Marvel News #68

Laura Kinney ako superhrdinka skončila. Aktuálne pôsobí v Madripoore ako benevolentná kráľovná. Ale nič netrvá večne a keď sa objaví dávna hrozba, Laura sa bude musieť vrátiť späť do kostýmu Wolverina. Takto nejako sa začne nový story arc z pera Toma Taylora v rámci série All-New Wolverine. Malo by ísť o podobný koncept ako séria Old Man Logan alebo nedávno odštartovaná séria Old Man Hawkeye, ale nebudeme tu sledovať post-apokalyptický svet, skôr naopak. Pôjde o utópiu, v ktorej hrdinovia defintívne vyhrali a nastolili mier. Story arc Old Woman Laura odštartuje v apríli tohto roka v čísle #33.

 

 

Marvel nedávno zverejnil nový variant cover ku komiksu Infinity Countdown Prime #1. Jeho autorom je Adi Granov, ktorého sme mali možnosť stretnúť koncom minulého roka na Vienna Comic Cone. O príbeh sa v tomto komikse postará Gerry Duffan, kresliť bude Mike Deodato. Celé sa to, ako inak, bude točiť okolo kameňov nekonečna, po ktorých je v Marvel univerze aktuálne veľmi veľký dopyt. Komiks dorazí do predaja 21. februára.

 

 

Rob Liefeld je veľmi zvláštny zjav. Chlapík, ktorý nezvláda pri kresbe základy anatómie, by mal byť pre všetkých začínajúcich umelcov vzorom. Aj napriek neschopnosti sa proporčne priblížiť svojou tvorbou realite, urobil veľkú kariéru. Bol pri vzniku vydavateľstva Image a je napríklad aj spolutvorcom Deadpoola. Práve s ním v hlavnej úlohe vydal v roku 2017 OGN (Original graphic novel) Deadpool: Bad Blood. A na tento príbeh by rád tento rok nadviazal vydaním OGN Deadpool: Badder Blood, z ktorého nám ponúkol prostredníctvom Instagramu prvý náhľad. Ide o charakter, ktorý Liefeld nazval Shatterstorm. Je vysoko pravdepodobné, že bude mať niečo spoločné s iným jeho výtvorom – Shatterstarom. Kvalitu prevedenia posúďte sami.

 

 

Marvel comics si opäť pre pár dolárov urobil veľmi negatívne PR. Nedávno totiž vyšla séria Vision súborne, ale ak by ste čakali, že scenárista Tom King dostane autorský výtlačok, ste na omyle. U Marvelu to ale nie je nič nové a obdobné problémy majú mnohí ďalší autori, ktorí okamžite reagovali na Kingov tweet. Výtlačok pre Kingovu ženu nakoniec zaobstaral DC Editor Jamie Rich. Palec hore pre Jamieho, ktorý supluje psiu povinnosť ľudí z Marvelu.

 

 

Včera to bol, čo sa počtu nových komiksov týka, vcelku nášup. Novinka nie je v ponuke síce žiadna, ale aj zo sérií, ktoré už prebiehajú, je v ponuke naozaj pestrý výber. Či už veľmi dobre hodnotená séria All-New Wolverine, gradujúci príbeh Jean Grey alebo pokračovanie minisérie Punisher: The Platoon.

 

All-New Wolverine #30
Amazing Spider-Man: Renew Your Vows #15
Ben Reilly: The Scarlet Spider #13
Captain Marvel #128
Defenders #9
Falcon #4
Incredible Hulk #712
Invincible Iron Man #596
Jean Grey #11
Jessica Jones #16
Moon Girl and Devil Dinosaur #27
Moon Knight #191
Old Man Logan #34
Phoenix Resurrection #5
Punisher: The Platoon #5
Spider-Gwen #28
Star Wars: Doctor Aphra #16
Star Wars: DJ: Most Wanted #1
Tales of Suspense #101
The Avengers #678
The Despicable Deadpool #293

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás Rob Liefeld nezažaluje, že ho ohovárame, budeme tu opäť vo štvrtok. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
22 ⁄ 11 =