Marvel News #6

Dnešné Marvel News odštartujeme prekvapivo na domácej scéne. Pred niekoľkými dňami vo vydavateľstve Paseka vyšla kontroverzná kniha „Marvel: Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku“. Tá vyšla v českom preklade vôbec po prvý raz. Budeme si tak môcť prečítať o začiatkoch spoločnosti Marvel, o boji o autorské práva a napríklad aj o konflikte Lee – Kirby. Kniha pôvodne vyšla v roku 2012 ako Marvel Comics: The Untold Story a dosť rozvírila hladinu všeobecnej mienky o tomto komiksovom gigantovi. Uvidíme, ako na ňu budú reagovať čitatelia u nás. Dobré správy tým ale nekončia. Vydavateľstvo Paseka nám venovalo niekoľko výtlačkov a tak sa môžete tešiť na recenziu a aj na súťaž o túto knihu. Detaily zverejníme čoskoro. Knihu si môžete kúpiť napríklad tu.

 

marvel_untold_story

 

V predbežných odhadoch rebríčka predajnosti podľa portálu BleedingCool vídíme v Top 10 celkovo tri Marvel tituly. Štart série Infamous Iron Man #1 sa ocitol až na piatom mieste. Išlo o jedinú novinku uplynulého týždňa, ale o to očakávanejšiu a vyzerá to tak, že aj táto ostala trochu za očakávaniami. V druhej polovici Top 10 sa ešte objavili tituly Amazing Spider-Man #20 (8. miesto) a Black Panther #7 (9. miesto). To, že sa napríklad druhý diel Death of X nedostal do Top 10 je určite sklamaním.

 

 

Keď sa spomínajú termíny vydania a Marvel eventy, je to už skoro folklór, že prakticky vždy ide o posunutie termínu. V prípade Civil War II #7 sa však dočkáme niečoho nevídaného. Podľa posledných správ to vyzerá tak, že toto číslo bude v ponuke oproti pôvodnému termínu 30.11.2016 na pultoch o týždeň skôr, teda 23.11.2016. Netreba ale zabúdať na fakt, že úplne prvý termín vydania bol 19.10.2016 a tak toto posunutie iba kozmeticky upravuje veľmi výrazné meškanie.

 

civil_war_007

 

V Marvel News #5 sme vás informovali o niekoľkých novinkách týkajúcich sa eventu ResurrXion, ale žiadna z nich nepriniesla nejakú zásadnú informáciu. Aktuálne však máme okrem už zverejnených teaser coverov sérií Iceman, Weapon X a Jean Grey ďalšie avízo na nové tituly. Konkrétne pôjde o Generation X a Cable. Dôležitejšie však asi budú hlavné série, ktorých sa dočkáme tiež na jar 2017. Názvy X-Men Blue a X-Men Gold síce znejú skôr ako nová generácia pokémon hier, ale malo by ísť o dva vyrovnané a rovnako zaujímavé tímy, respektíve série. X-meni by vraj už nemali neustále hľadieť do tváre totálnej záhube a mali by sa vrátiť ku svojim hrdinským počiatkom. Vzhľadom na to, čím všetkým si už prešli, to bude určite vítaná zmena.

 

resurrxion_001

 

 

Thanos je jeden zo základných záporákov Marvel Univerza. A okrem toho je to strašný frajer! Teda aspoň tak to vyzerá na prvých obrázkoch zo série Thanos, ktorá odštartuje 16. novembra. Písať ju bude Jeff Lemire a kresliť Mike Deodato.

 

 

Krásnych variant coverov sa dočkal event Monsters Unleashed, ktorý odštartuje prvým číslom 18. januára 2017. V tomto evente by sa malo Marvel Univerzum otriasť v základoch pod náporom globálneho útoku monštier. Niektoré sú známe, niektoré menej, niektoré dokonca aktuálne bojujú na strane dobra. Zopár monštier si môžete pozrieť v galérii na obálkach od mien ako Mike Mignola alebo Bill Sienkiewicz.

 

 

Z noviniek, ktorých sme sa dočkali včera, je najočakávanejšou sériou tímovka Doctor Strange And The Sorcerers Supreme, o ktorej sme vám písali tu. Zaujímavá tiež môže byť premiéra série Prowler alebo halloweensky špeciál Punishera.

 

 

Agents Of S.H.I.E.L.D. #010
All-New All-Different Avengers #015
Captain America Steve Rogers #06
Civil War II #06
Deadpool #021
Doctor Strange And The Sorcerers Supreme #01
Doctor Strange Mystic Apprentice #01
Extraordinary X-Men #015
Guardians Of The Galaxy #013
Marvel Tsum Tsum #03
Marvel Universe Ultimate Spider-Man vs Sinister Six #04
Moon Girl And Devil Dinosaur #012
Ms Marvel #012
New Avengers #017
Nighthawk #06
Prowler #01
Punisher Annual #01
Silver Surfer #07
Spider-Man Deadpool #010
Star Wars Poe Dameron #07
Star Wars #024
Totally Awesome Hulk #011
Ultimates #012
Venom Space Knight #013
Vision #012

Šieste Marvel News vyčerpali všetko zo svojho arzenálu a dúfame, že sme vás opäť zaujali a dostatočne informovali. Pokiaľ sa naša redakcia čírou náhodou neprebudí z Matrixu, budeme tu opäť o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

(zdroj: newsarama, n2, comicsalliance, marvel.com)

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
7 × 17 =