Marvel News #64

Minulý týždeň sa dočkala svojho vyvrcholenia 5-dielna miniséria Spider-Men II. Tá priamo nadväzovala na minisériu Spider-Men z roku 2012, kde sa po prvý raz stretli Peter Parker a Miles Morales. Jednou z otázok, ktorá nebola v pôvodnom komikse uzatvorená, bolo, kto je vlastne Miles Morales v klasickom univerze, do ktorého sa Peter úspešne vrátil z toho ultimátneho. Trvalo to 5 rokov a dočkali sme sa.

 

 

Kto teda ten druhý Miles Morales je? Nechcem spoilerovať a preto vám prezradím len toľko, že táto postava má naozaj skvelý background. Jej motívy dávajú zmysel a Bendis sa tu, naštastie, vyhol nejakým tuctovým a plochým schémam. Naopak, do vývoja tejto postavy dosť dramaticky zasiahol Kingpin a to v smere, ktorý som nečakal. Záver príbehu je síce už trochu nemastný-neslaný, ale zase má niekoľko momentov, ktoré ma potešili. Ak by sme porovnávali prvú minisériu Spider-Men s touto, asi by z toho vyšla lepšie tá pôvodná. Mala viac vtipu a lepšiu dynamiku príbehu. Na druhú stranu, som s pokračovaním nemal žiadny vážnejší problém a myslím si, že ide o dôstojné pokračovanie. Najmä scény, v ktorých Miles, ten ktorý je Spider-Man, rieši svoj osobný život a dôsledky toho, čo to znamená byť superhrdinom. A kto by mu v tomto smere vedel pomôcť viac ako ostrieľaný veterán Peter Parker. Ak máte teda tieto pavúčie postavy radi, neváhajte.

 

 

Pripravovaný mutatnský tím X-Men Red priberie v treťom čísle ďalšieho člena. K aktuálne ohlásenej zostave Jean Grey, Gentle, Namor, Nightcrawler, X-23, Trinary, Honey Badger (Gabby) pribudol Gambit. Ten tak dostáva po tohtotýždňovej novinke Rogue & Gambit priestor v ďalšej sérii. Správu priniesol samotný Marvel Comics v tlačovej správe. Nemohli v nej chýbať ani vzletné reči o tom, ako sa potrebujú mutanti spojiť, ako ich čaká obrovské nebezpečenstvo a zatiaľ utajený protivník. Isté je aktuálne ale to, že komiksu X-Men: Red #1 sa dočkáme 7. februára. Písať ho bude Tom Taylor a kresliť Mahmud Asrar.

 

 

Približne pred polrokom oznámil scenárista Brian Michael Bendis minisériu Punisher: End of Days. A ako správne predpokladáte, pred pár dňami potvrdil, že tento projekt sa vôbec nevyvíja. Bola to reakcia na otázku fanúšika na jeho blogu. Miniséria mala ísť v šľapajách komiksu Daredevil: End of Days, na ktorom okrem Bendisa pracovali aj mená ako David Mack, Klaus Janson a Bill Sienkiewicz. Nemalo ísť o priame pokračovanie, ale skôr o niečo ako „side-quel“ s Punisherom. Dôvodom by mala byť zaneprázdnenosť všetkých zainteresovaných. Bendis ale uviedol, že ak by sa Marvel rozhodol vzkriesiť tento projekt s ostatnými menovanými tvorcami, bude ho úplne podporovať. Určite to bude mať niečo spoločné aj s faktom, že Bendis, ako iste viete, z Marvelu odchádza. Mám pocit, že po jeho odchode o ňom píšeme častejšie ako pred tým. 😛

 

 

Pred týždňom sme priniesli správy o tom, že mnohé komiksové série čaká v priebehu nasledujúcich týždňov koniec. Potvrdené boli konce titulov Generation X, Hawkeye, Iceman, Luke Cage a The Unbelievable Gwenpool. Krátko na to prišlo potvrdenie o zrušení ďalšej. Tentokrát išlo o She-Hulk. Scenáristka Mariko Tamaki to potvrdila prostredníctvom Twitteru. Zošit She-Hulk #163 bol potvrdený ako posledný.

 

https://twitter.com/marikotamaki/status/945794041425227776

 

Cover posledného čísla She-Hulk #163

 

Tento týždeň sme sa dočkali hneď dvoch noviniek. Dvojica Rogue a Gambit odštartovala novú minisériu a Black Panther sa nám predstavil v príbehu o svojich začiatkoch.

 

Astonishing X-Men #7
Black Bolt #9
Captain America #697
Guardians Of The Galaxy #150
Hawkeye #14
Iceman #9
Iron Fist #76
Phoenix Resurrection The Return Of Jean Grey #2
Rise Of The Black Panther #1
Rogue And Gambit #1
Spider-Man #236
Star Wars #41
X-Men Gold #19
X-Men Grand Design #2

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ sa spamätáme z toho, že už končia dovolenky a začína sa naplno pracovať, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
14 ⁄ 2 =