Marvel News #66

Superhrdinovia sú minulosťou. Krajina bola rozdelená na teritóriá, ktoré ovládajú zloduchovia. V tomto svete žije aj Clint Barton, svojho času známy ako Hawkeye, aktuálne jeden z mála Avengerov, ktorí prežili. Už ale viac nie je Avenger. Odvtedy prešlo 45 rokov. Napriek tomu, že prežiť v tomto svete je aj tak už dosť ťažké, je Hawkeye konfrontovaný s ďalšou veľmi zlou správou. Neomylný lukostrelec začína strácať zrak. Je čas prehodnotiť svoj život a možno je aj správny čas na pomstu.

 

 

Minulý týždeň bola odštartovaná dlho očakávaná 12-dielna maxiséria Old Man Hawkeye. Ako už názov prezrádza, ide o príbeh z Wastelands. Situovaný je však 5 rokov pred udalosťami v komikse Old Man Logan z pera Marka Millara. Atmosféra bezútešnej krajiny, kde už dávno nie sú veci tak, ako tomu bývalo vo svete plnom superhrdinov, je citeľná od začiatku. Hawkeye pomaly stráca zrak a začína sa zamýšľať nad tým, ako naložiť s časom, ktorý mu ako vidiacemu ešte ostáva. Clint sa preto stretáva so svojou rozpadnutou rodinou, ale napríklad aj s rodinne založeným Loganom, s ktorého pomocou by tiež rád doriešil nejaké otvorené rany.

 

 

Z prvého čísla je cítiť nostalgia. Je tu cítiť pôvodná séria OML a zároveň je tu aj kopa nových nápadov. Clintovi som jeho citové rozpoloženie zožral aj s navijakom. Mal som túto postavu rád už v sérii OML, kde vystupoval už ako slepec, ale mám pocit, že táto séria mu pomôže stúpnuť v mojom rebríčku ešte o pár priečok vyššie. Nechýbali ani momenty, keď vás dianie núti porovnávať postavy z aktuálneho Marvel sveta a to, ako sa zmenili v rámci života vo Wastelands. V tomto čísle síce ešte absentovala Hulkova rodina, ale myslím si, že ešte príde ich čas. Na začiatok roka si scenárista Ethan Sacks a kreslič Marco Checchetto pripravili naozaj bombu a ja sa už teraz neviem dočkať pokračovania. Druhé číslo bude vonku 14. februára.

 

 

Okrem komiksu Old Man Hawkeye bol dlho očakávaným zošitom aj Avengers #675. Ak sledujete Marvel News pravidelne, iste viete, čím bolo toto číslo také výnimočné. Spojili sa v ňom superhrdinské, ale aj tvorivé tímy zo sérií Avengers, Uncanny Avengers a U.S.Avengers aby spolu odštartovali udalosť No Surrender. Série Uncanny Avengers a U.S.Avengers boli pozastavené, ale náplasťou na túto stratu môže byť fakt, že No Surrender bude vychádzať na týždennej báze. Dokopy by sme sa mali dočkať 16-dielneho príbehu, a čo je skvelé, nebudú tu žiadne tie-iny ani podobné záležitosti, ako to bolo v poslednej dobe zvykom. Je síce pravda, že už v prvom čísle sa nám ukázala veľmi široká paleta hrdinov a je to masovka ako sa patrí, ale je v jednej sérii, nie týždenne v troch rôznych, čo ja veľmi kvitujem.

 

 

Čo sa príbehu týka, je zatiaľ vcelku jednoduchý. Na Zemi sa globálne začnú diať divné veci a následne niekto ukradne Zem. Áno, celú Zem. A je len na Avengeroch, nech už nosia pred názvom tímu akúkoľvek predponu, aby sa s tým popasovali. Ich rady sú už na začiatku preriedené, ale prichádza, ako už bolo avizované, nová postava Voyager. Viac sa tu toho nestihlo udiať, keďže najskôr bolo potrebné hrdinov vystrašiť a koncentrovať na jedno miesto. Veľké veci sa ešte asi len chystajú. Ak ste čítali včerajšie číslo, určite viete viac ako táto rubrika, ale my budeme No Surrender sledovať aj naďalej, tak nás dúfam nesklame.

 

 

Nová mutantská tímovska X-Men Red už pomaly klope na dvere a ak sledujete Twitter Mahmuda Asrara, určite viete, že už nejakú dobu pilne pracuje na kresbe tejto pripravovanej novinky. Jednou z ohlásených postáv je aj Namor, ktorý mal v rámci Marvelu menšiu pauzu. Ak vás zaujíma, ako bude v rámci nového tímu vyzerať, Mahmud poskytol prvý náhľad práce s týmto charakterom.

 

 

Informáciu o tom, že Marvel pripravuje sólovku pre Domino, sme vám priniesli v Marvel News #65. V tej dobe sa vedelo len to, že sériu bude písať populárna Gail Simone. Ako kreslič bol nedávno ohlásený David Baldeon, ktorého prácu môžete poznať napríklad z minisérie Spirits of Vengeance. Baldeon sa vyjadril, že je veľký fanúšik práce Gail Simone a je rád, že sa stal súčasťou tímu Domino. Série sa dočkáme 11. apríla.

 

 

Barbar Conan sa po 18. rokoch vracia do Marvel Comics. Marvel Entertainment a Conan Properties International nedávno ohlásili dohodu, podľa ktorej sa tento svetoznámy hrdina vracia do Marvelu od januára 2019. Conan debutoval v rámci Marvelu v roku 1970 v sérii Conan the Barbarian, ale od roku 2003 držalo licenciu výhradne Dark Horse. Marvel zverejnil dva covery od Esada Ribica a Mikea Deodata, ale neposkytol nič bližšie ohľadom plánov s týmto hrdinom. Na mená, ktoré budú v budúcnosti s Conanom spojené, si musíme počkať. Mňa by napríklad potešil Jason Aaron. 😉

 

 

Včera Marvel nepriniesol žiadnu novinku, napriek tomu je výber pestrý. Ak vás zaujal príbeh No Surrender, určite siahnite po pokračovaní v zošite The Avengers #676. Zaujímavý môže byť aj Venom Inc. Omega alebo pokračovanie stále veľmi dobre hodnotenej série All-New Wolverine.

 

All-New Wolverine #29
America #11
Champions #16
Deadpool vs. Old Man Logan #4
Doctor Strange #384
Generation X #86
Monsters Unleashed #10
Peter Parker: The Spectacular Spider-Man #299
Spirits of Vengeance #4
Star Wars #42
The Avengers #676
The Mighty Thor #703
Venom Inc. Omega
Weapon X #13
X-Men: Gold #20

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ sa nám podarí úspešne zorganizovať pripravovaný Komiksový kvíz, budeme tu opäť vo štvrtok. Samozrejme, všetkých pozývame. Sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
36 ⁄ 18 =