Marvel News #58

Jednou z najdiskutovanejších tém posledných dní je odchod Briana Michaela Bendisa z Marvel Comics do konkurenčného DC. DC tento podpis potvrdilo prostredníctvom Twitteru, kde samotný Bendis dodal, že je nadšený, že zmena je dobrá a že je plný nápadov a inšpirácie.

 

 

Bendis strávil v Marvel Comics skoro 18 rokov a nech máte na jeho aktuálnu tvorbu, ktorá je vnímaná skôr rozporuplne, akýkoľvek názor, fakt, že sa nezmazateľne zapísal do vývoja Marvel hrdinov a superhrdinského žánru ako takého, je nepopierateľný. Ultimate Spider-Man, Daredevil, New Avengers, House of M sú len zlomkom titulov, ktoré pre Marvel napísal.

 

 

Aktuálne sa nevie, aký bude jeho projekt u DC. Mnohí fanúšikovia by ocenili, ak by prebral hrdinu alebo tím, ktorému nie je momentálne dávaný v rámci Rebirthu dostatočný priestor. Zaujímavé by tiež bolo, ak by dostal na starosť nejakého street-level hrdinu, prípadne by svoj údajný kreatívny pretlak mohol využiť v nejakom DC Elseworlde. Na druhú stranu existuje tiež obava, že by sa pustil do nejakého veľkého eventu. Každopádne mu držíme palce. Jeho ďalšia práca však už nie je viac objektom Marvel News. 😉

 

Brian Michael Bendis (zdroj: comicvine)

 

Minulý týždeň začala nová éra pre ďalšieho z hlavných hrdinov Marvel univerza. Captain America sa dočkal prečíslovania a v rámci čísla #695 odštartoval arc Home of the Brave. V ňom Steve Rogers zahajuje svoju púť naprieč Amerikou, aby sa pokúsil napraviť si svoju pošramotenú reputáciu. Už v prvom čísle prichádza do malého mestečka, s ktorým je historicky spojený. Pred pár rokmi tam zachránil obyvateľov pred kriminálnymi živlami a mesto mu je za to do dnešných dní vďačné. Dokonca pri príležitosti výročia tejto udalosti mesto organizuje oslavu. História sa ale tak trochu opakuje a Steve musí opäť zakročiť.

 

 

Po prečítaní tohto komiksu som bol mierne sklamaný. Ak totiž berieme do úvahy fakt, čo všetko Hydra Cap v rámci Secret Empire porobil, prechádza mu to naozaj až priveľmi jednoducho. Čakal som moment, keď budú na jeho adresu smerované výčitky. Bolo by to neskutočne úderné, ak by sa stal Steve terčom kritiky v meste, ktoré ho zbožňuje. Avšak nič také sa nekoná. Potľapkanie po pleci a skonštatovanie, že to nevadí, však to bol ten druhý, je neskutočne umelé. Veď v rámci Secret Empire umierali ľudia! Ak bude teda jeho putovanie takéto aj vo zvyšku série, tak ďakujem pekne. Veď ak si spomenieme na nedávno odštartovanú sériu Falcon, tak na Samovi bolo poznať stopy toho, čo sa dialo, oveľa viac. Som teda zvedavý na ďalšie čísla a dúfam, že sa Steve bude musieť ešte postaviť svojim démonom zo Secret Empire a že len tak nevyšumia do prázdna.

 

 

O udalosti No Surrender sme už písali v rámci Marvel News #56. Pôjde o crossover, v ktorom sa stretnú všetky tri aktuálne tímy Avengers. Série U.S.Avengers a Uncanny Avengers sa dočasne pozastavia a ich hrdinov budeme môcť sledovať v hlavnej Avengers línii, ktorá bude vychádzať na týždennej báze. To sú ale známe informácie. Marvel Comics nám nedávno ponúkol video, v ktorom sa Tom Brevoort a Axel Alonso trochu rozrozprávali o No Surrender, ale to najzaujímavejšie prišlo až v potitulkovej scéne. Tá nám teasuje pôvodného Hulka, Brucea Bannera. Ten bol v roku 2016 zabitý v rámci Civil War II, ale už sa stihol ukázať v rámci Secret Empire alebo Uncanny Avengers. Ani v jednom z týchto výskytov však nešlo o permanentný návrat. Uvidíme teda, aká bude jeho úloha, respektíve sa konečne dozvieme, kto je Voyager. Tento 16-dielny príbeh, ktorý bude prebiehať v rámci zošitov Avengers #675#690, sa rozbehne už v januári 2018.

 

 

Novinka ohlásená na február budúceho roka osloví pravdepodobne najmä psíčkarov. Neodmysliteľná súčasť kráľovskej rodiny Inhumas, pes Lockjaw, sa dočká vlastnej série. Túto štvordielnu minisériu bude písať Daniel Kibblesmith a kresliť Carlos Villa. Lockjaw sa v nej pokúsi nájsť svojich stratených súrodencov. Origin Lockjawa bol už trochu načatý v komikse Black Bolt #5 a odpovede na otázky ohľadom jeho pôvodu by mali byť oveľa viac rozvinuté v tejto minisérii. Editor Wil Moss sa nechal počuť, že už v prvom zošite zistíme, že Lockjaw má bratov a sestry. Spoločnosť by mu pri tomto dobrodružstve mal robiť D-Man a tešiť sa vraj máme na fantastickú jazdu.
Lockjaw debutoval v komikse Fantastic Four #45 v roku 1965 a je známy najmä vďaka svojim teleportačným schopnostiam. Neviem, čo si mám o tejto sérii myslieť. Cieľovka bude pravdepodobne rovnaká, ako keď mali svoje série Baby Groot alebo Rocket Racoon. Prípadne sa opýtam môjho psa, čo si o tom myslí.

 

 

Vo včerajších novinkách si musí nájsť niečo každý. Nemáme tu síce žiadnu vyslovene novinku, avšak aj tento týždeň sme sa dočkali pri niektorých sériách prečíslovania, a to znamená aj začiatok nových príbehov. Je teda na vás, či siahnete po Daredevilovi, Moon Knightovi alebo vás zaujíma, ako sa bude dariť partičke zo Spirits of Vengeance.

 

Daredevil #595
Falcon #2
Generation X #8
Gwenpool #22
Jessica Jones #14
Master of Kung Fu #126
Moon Knight #188
Ms. Marvel #24
Royals #10
Runaways #3
She-Hulk #159
Spider-Man/Deadpool #23
Spirits of Vengeance #2
Star Wars #38
The Despicable Deadpool #289
Unbeatable Squirrel Girl #26
Uncanny Avengers #29
Venom #157
X-Men: Gold #15
Zombies Assemble 2 #4

 

V ostatných dvoch číslach Marvel News sme rozdávali komiksy a nebudeme to meniť ani v tých aktuálnych. Svoj nový domov si už našiel Prowler a aj komiks Death of X a ich novým majiteľom touto cestou ďakujeme za fotky. Na Facebooku sa nám opäť objavilo niekoľko diskutujúcich, a tak sme mali z koho žrebovať ďalšiu výhru. Výhercom pre tento týždeň sa stáva Ľubka Križanová, ktorú budeme kontaktovať prostredníctvom FB a bude si môcť vybrať jednu z ponúkaných zošitoviek. Na základe jej komentára ale predpokladám, že to budú zrejme X-Meni. 😉 Aj po jej výbere pre vás stále ostane ďalších sedem komiksov, preto neváhajte. Podmienky sú rovnaké. Navštívte náš FB a prispejte do diskusie, dajte otázku alebo šírte Marvel News prostredníctvom share a potom už len stačí mať štastie pri žrebovaní.

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nestrávime celý víkend nosením kníh, ktoré si Efken kúpi na Bibliotéke, budeme tu opäť vo štvrtok. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
24 + 24 =