Avengers #675 a ponesie meno No Surrender. Pôjde o event, ktorý bude vychádzať v rámci hlavnej Avengers rady na týždennej báze. U.S.Avengers a Uncanny Avengers sa počas tohto trojmesačného eventu pozastavia, aby sa aj kreatívne tímy týchto sérií stali súčasťou No Surrender. Scenár budú písať Mark Waid (Avengers), Al Ewing (U.S.Avengers) a Jim Zub (Uncanny Avengers). O kresbu sa postará trio Pepe Larraz, Paco Medina a Kim Jacinto. Toto boli ale už všeobecne známe informácie.

 

 

Relatívne čerstvou novinou je fakt, že okrem troch Avengers tímov, sa stane súčasťou tohto masívneho príbehu aj na dlhú dobu prakticky zabudnutý tím Lethal Legion. Dozvedáme sa to vďaka dvojstránkovému artworku Pepeho Larraza a Davida Curiela. Vidíme na ňom Lethal Legion, ako stojí proti Thanosovmu Black Order. Lethal Legion mala od svojho vzniku v roku 1970 v Avengers #78 mnoho variánt. V pôvodnej zostave sme mohli vidieť mená ako Grimm Reaper, Living Laser, Man-Ape, Power Man a Swordman.

 

 

Keďže No Surrender bude riešiť cestovanie časom, je otázne, v akom čase sa daná scéna nachádza. Svoje o tom určite vie  Voyager, ktorá sa v rámci Marvel Legacy stala súčasťou histórie Avengers. My musíme počkať do januára. 🙂

 

 

Včera nebola uvedená žiadna vyslovená pecka, ale prečíslovania a nového začiatku sa dočkalo hneď niekoľko sérií. Fanúšikom Punisher určite nemôže ujsť druhé číslo série The Platoon a fanúšikovia Star Wars sú určite zvedaví na pokračovanie príbehov obľúbeného jediho.

 

All-New Wolverine #26
Amazing Spider-Man #790
America #8
Ben Reilly: The Scarlet Spider #9
Black Panther #166
Captain Marvel #125
Guardians of the Galaxy: The Telltale Series #4
Jean Grey #8
Moon Girl and Devil Dinosaur #24
Punisher: The Platoon #2
Silver Surfer #14
Star Wars: Jedi of the Republic – Mace Windu #3
Thanos #12
The Despicable Deadpool #288
The Punisher #17
U.S.Avengers #11
Weapon X #10
X-Men: Blue #14
Daredevil #28
Thor: Where Walk the Frost Giants #1

 

V utorok sa tak, ako každý mesiac, konala prednáška na tému Marvel News v Storm Game Bare v Bratislave. Obsahu samozrejme dominovalo Marvel Legacy, avšak rozoberali sme aj rôzne iné novinky. Aj touto cestou chcem poďakovať všetkým zúčastneným, ktorých bolo naozaj dosť a následná diskusia priniesla zaujímavé názory a teórie. Ďalšia prednáška bude približne o mesiac a preto sledujte Marvel News, budem tu o nej včas informovať.

 

 

V minulých Marvel News som sľúbil jednému z vás zošitovku Prowler, ak pošlete na facebooku komentár alebo šérnete Marvel News. Niektorí z vás tak urobili a vďaka žrebu poputuje zošitovka Liborovi Ondřichovi. Víťaz bude kontaktovaný prostredníctvom FB. Ako dôkaz toho, že to nebola ojedinelá výzva, mám tu pre vás ďalší komiks. Tentokrát budeme súťažiť o zošitovku Death of X #1. Podmienky sú rovnaké. Navštívte náš FB a prispejte do diskusie, dajte otázku alebo šírte Marvel News prostredníctvom share a potom už len stačí mať štastie pri žrebovaní.

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nestrávime najbližšie dni v ČR, keďže tam už je nový Thor v kinách, budeme tu opäť vo štvrtok. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 ⁄ 15 =