Marvel News #60

O výmene na poste šéfredaktora Marvelu sme písali už pred týždňom. Odvtedy sa fanúšikovia pýtajú, kto je vlastne C.B. Cebulski. Mnohí sa samozrejme zaujímajú o jeho scenáristickú kariéru, respektíve, aké má portfólio vo sfére rozprávania príbehov. Kým doteraz do jeho tvorby patri zväčša tituly spadajúce pod značku Marvel Mangaverse alebo pár titulov v rámci Image Comics, po nedávnom odhalení sa jeho záber značne rozšíril. Na verejnosť totiž prenikla informácia, že C.B. písal pre Marvel v rokoch 2004-2005 pod pseudonymom Akira Yoshida. A toto meno je podpísané pod komiksami ako Thor: Son of Asgard, Elektra: The Hand, X-Men: Age of Apocalypse, Wolverine: Soultaker, Conan and the Demons of Khitai a pod. Samozrejme, nie sú to žiadne zásadné tituly, ale aj tak prispeli k pocitu, že Marvel Comics je v dobrých rukách. Uvidíme, či C.B. Cebulski očakávania naplní.

 

 

Adam Warlock sa vráti do Marvel Univerza už vo februári 2018 v rámci Infinity Countdown: Adam Warlock #1. Tento 40-stranový one shot, ktorý napíše Gerry Duggan a bude kresliť Aaron Kuder, bude súčasťou pripravovanej „Infinity“ ságy, ktorú nedávno Marvel teasoval obrázkom, na ktorom vidíme Logana, Star-Lorda a Captain Marvel s Infinity Stones v rukách. Adam by sa mal vydať po stopách Soul Stone. Ide o charakter, ktorý v komikse debutoval v roku 1967 v komikse Fantastic Four #66. Vytvorilo ho duo Stan Lee a Jack Kirby.

 

 

Mark Paniccia, ktorý je v štruktúre Marvelu na pozícii Senior Editora, sa nedávno vyjadril, že sa chystajú ďalšie dve X-Menovské ongoing série. V jednom prípade by malo ísť o úplne nečakanú sériu a v druhom o návrat niečoho veľmi obľúbeného. Paniccia, žiaľ, neprezradil nič iné. Jediná nová ongoing séria, o ktorej sa hovorí je X-Men Red, o ktorej sme písali minulý týždeň. Špekuluje sa, že návrat obľúbeného by mohol znamenať vzkriesenie Wolverina.

 

 

Phoenix Resurrection sa nezastaviteľne blíži. Séria, ktorá bude znamenať návrat Jean Grey, odštartuje už v decembri. Ak si chcete pozrieť sumár aktuálne známych informácií, pozrite si priložené video.

 

 

Brian Michael Bendis si pomaly balí kufre, a tak sa stále viac dozvedáme o tom, čo bude nasledovať po jeho odchode. Bendis aktuálne píše pre Marvel štyri série – Iron Man, Spider-Man: Miles Morales, Jessica Jones a The Defenders. Podľa Bendisovho vyjadrenia na sieti Twitter sa pre sériu Jessica Jones už údajne našla nová scenáristka. Na máj 2018 je ohlásené číslo #600 série Iron Man a práve toto by mal byť jeden z posledných komiksov, ktoré mu pod značkou Marvel vyjdú. Príbehy Milesa Moralesa ukončí v čísle #240 a taktiež ukončí minisériu Spider-Men II. Pre Milesa aj Riri sú už údajne pripravené nové kreatívne tímy, avšak čo bude po Bendisovom odchode s Defenders, sa zatiaľ nevie.

 

 

Čo do počtu o niečo skromnejší výber, ale určite si tu nájdete tú svoju obľúbenú sériu. Za mňa určite Old Man Logan alebo pre fanúšikov Star Wars tu je pokračovanie série Mace Windu.

 

America #9
Darkhawk #51
Jean Grey #9
Moon Knight #189
Old Man Logan #31
Secret Warriors #9
Spider-Gwen #26
Star Wars Jedi Of The Republic Mace Windu #4
Star Wars Poe Dameron #21
U.S.Avengers #12
Venom #158
X-Men Blue #16

 

Záver Marvel News je tu a jeden z aktívnych čitateľov opäť získa zošitovku. Minulý týždeň si náš výherca vybral Punishera a uvidíme, čo si vyberie ten ďalší, konkrétne Peter Pánik. Výherca bude kontaktovaný prostredníctvom FB. Tento týždeň si dáme so súťažením prestávku, ale nezúfajte, už čoskoro budeme pokračovať.

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Cez víkend čaká redakciu brigáda. Poslať vyše 40 cien našim fanúšikom, ktorí vyhrali v rámci našej narodeninovej oslavy. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
26 + 29 =