Marvel News #72

Fresh Start, ktorý Marvel Comics nedávno ohlásil a o ktorom sme po prvý raz písali v rámci Marvel News #71, na nás neustále chrlí nové a nové ohlásenia. Po nových štartoch Avengers, Black Phantera a Venoma tu máme niekoľko ďalších noviniek, ktorými sa nás bude snažiť Marvel zaujať.

Od prvého čísla sa 13.6. rozbehne séria Thor, avšak pri kormidle ostane Jason Aaron. Ten píše Thora už viac ako šesť rokov, keď začal so skvelou sériou Thor: God of Thunder. Chystajú sa vraj veľké veci, ale na detaily si budeme musieť ešte počkať. Jediné, čo je jasné už nejaký ten piatok a je to evidentné aj z coveru Mika Del Munda, je fakt, že sa na pozíciu Thora vráti Odinson. Na jeho mieste bola posledné roky Jane Foster, ale jej čas sa pomaly kráti.

 

 

Na júl bol ohlásený návrat postavy, ktorú v roku 2016 v crossoveri Death of X zabilo pôsobenie Terrigen Mist. Jamie Madrox, alebo ak chcete Multiple Man, sa vráti vo vlastnej sólovke. Písať ju bude Matthew Rosenberg a kresliť Andy MacDonald. Je nutné uznať, že cover je naozaj originálny a vystihuje podstatu tejto postavy.

 

 

Ďalšia postava, ktorá sa definitívne vráti z hrobu, bude Bruce Banner. Ten je považovaný za mŕtveho od eventu Civil War II a aj keď bol súčasťou udalostí Secret Empire a aj aktuálneho No Surrender, o plnohodnotnom návrate sa dá hovoriť až teraz. V rámci Fresh Startu v júni odštartuje séria Immortal Hulk a scenárista Al Ewing a kreslič Joe Bennett sľubujú veľké veci. Bannerov príbeh by mal byť podľa ich slov hororovo ladený a zameriavať by sa mal na púť nesmrteľnej postavy, ktorá využije svoje nespútané alterego ako nástroj spravodlivosti a odvety. Nezabudli tiež poznamenať, že na to, aby ste si túto sériu užili, nepotrebujete mať prečítaný event No Surrender alebo akúkoľvek inú sériu s Hulkom.

 

 

Autor veľmi dobre hodnoteného komiksu Black Bolt Saladin Ahmed a kreslič Eric Nguyen začnú spolu pracovať na sérii Quicksilver: No Surrender. Malo by ísť o 5-dielnu minisériu, ktorá bude spin-offom eventu Avengers: No Surrender. Premiéra tejto série je naplánovaná na máj.

 

 

Ant-Man a Wasp sú klasické komiksové duo. Avšak Scott Lang a Nadia Pym sú novinkou. A práve táto dvojica sa objaví v pripravovanej 6-dielnej minisérii, ktorá bude premiérovať 6. júna. Načasovanie nie je náhodné. Približne o mesiac nato vyrazí do kín film Ant-Man & The Wasp. Sériu bude písať Mark Waid, kresliť Javier Garron.

 

 

Vcelku rušno je aj okolo série Captain America. Prednedávnom prostredníctvom Twitteru oznámil kreslič Chris Samnee, že pri tejto sérii končí a že číslo #700 bude jeho posledné, nielen pri Capovi, ale aj pri Marvel Comics ako takom. Následne bola zverejnená informácia, že v rámci Fresh Startu sa dočká nového začiatku aj Captain America. Sériu preberá Ta-Nehisi Coates, ktorý je známy najmä vďaka  pôsobeniu pri sérii Black Panther. Komiks, ktorý bude premiérovať 4. júla, čo tiež nie je úplne náhodný dátum, bude kresliť Leinil Yu.

 

 

Jedinou premiérou z noviniek, ktoré si pre nás Marvel včera nachystal bol Lockjaw #1. Okrem toho je tu však samozrejme aj veľa iného zaujímavého čítania.

 

All-New Wolverine #31
America #12
Black Panther #170
Captain Marvel #129
Champions #17
Darth Vader #12
Doctor Strange #386
Gwenpool #25
Invincible Iron Man #597
Jessica Jones #17
Legion #2
Lockjaw #1
Moon Girl and Devil Dinosaur #28
Moon Knight #192
Peter Parker: The Spectacular Spider-Man #300
Spider-Gwen #29
Spider-Man/Deadpool #28
Thanos #16
The Avengers #682
The Despicable Deadpool #295
X-Men: Blue #22

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ Multiverzum nezrealizuje Fresh Start a nezruší túto rubriku, budeme tu aj o týždeň . Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
25 × 13 =