Marvel News #70

Čítali ste už prvé číslo novinky X-Men Red? Nie? Tak to je chyba. Scenárista Tom Taylor a kreslič Mahmud Asrar pred týždňom odštartovali novú mutantskú tímovku a podarilo sa im to vo veľkom štýle. Jeden z hlavných momentov je návrat Jean Grey na scénu. Ten odštartoval v rámci minisérie Phoenix Resurrection a vyvrcholil vytvorením nového x-menovského tímu. Jean Grey mu šéfuje a už po pár stránkach je evidentné, že jej táto úloha naozaj sedí.

 

 

Úvod je pre mutantov skoro až klasický. Predsudky a strach z neznámeho demonštruje obludná scéna, v ktorej mieri matka zbraňou na vlastné dieťa. Sú tu ale X-Meni a katastrofa sa, našťastie, nekoná. Následne spoznávame tím ako taký a aj ich tajnú základňu. Všetky tieto elementy ponúkajú pocity, ktoré sme zažívali pri starých dobrých X-Menoch, ale žiaľ žiadna z aktuálnych sérií Gold alebo Blue nám ho zatiaľ úplne nepriniesla. Po tomto sľubnom úvode X-Men Red nedáva dole nohu z plynu. Jean začína riešiť veci globálne a snaží sa získať pre mutantov svetlejšiu budúcnosť. Na scéne sa však objaví starý známy záporák a záverečný cliffhanger radím do kategórie luxusných. Neviem kedy naposledy som mal väčšiu chuť prečítať si druhé číslo. Taylor zatiaľ odviedol skvelú robotu, a keďže je tento človek zodpovedný aj za scenár série All-New Wolverine, som ohľadom tejto tímovky veľmi optimistický. Kresba Mahmuda Asrara mi tiež sedela a hodnotím ju pozitívne. Nalákal som vás? Tak neváhajte! Táto séria nastúpila na scénu razantne a úspešne a tak by vám určite nemala ujsť.

 

 

Od prvého výskytu Venoma ako plnohodnotnej postavy v komikse The Amazing Spider-Man #300 uplynulo už 30 rokov. A pri tejto príležitosti sa Marvel rozhodol venovať tejto postave sériu variant coverov, ktoré budú mapovať kľúčové momenty z Venomovej histórie. Celkovo by ich naprieč rôznymi sériami malo byť 20 a podieľať sa na nich budú mená ako Francesco Francavilla, Mike Perkins alebo Mark Bagley. Prvá vlna variant coverov pôjde do predaja 7. marca. Kompletný zoznam zošitov a autorov obálok si môžete pozrieť nižšie.

 

ALL-NEW WOLVERINE #33 – DUSTIN WEAVER
AMAZING SPIDER-MAN #798 – TERRY and RACHEL DODSON
AVENGERS #687 – JAMAL CAMPBELL
BLACK PANTHER #172 – GREG HORN
CAPTAIN AMERICA #700 – KALMAN ANDRASOFSZKY
DAREDEVIL #601 – RAMON PEREZ
DOCTOR STRANGE #388 – CHRIS STEVENS
INFINITY COUNTDOWN #2 – RON LIM
INVINCIBLE IRON MAN #599 – AKCHO
MARVEL 2-IN-ONE #5 – DAVE JOHNSON
MIGHTY THOR #706 – MARK BAGLEY
NEW MUTANTS #2 – BENGAL
OLD MAN LOGAN #38 – GREG SMALLWOOD
PETER PARKER: THE SPECTACULAR SPIDER-MAN #303 – ROB LIEFELD
THANOS #18 – MIKE PERKINS
VENOM #164 – JOHN TYLER CHRISTOPHER
WEAPON H #2 – MIKE MAYHEW
X-MEN: BLUE #25 – FRANCESCO FRANCAVILLA
X-MEN: GOLD #25 – TODD NAUCK
X-MEN: RED #3 – INHYUK LE

 

 

Fakt, že sa Marvel Comics bude snažiť čo najviac využiť blížiaci sa film Avengers: Infinity War, asi nikoho neprekvapuje. Udalosť Infinity Countdown sa pomaly blíži a prvé číslo bude premiérovať v marci. Marvel nelení a na máj ohlásil hneď tri tie-iny v hlavnej úlohe s Daredevilom, Captain Marvel a Darkhawkom. Každý hrdina by mal byť v spojení s jedným z kameňov nekonečna. Infinity Countdown: Daredevil #1 bude písať Gerry Duggan a kresliť Chris Sprouse. V tejto sérii by sa mal v Hell’s Kitchen objaviť Mind Stone. Tie-in s Captain Marvel napíše Jim McCann a nakreslí Diego Olortegui. Carol v ňom bude pokračovať vo svojej ceste do inej dimenzie, kde by mala nájsť Reality Stone a vrátiť ho na Zem. Darkhawk sa dočká rovno 4-dielnej minisérie, ktorá bude pokračovať v udalostiach z Darkhawk #51 a Chris Powell sa tu bude snažiť získať Power Stone.

 

 

Ak máte náhodou v celej problematike ohľadom Infinity Stones bordel, Marvel vytvoril prehľadnú infografiku, ktorá popisuje každý z kameňov a zároveň nám popisuje jeho aktuálny stav, respektíve vlastníka. Tajné sú ale ešte informácie o kameňoch Mind, Time a Soul. Všetko podstatné by sme sa mali dozvedieť v Infinity Countdown Prime #1. Tento komiks dorazí na pulty už o necelý týdeň, 21. februára.

 

Návrat Wolverina do Marvel univerza je stále väčšia vec. Teraz by sme to už mohli pomaly volať aj event. Dozvedeli sme sa totiž, čo bude nasledovať po one-shote The Hunt For Wolverine #1, ktorý by mal doraziť v apríli. Po príbehu, ktorý napíše Charles Soule a nakreslí David Marquez, budú nasledovať štyri minisérie, ktoré odštartujú v máji. Každá séria bude mať samostatný tím tvorcov a bude inak žánrovo zameraná. Noirovú detektívku Weapon Lost bude písať Charles Soule a o kresbu sa postará Matteo Buffagni. Adamantium Agenda by mal byť pre zmenu akčný príbeh od scenáristu Toma Taylora a kresliča R. B. Silvu. Hororový príbeh Claws of a Killer nám prinesie duo Mariko Tamaki a Butch Guice. Posledná miniséria Mystery in Madripoor by mala byť temná romantika, ktorú vytvoria Jim Zub a Chris Bachalo.

 

 

Zoznam včerajších noviniek je naozaj rozsiahly. Okrem druhého čísla série Old Man Hawkeye by som rád upozornil fanúšikov Star Wars na novinku Thrawn. Táto miniséria sa zameriava na začiatky tohto legendárneho admirála. Takže netreba váhať a čítať. Už čítate? 🙂

 

Amazing Spider-Man: Renew Your Vows #16
Amazing Spider-Man Annual #42
Ben Reilly: The Scarlet Spider #14
Cable #154
Captain America #698
Darth Vader #11
Doctor Strange #385
Falcon #5
Marvel Two-in-One #3
Ms. Marvel #27
Old Man Hawkeye #2
Old Man Logan #35
Star Wars: Poe Dameron #24
Star Wars: Thrawn #1
The Avengers #680
The Despicable Deadpool #294
The Punisher #221
Unbeatable Squirrel Girl #29
Weapon X #14
X-Men: Blue #21

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ redakcia nebude chodiť donekonečna do kina na Black Panthera, budeme tu opäť vo štvrtok. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
19 + 3 =