Marvel News #75

Bolo to rečí o tom, že po Secret Empire si dá Marvel s eventami minimálne 18 mesiacov pokoj. Zhruba po roku tu máme ohlásený pravdepodobne štandardný letný event, a keďže hype okolo filmu Infinity War graduje a aj v komiksoch sa ide kvôli pár šutrom skoro každý zblázniť, bolo logické, kam to smeruje. Kreatíva v Marvel Comics sa hecla, dodala do názvu písmeno S a vznikli z toho Infinity Wars. Aké originálne! (facepalm) O samotnom evente sa toho veľa nevie a ďalšie informácie by mali byť zverejnené v rámci udalosti C2E2, ktorá sa bude konať od 6. do 8. apríla. Na teaser obrázku ale vidíme postavy ako Adam Warlock, Doctor Strange, Gamora, Captain Marvel, Star-Lord, Thanos, Loki a taktiež neznámu postavu v kapucni s logom nekonečna na tvári.

 

 

Cez leto sa dočkáme smrti Inhumans! Teda aspoň komiksu s týmto názvom, keďže to, čo sa bude diať s kráľovskou rodinou, je veľmi nejasné. Marvel Comics zverejnil obálku titulu Death of The Inhumans, ktorý by mal doraziť v júli 2018. Scenáristom bude Donny Cates, kreslič Ariel Olivetti. Nič viac sa však nevie. Samozrejme, objavilo sa aj množstvo špekulácií. Najčastejšie sa hovorí o masívnom vyhladení tejto rasy v rámci Marvel univerza. Aj keď bol seriál naozaj fiaskom, nemyslím si, že by na jeho neúspech reagovali až takto radikálne. Ak si však spomenieme na sériu Death of X a celkovo, čo všetko zažili mutanti za svoju históriu, nejaká katastrofa by už mala asi postihnúť aj Inhumans. V hre sú samozrejme aj alternatívne reality alebo príbehy odohrávajúce sa v ďalekej budúcnosti, kde nemusí byť všetko tak, ako sme zvyknutí. Viac informácií o tom, či pôjde o one-shot, minisériu alebo štart nejakého crossoveru, sa pravdepodobne dozvieme v najbližších týždňoch.

 

 

Legendárny Walter Simonson po prvý raz nakreslí Jane Foster ako Thora. Premiéru si Simonson odbije prostredníctvom variant coveru k zošitu The Mighty Thor #706, ktorý je naplánovaný na 18. apríla. Walter Simnonson sa nezmazateľne zapísal do Thorovho kánonu, keď na scénu priniesol také esá ako Frog Thor alebo Beta Ray Bill. Jeho run pri sérii Thor, ktorý sa začal v roku 1983, je dodnes veľmi vysoko hodnotený.

 

 

Deadpool a jeho parťák Weasel sa vrátia na scénu. Udeje sa to v minisérii Deadpool: Assassin, ktorú bude písať Cullen Bunn a kresliť Mark Bagley. Už v úvodnom čísle by sme sa mali dočkať ninjov a zlosyna Harvestera, ktorý by mal dať Deadpoolovej schopnosti regenerovať sa dosť zabrať. Séria je ohlásená na jún, pozrieť sa môžete na obálky prvých dvoch čísiel.

 

 

Tri členky Dora Milaje, konkrétne Okoye, Ayo a Aneka, sa vyberú do New Yorku, aby tam vyšetrili potencionálnu hrozbu Wakandskej národnej bezpečnosti. Ich cesta sa skríži zs Spider-Manom, takže aj plánovaná miniséria bude niesť meno Wakanda Forever: The Amazing Spider-Man. Miniséria by mala mať tri čísla, písať ju bude Nnedi Okorafor a kresliť Alberto Jiménez Alburquerque.

 

 

Pôvodne mali v tomto bode novinky z Marvel Comics skončiť, respektíve sa tu malo začať malé konšpiračné okienko, ktoré naznačovalo možnosť ohlásenia návratu Fantastic Four. Marvel Comics bol ale promptný a potvrdil tento návrat tesne pred uzávierkou Marvel News (asi nás tiež čítajú 😛 ). Čo nás teda čaká? Návrat prvej marvel rodinky v pôvodnej zostave v novej sérii, ktorú bude písať Dan Slott. Kresliť bude Sara Pichelli, ktorej prácu môžete poznať napríklad z minisérie Spider-Men II. Ďalšie novinky sa určite dozvieme časom, ale myslím si, že už teraz môžeme hovoriť o zatiaľ najzásadnejšom ohlásení v rámci Fresh Startu. Ak si chcete pozrieť kompletné ohlásenie, prikladám nedávno zverejnené video.

 

 

 

Včera si pre nás Marvel nepripravil žiadnu novinku, avšak čítať bude určite čo. Psíčkari určite ocenia pokračovanie Lockjawa, tretieho zošitu sa dočká séria Old Man Hawkeye a príbeh bude gradovať aj v rámci Avengers #686. A ešte tu máme Johnnyho Blazea, ktorý svojou troškou prispeje k udalosti Damnation, ktorú rozbehol Doctor Strange.

 

Ben Reilly: The Scarlet Spider #16
Black Panther #171
Champions #18
Daredevil #600
Invincible Iron Man #598
Jessica Jones #18
Johnny Blaze: Ghost Rider #1
Legion #3
Lockjaw #2
Moon Girl and Devil Dinosaur #29
Moon Knight #193
Old Man Hawkeye #3
Old Man Logan #37
Peter Parker: The Spectacular Spider-Man #302
Spider-Man/Deadpool #30
Star Wars: Doctor Aphra #18
The Avengers #686
The Despicable Deadpool #297
X-Men: Blue #24

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ po zhliadnutí filmu Ready Player One neprejdeme do inej reality, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
7 × 26 =