Marvel News #65

Marvel v apríli reštartne sériu Exiles. Do kreatívneho tímu budú patriť Saladin Ahmed (Black Bolt), Javier Rodriguez (Spider-Woman, Royals), Alvaro Lopez (Royals, Doctor Strange and the Sorcerers Supreme), Jordie Bellaire (Peter Parker: The Spectacular Spider-Man) a Joe Caramagna (Amazing Spider-Man). Covery bude kresliť David Marquez (Civil War II, Defenders). Podľa Ahmedových slov pôjde o tímovku hrdinov z rôznych alternatívnych univerz, ktorí sa spoja proti spoločnému nepriateľovi ohrozujúcemu celé univerzum. Súčasťou tejto zostavy bude mutantka Blink, Nick Fury ako the Unseen, Khan, Iron Lad, Wolvie a ako posledná bola ohlásená Valkyrie. Najväčšiu pozornosť určite vzbudila cartoon-baby verzia Wolverina a Valkyrie, ktorá je veľmi podobná filmovej verzii z nedávneho Thor: Ragnarok. Prvé číslo tejto série si budeme môcť zakúpiť 11. apríla, pričom druhé už o dva týždne neskôr.

 

 

Časy, keď sa Jane Foster preháňala po stránkach Marvel komiksov ako Thor sa pomaly končia. Ako poctu tomuto charakteru, Marvel plánuje vydať desať rôznych variant coverov, ktoré budú mapovať dôležité udalosti z jej kariéry. Na doleuvedenom zozname môžete vidieť, ktorých komiksov sa to bude týkať a tiež, kto ich bude kresliť.

AMAZING SPIDER-MAN #797 – Clayton Crain
AVENGERS #683 – Humberto Ramos
BLACK PANTHER #171 – Nick Bradshaw
DAREDEVIL #600 – Leinil Yu
DOCTOR STRANGE: DAMNATION #2 – Ema Lupacchino
INFINITY COUNTDOWN #1 – Russell Dauterman
INVINCIBLE IRON MAN #598 – Dale Keown
MIGHTY THOR #705 – Esad Ribic
NEW MUTANTS #1 – Chris Stevens
OLD MAN HAWKEYE #3 – Olivier Coipel

 

 

Rovnaký plán, ako má Marvel v marci s Jane Foster, má ohľadom variant coverov aj s tímom New Mutants. Niet sa čomu čudovať, keďže v apríli uvedú Foxovia film The New Mutants. Taktiež pôjde o desať variant coverov a malo by ísť o temnejšie portréty týchto hrdinov od umelcov ako Dan Mora, Declan Shalvey alebo Mike Deodato. Za zmienku ešte určite stojí aj fakt, že v marci bude debutovať miniséria New Mutants: Dead Souls.

 

 

Nevyspytateľná Domino sa dočká vlastnej série a písať ju bude aktuálne veľmi populárna Gail Simone. Pre Gail to bude prvý komiks pre Marvel od roku 2003, keď písala scenár k Agent X. Odvtedy pracovala pre DC na sériách ako Secret Six, Birds of Prey, Wonder Woman a Batgirl. Jej práca zasahuje ale aj do Vertiga (Clean Room), vydavateľstva Dynamite (Red Sonja), Image (Crosswind) alebo Dark Horse (Leaving Megalopolis). Rovnako ako je Gail Simone etablovaná vo svete komiksu, je aj Domino už známou značkou. Po prvý raz sa objavila v roku 1992 v komikse X-Force #8 a následne bola pravidelnou súčasťou sérií Cable and X-Force, Deadpool & the Mercs for Mones alebo už spomínaného X-Force. Aktuálne sa vyskytuje po boku Old Man Logana v sérii Weapon X. Domino #1 bude k dispozícii 11. apríla.

 

 

Pohľad na včerajšie novinky ponúka pestrú škálu tímov, tvorcov, štýlov a podobne. Najočakávanejším komiksom bude pravdepodobne štart mini-série Old Man Hawkeye alebo odštartovanie týždenného eventu v komikse The Avengers #675.

 

Cable #153
Daredevil #597
Darth Vader #10
Gwenpool #24
Ms. Marvel #26
Old Man Hawkeye #1
Old Man Logan #33
Phoenix Resurrection #3
Runaways #5
Secret Warriors #12
She-Hulk #161
Spider-Man/Deadpool #26
The Avengers #675
The Despicable Deadpool #292
The Punisher #220
Unbeatable Squirrel Girl #28
Venom #160
X-Men: Blue #19
X-Men: Gold Annual #1

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás nezvalcujú víkendové oslavy Nového roka podľa Juliánskeho kalendára, budeme tu opäť vo štvrtok. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
13 + 27 =