Marvel News #77

O „výlete“ Dora Milaje sme vás prvýkrát informovali v Marvel News #75. Pred pár dňami Marvel zverejnil ďalšie detaily cesty Okoye, Ayo a Aneky, ktorých cieľom bude odvrátiť hrozbu národnej bezpečnosti. Tou hrozbou by mala byť bývalá členka Dora Milaje Nakia a v ohrození by mal byť samotný kráľ. Všetkým je jasné, že túto hrozbu musia zastaviť za akúkoľvek cenu.

Editor Wil Moss sa vyjadril, že séria bude klasická dobrodružná jazda, v čele ktorej budú tieto odvážne bojovníčky. O scenáristke Nnedi Okorafor sa vyjadril, že aj napriek tomu, že v komiksovej brandži je relatívne nová, už sa jej podarilo stotožniť sa so všetkými zainteresovanými postavami. V prvom zošite, ktorý nesie názov Amazing Spider-Man: Wakanda Forever #1, Dora Milaje spoja svoje sily so Spider-manom. Stane sa tak koncom júna. Následne ich dobrodružstvá budú pokračovať v komikse X-Men: Wakanda Forever #1. Tu, ako názov napovedá, budú kooperovať s mutantami. Dátum vydania je stanovaný na 25.7. a zverejnený bol už aj prvý cover od Terryho Dodsona. Celá miniséria Wakanda Forever by mala mať spolu tri čísla. V poslednom zošite to podľa predbežných správ vyzerá tak, že by sa vyslankyne Wakandy mali stretnúť s Avengers. O scenár sa postará spomínaná Nnedi Okorafor, o kresbu prvého zošita Alberto Jimenez Alburquerque a následne ho nahradí Ray-Anthony Height.

 

 

Séria Amazing Spider-Man sa už čoskoro dočká jubilejného čísla #800. Samozrejme, nebude to len tak a pri tejto príležitosti dostaneme špeciálny zošit. O scenár sa postará Dan Slott, ale zaujímavejšie sú mená kresličov. Stretnú sa tu totiž Stuart Immonen, Humberto Ramos, Giuseppe Camuncoli a Jim Cheung. O štandardný cover sa postará legendárny Alex Ross. Zverejnené boli už aj variant covery od dvojice John Romita Sr. & Richard Isanove a ďalší v podaní Marka Bagleyho. Komiks bude vydaný 30.5.2018.

 

 

Eddie Brock a jeho symbiont sú späť na scéne už nejakú dobu. Rovnako sa už relatívne dlho vie, že Fresh Start zasiahne aj túto postavu, čo znamená, že sériu Venom čaká relaunch. Scenár bude písať Donny Cates a o kresbu sa postará Ryan Stegman. A práve na výsledky Ryanovej práce sme dostali prvé náhľady. Komiksu Venom #1 sa dočkáme začiatkom mája.

 

 

Na nedávnom C2E2 sa v rámci panelu Next Big Thing Tom Brevoort vyjadril, že ultimátne univerzum nie je úplne stratené. Bol síce veľmi neurčitý, a tak to nemusí absolútne nič znamenať, ale potvrdil, že majú s týmto svetom akési plány. Neskôr pri otázke fanúšika dodal, že Ultimate Universe sa môže ukázať z ničoho nič, bez veľkých fanfár. Čo si o tom máme myslieť, je otázne. Ak ste sa s Ultimate vesmírom doteraz nestretli, tak ide o alternatívny svet, ktorý debutoval v roku 2000. Jeho súčasťou bola väčšina populárnych postáv a tímov, len čitateľom boli ich príbehy ponúknuté prerozprávané trochu inak. Jedným z charakterov, ktorý v tomto univerze vznikol, je napríklad Miles Morales, ktorý aktuálne pôsobí v hlavnom vesmíre. Ultimátny svet skončil v roku 2015 v rámci udalostí Secret Wars.

 

 

Včera pre nás Marvel Comics pripravil hneď dve novinky. Svoju vlastnú sériu odštartuje Deadpoolova parťáčka Domino a veľmi zvláštnu tímovku nám prinesie séria Exiles. Jubilejného čísla #700 sa dočká Captain America.

 

Ben Reilly: The Scarlet Spider #17
Captain America #700
Champions #19
Darth Vader #14
Doctor Strange #388
Domino #1
Exiles #1
Falcon #7
Old Man Logan #38
Spider-Man/Deadpool #31
Star Wars: Thrawn #3
Thanos #18
The Avengers #688
The Despicable Deadpool #298
Unbeatable Squirrel Girl #31
Venomized #2
X-Men: Blue #25
X-Men: Red #3

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ si nespečieme závity pri vymýšľaní otázok na najbližší Komiksový kvíz, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
29 − 1 =