Marvel News #59

Veľké veci sa dejú v rámci Marvel Comics. V uplynulých dňoch sa nestalo nič menšie, ako výmena toho najvyššieho. Teraz už bývalý šéfredaktor Axel Alonso sa podľa oficiálnych vyjadrení dohodol s vydavateľstvom na odstúpení z tejto funkcie, v ktorej ho nahradí C.B. Cebulski. Alonso nastúpil do funkcie v januári 2011 a mnohí mu dávajú za vinu citeľný ústup z pozícií, ktoré Marvel svojho času okupoval. Ďalšou záležitosťou, ktorá ide aj na jeho triko, sú nekonečné a prekomplikované eventy a problémy s tým súvisiace.

Cebulski nie je v rámci Marvel Comics žiadny nováčik. V rámci tejto organizácie pracuje už 15 rokov a medzi jeho úlohy patrilo hľadanie talentov mimo územia Spojených štátov a rozvoj značky v Ázii. Cebulski, ktorý aktuálne žije v Shanghai, sa po menovaní do funkcie presťahuje do New Yorku, aby bol priamo v ústredí Marvel Comics. Uvidíme, čo to bude pre túto značku znamenať a ako sa svojej funkcie zhostí. Fanúšikovia sa však zhodujú, a ja s nimi súhlasím, že to už asi chcelo nový vietor a tak je táto výmena správny krok.

 

Téme výmeny na poste šéfredaktora Marvel Comics sa nevyhli ani hostia festivalu Vienna Comic Con 2017. Veľmi pozitívne tento krok hodnotili kresliči Adi Granov (Iron Man: Extremis) a Mahmud Asrar (W.M.D.), pre ktorých bol práve Cebulski jedným z prvých ľudí, s ktorými v rámci Marvelu komunikovali. V podobnom duchu sa vyjadrovali aj scenáristi Scott Snyder (Batman) a Charles Soule (Daredevil) počas panelu, ktorý sa venoval tvorbe príbehov a bol pravdepodobne vrcholom festivalu. Ak ste tento festival nestihli navštíviť, prečítajte si náš report.

 

Drackula a Adi Granov (zdroj: Introvertov mobil)

 

Nová ongoing séria Weapon H je už nejakú dobu známou záležitosťou. Ohlásená bola v rámci New York Comic Conu, ale bez bližších detailov. To sa pred pár dňami zmenilo a my už vieme, že scenár bude písať Greg Pak (Weapon X, Totally Awesome Hulk) a kresliť Cory Smith (X-Men Blue). Minimálne meno Greg Pak sa viac ako očakávalo. Najmä ak berieme do úvahy fakt, že má na starosti crossover Weapons of Mutant Destruction, kde má Weapon H origin, a že okrem aktuálnej série Totally Awesome Hulk má na konte aj také pecky, ako Planet Hulk alebo World War Hulk. Zverejnený bol aj prvý cover, ktorého autorom je Leinil Yu. Séria odštartuje v marci 2018.

 

 

Pred niečo vyše týždňom bola ohlásená nová séria X-Men Red, ktorej hlavným ťahákom sa stane dospelá verzia Jean Grey. Od tohto ohlásenia bolo zverejnených už relatívne dosť podrobností a vyzerá to tak, že sa nám formuje ďalšia zaujímavá tímovka. Poďme ale pekne po poriadku. Jean Grey je v Marvel univerze mŕtva od roku 2004 a aktuálne sa stretávame len s jej mladšou verziou, ktorá prišla z minulosti. V rámci komiksu Phoenix Resurrection #1 od dua Matthew Rosenberg a Leinil Francis Yo sa dočkáme jej vzkriesenia. Vydanie tohto komiksu je naplánované na 27. decembra. Po tomto návrate vznikne vo februári tím Red, ktorého bude lídrom. Obsadenie tohto tímu cez twitter Marvel Entertainment zverejňovali postupne v priebehu jedného dňa. Ako prvý boli ohlásení wakandský mutant Gentle a Namor the Sub-Mariner. Následne sme sa dočkali odhalenia Nightcrawlera a Gabby, ktorú môžete poznať ako hláškujúcu parťáčku Laury Kinneyovej. A práve X-23 boli spolu s Trinary poslednými do partie. Trinary je nová postava, o ktorej sa toho zatiaľ veľa nevie. Editor Mark Paniccia sa vyjadril, že pre túto sériu je pripravovaný ešte jeden hrdina, ktorý sa k tímu pridá už v prvom arcu. So sériou, ktorú bude písať Tom Taylor a ilustrovať Mahmud Asrar, to zatiaľ vyzerá nádejne. Uvidíme, aké bude pri sériách X-Men Blue a X-Men Gold jej miesto.

 

 

Séria Marvel 2-in-One sa už nezadržateľne blíži a tak sme sa dočkali aj prvých náhľadov. Ako už určite iste viete, keďže to tu omieľame skoro každý týždeň, ústrednými postavami tejto série bude the Thing a Human Torch, teda presne polovica Fantastic Four. Hneď v prvom arcu s názvom The Fate of the Four by sa mala táto dvojica vybrať po stopách zvyšku tímu, a tak stále ostáva otázkou, či to bude viesť k toľko chcenému návratu legendárnej tímovky.

 

 

Marvel na rok 2018 chystá veľkú svadbu. Vieme, že sa bude konať 20. 6. 2018, ale nevieme, kto bude ženích a kto nevesta. Pozvánka, ktorú nakreslil Phil Noto, nám nedáva žiadnu nápovedu, o koho by mohlo ísť. Ukazuje nám iba známe páry minulosti, ktoré sa rozhodli predstúpiť pred oltár. Kto si teda povie „áno“? Špekulácie sú rôzne.

Spider-Man a Mockingbird je vcelku zaujímavá možnosť. Bobbi pozná Peterovu tajnú identitu a pracovali spolu bok po boku v rámci SHIELDU. Druhá dvojica, ktorá prichádza do úvahy, spája mutantov Colossusa a Kitty Pryde. Ak čítate aktuálnu sériu X-Men Gold, určite viete, že dali svojmu vzťahu opäť šancu. Spomína sa tiež dvojica Tony Stark a Pepper Potts. Bendis dlhodobo sľubuje najväčší príbeh excentrického milionára, tak uvidíme, či to bude svadba. Návrat Jean Grey a avizovaný návrat Wolverina dávajú priestor na špekulácie, že by sa to týkalo tejto dvojice. Načasovanie oboch návratov tejto teórii praje. Hovorí sa však aj o dvojici Odin a Phoenix, prípadne Thanos a Hela. Minimálne druhá menovaná dvojica by vcelku zapadla do aktuálnych plánov v MCU, s ktorými komiks v poslednej dobe úzko súvisí. Tak čo, ktorá dvojica by vás potešila najviac? Alebo máte iné tipy?

 

 

S odchodom Briana Michaela Bendisa od Marvel Comics ku konkurenčnému DC, vzniká hneď niekoľko otázok. A samozrejme, mnohé sa týkajú sérií, ktoré mal Bendis pod palcom. Nedávno na otázku, čo bude so sériou Jessica Jones na tumblr. odpovedal, že už sa našla scenáristka, ktorá ho nahradí. Neprezradil viac, ale podľa jeho slov je Jessica v dobrých rukách.

 

http://brianmichaelbendis.tumblr.com/post/167537550167/so-with-you-jumping-over-to-dc-whats-going-to

 

Dlho sa o tom hovorilo, v rámci Marvel Legacy #1 sa to potvrdilo a aktuálne je to už hotová vec a len otázka času, kedy sa to stane. Wolverinov návrat sa pripravuje na začiatok roka 2018 a viac indícií budeme dostávať už v priebehu januára budúceho roka. V niektorých kľúčových tituloch by mali byť umiestňované špeciálne „potitulkové“ scény, ktoré nám budú dávať rôzne nápovedy o tom, čo sa vlastne s Wolverinom stalo, respektíve stane. A ako inak, všetko je prepojené. Konkrétne sa hovorí o komiksoch Captain America #697, Mighty Thor #703 a Amazing Spider-Man #794.

 

 

A keď už sme pri Wolverinovi, stojí za to spomenúť teaser na pripravovaný príbeh, ktorý sa bude točiť okolo Infinity Stones. Na obrázku vidíme okrem Logana aj Star-Lorda a Captain Marvel, každého s jedným kameňom a textom, ktorý teasuje akýsi odpočet, ktorý sa začne vo februári.

 

 

Včera to bol, ako inak, nášup noviniek a je len na vás, čo vás zaujalo najviac. Či ste zvedaví na pokračovanie príbehov All-New Wolverine, či chcete vedieť ako sa Frankovi darí vo Vietname, alebo čo majú nové monštrá okolo Kid Kaiju.

 

All-New Wolverine #27
Amazing Spider-Man: Renew Your Vows #13
Black Panther #167
Cable #151
Captain Marvel #126
Generation X #9
Guardians of the Galaxy: The Telltale Series #5
Invincible Iron Man #594
Luke Cage #167
Monsters Unleashed #8
Moon Girl and Devil Dinosaur #25
Punisher: The Platoon #3
Royals #11
Silver Sable & The Wild Pack #36
Spider-Man/Deadpool #24
Star Wars #39
Thanos #13
X-Men: Gold #16

 

Už sa stalo tak trochu tradíciou, že v závere Marvel News jeden z aktívnych čitateľov získa zošitovku. A inak to nebude ani dnes. Minulý týždeň si náš výherca vybral X-Menov a uvidíme, čo si vyberie ten ďalší, konkrétne Stanislav Gregorec. Výherca bude kontaktovaný prostredníctvom FB. Stále nám ešte ostalo dosť komiksov, pre vás, našich fanúšikov. Preto neváhajte. Podmienky sú rovnaké. Navštívte náš FB a prispejte do diskusie, dajte otázku alebo šírte Marvel News prostredníctvom share a potom už len stačí mať štastie pri žrebovaní.

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ neumrieme od smiechu z aktuálnych tržieb Justice League, tak tu budeme aj nabudúce. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
36 ⁄ 18 =