Marvel News #63

Séria Marvel Two-In-One, ktorá odštartovala 20. decembra, bola veľmi očakávaná. Hlad po návrate Fantastic Four je stále enormný a keďže prvý story arc sa volá Fate of the Four, znamenať to mohlo aj vymodlený návrat obľúbeného tímu. Ak niekto čakal nejaký okamžitý reunion tejto partie, asi bude sklamaný, ale ktokoľvek s triezvym pohľadom na vec, nepočítal s niečím obdobným hneď v prvom čísle. Napriek tomu je tento zošit priam nasiaknutý všetkým, čo na Fantastic Four fanúšikovia zbožňovali.

 

 

Z pôvodného tímu ostali na Zemi už len dvaja členovia. Johnny Storm žije viac ako na hrane. Riskuje svoj život a niekedy to vyzerá, že už ani žiť nechce. Ben Grimm si zase plní svoje povinnosti ako nositeľ odkazu FF na rôznych spoločenských podujatiach. Johnny a Ben spolu nejako extra nekomunikujú a obaja sa snažia vysporiadať so stratou rodiny po svojom. Stane sa však niečo, čo ich cesty opäť spojí. Je ešte šanca nájsť Reeda, Sue a deti? Ako je do toho zapojený Doom?

 

 

Ako som písal v úvode, tento zošit má všetko čo fanúšik Fantastic Four potrebuje a dovolím si tvrdiť, že zo všetkých Legacy titulov asi najviac obsahuje to, čo Marvel v rámci tejto značky sľuboval. Spomienky a odkazy na časy dávno minulé, melanchólia zostávajúcich členov FF a malá iskierka nádeje, že to možno bude opäť ako kedysi, vytvorili zošit, ktorý veľmi efektívne zabrnkal na nostalgickú strunu. Na druhú stranu bude dôležité, aby sa príbeh pohol dobrým smerom. Nemusí ísť vyslovene o návrat FF, aj keď by to fanúšikovia určite ocenili, skôr je dôležité, aby sa to s tou nostalgiou časom nepreháňalo. Druhé číslo, ktoré bude vonku 24. januára, určite nevynechám.

 

 

Ike Perlmutter je v rámci Marvel Comics veľké zviera. Je taktiež jeden z najväčších sponzorov prezidenta Donalda Trumpa, je členom jeho administratívy, osobným priateľom a stručne povedané, ich vzťahy sú viac ako nadštandardné. Väčšina zamestnancov Marvelu s ním ale túto agendu nezdieľa. Prečo ho spomínam? Po ohlásení komiksu Marvel Two-in-One #1 prišiel vydavateľom náhľad, v ktorom bol vtip na Trumpovu adresu. Tvorcovia ho tam nepriamo označili za najznámejšie oranžové monštrum na svete. A hádajte čo? V nedávno vydanom komikse už bol tento vtip vynechaný. Ak si viete dať dokopy dve a dve, je asi jasné, odkiaľ vietor fúka.

 

Pôvodná verzia.

 

Vydaná verzia.

 

Marvel Cinematic Universe robí roky všetko preto, aby sa mohla odohrať dlho očakávaná bitka medzi hrdinami a Thanosom, šialeným titanom. Je vysoko pravdepodobné, že Thanos začne preberať čoraz dôležitejšiu úlohu aj v rámci Marvel Comics. Zlou správou teda je, že Marvel opúšťa tvorca Thanosa, Jim Starlin. Dôvodom je podľa Starlina rozhodnutie Marvelu, konkrétne Toma Brevoorta, dať zelenú  príbehu v jeho ongoing sérii, ktorý je až príliš podobný Starlinovej pripravovanej trilógii grafických noviel, ktoré majú byť práve o Thanosovi. Podobnosti sa príliš nerozoberali, keďže sa Starlin chcel vyhnúť spoilerom. Celé vyjadrenie si môžete prečítať v priloženom komentári, ktorý Starlin zanechal na svojej oficiálnej fanpage. Krátko po odchode Briana Michaela Bendisa tak Marvel opúšťa ďalšie zvučné meno.

 

 

Po zverejnení marcového edičného plánu sa okamžite začalo riešiť, kde sa podeli niektoré ongoing série, ktoré v tomto pláne chýbajú. Nejasný je napríklad osud sérií America a Defenders. Pri Defenders sa situácia ešte môže zmeniť, rovnako ale môže ísť o sériu, ktorá doplatí na odchod Briana Michaela Bendisa. Postupne sa začali samotní tvorcovia vyjadrovať k pravdepodobnému zrušeniu ich sérií, ktoré chýbajú v edičnom pláne. Koniec The Unbelievable Gwenpool potvrdila editorka Heather Antos prostredníctvom Twitteru.

 

 

Fakt, že končí aj Generation X, potvrdila prostredníctvom Twitteru scenáristka Christina Strain. Tá uviedla, že práve poslala posledné stránky scenára k sérii Generation X. V komentároch neskôr uviedla, že číslo #87 bude naozaj posledné. Číslom #16 sa v marci skončí séria Hawkeye, čo potvrdila scenáristka Kelly Thompson. Naznačila tiež, že to nemusí byť koniec práce s týmto charakterom.

 

https://twitter.com/79SemiFinalist/status/943267669834215424

 

Pri sérii Captain Marvel sme sa nedočkali informácii o zrušení, ale scenáristka Margaret Stohl cez Twitter oznámila fanúšikom, že séria nekončí, ale že s tímom ďalej pracuje na príbehoch tejto postavy. Či to bude znamenať reštart, sa zatiaľ nepotvrdilo. O Carol sa ale skrz premiéru filmu v roku 2019 báť určite nemusíme. Takéto štastie však nemá séria Iceman, ktorej ukončenie potvrdil fotkou ručne písaného listu scenárista Sina Grace.

 

 

Asi najväčším prekvapením je ukončenie série Luke Cage. Séria bola prijatá vcelku pozitívne a preto potvrdenie od scenáristu Davida Walkera mnoho fanúšikov zarmútilo. Walker však fanúšikom prisľúbil, že finálne číslo bude to najlepšie.

 

 

Aj keď to tak vyzerá, že Marvel všetko ruší, aj včera vyšli nové Marvel komiksy. A určite je z čoho si vyberať.

 

Amazing Spider-Man #793
Amazing Spider-Man: Renew Your Vows #14
Ben Reilly: The Scarlet Spider #12
Black Panther #168
Captain Marvel #127
Invincible Iron Man #595
Jessica Jones #15
Moon Girl and Devil Dinosaur #26
Moon Knight #190
Phoenix Resurrection #1
Punisher: The Platoon #4
Secret Warriors #11
Spider-Man/Deadpool #25
Spider-Men II #5
Star Wars: The Storms of Crait #1
Thanos #14
The Despicable Deadpool #291
X-Men: Blue #18

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás nezvalcuje príchod roku 2018, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
25 × 27 =