Marvel News #78: Punisher si opäť zašpiní ruky

Ohlásený návrat Fantastic Four na scénu určite potešil množstvo fanúšikov. Stane sa to až v auguste, a tak stále nevieme žiadne ďalšie detaily. V rámci rozhovoru C.B. Cebulskeho a scenáristu Dana Slotta, ktorý bol zverejnený na Marvel.com, sme ale dostali nový teaser obrázok. A ten naznačil ďalšie možné návraty. Okrem pôvodnej štvorice – Reed Richards, Sue Storm, Johny Storm a Ben Grimm – pribudli ďalšie dve postavy. Ide o ďalších členov „fantastickej“ rodiny Val a Franklina, avšak v trochu dospelejšej verzii oproti tomu, ako sme sa s nimi mali možnosť stretnúť naposledy. Zaujímavé tiež je, že namiesto klasického loga „4“ majú logo „FF“, čo by mohlo znamenať návrat organizácie Future Foundation. Táto organizácia debutovala v komikse Fantastic Four #579 z pera Jonathana Hickmana v júli 2010. Išlo o filantropickú inštitúciu, ktorú vytvoril Mister Fantastic, aby slúžila ľuďom a prispela k ich lepšej budúcnosti.

 

 

Na moment, keď Frank Castle ukradol výzbroj War Machine, boli rôzne názory. Jedna skupina fanúšikov si užívala fakt, že Punisher zdokonalil svoj arzenál a mohol tak vyraziť na lov po oveľa väčších rybách. Konzervatívnejšej skupine však chýbal klasický Frank Castle. A práve pre druhú skupinu sa objavili pozitívne správy. V auguste odštartuje nová séria Punisher a Frank by sa tu mal vrátiť ku svojim koreňom. Scenárista Matthew Rosenberg pre Marvel.com povedal, že Frank Castle s pištoľou a nožom si pri obchádzaní ulíc New Yorku opäť zašpiní ruky. Na druhú stranu by sme ale mali vidieť aj človeka, ktorého využívanie pokročilejšej výzbroje zmenilo. Dostal totiž chuť na väčšiu hru a vyššie ciele. Mal by to byť teda návrat k počiatkom, ale vo väčšej mierke. Nemalo by ísť o zlodejíčkov a gangsterov. Zločinci sa zmenili na starostov, CEO alebo kráľov. A Frank mieri priamo na nich. Kresliť bude Riccardo Burchielli.

 

 

Tím s príznačným názvom Weapon X sa sformoval v apríli 2017. Pozostával z odborníkov vo svojom remesle ako Old Man Logan, Sabretooth, Domino, Warpath a Lady Deathstrike. Cez toto leto v zošite Weapon X #20 však nastanú menšie zmeny. Old Man Logan a Sabretooth si skočia do vlasov a Logan tak odíde z tímu. Sabretooth by ho tak mal nahradiť v pozícii tím lídra. S novým lídrom príde do Weapon X aj nový člen – Omega Red. Ide o zlosyna, ktorého vytvoril Jim Lee a John Byrne v komikse X-Men #4 v roku 1992. Okrem týchto rošád sa v anotácii spomína aj hosťovanie ruského superhrdinského tímu The Winter Guard.

 

 

Približne pred mesiacom Marvel Comics teasoval pravdepodobný koniec Inhumans prostredníctvom ohlásenia minisérie Death of the Inhumans. Detaily príbehu zatiaľ nepoznáme, ale variant cover k prvému číslu odhalil postavu, ktorej meno je pravdepodobne Vox. Okrem zaujímavého vizuálu, má táto postava k dispozícii aj akúsi energetickú kosu a tak sme určite zvedaví, akú úlohu v problémoch Inhumans zohrá. Scenárista Donny Cates a kreslič Ariel Olivetti prinesú prvé číslo 4. júla.

 

 

V rámci Fresh Startu bolo ohlásených už relatívne dosť sérií a v mnohých prípadoch poznáme aj dostatok detailov, o čo v nich pôjde. V júlovom edičnom pláne sa však nachádza aj titul označený ako X Classified #1 a samozrejme vzniklo okolo neho množstvo otázok. Nevie sa, či pôjde o ongoing sériu, minisériu alebo event. Nevie sa ani či pôjde o tímovku alebo titul jednotlivca. Samozrejme, ako prvá sa ponúka sólovka Wolverina, ale sú to len číre špekulácie. Známy nie je ani tím tvorcov. Jediné mená, ktoré poznáme sú J. Scott Campbell a Skottie Young ako autori variant coverov. Tento tajný X projekt bude na pultoch 25. júla.

 

 

Zo včerajších noviniek určite stojí za zmienku pokračovanie Infinity Countdown. Medzi fanúšikmi je veľmi očakávaný zošit Amazing Spider-Man #799.

 

Amazing Spider-Man #799
Amazing Spider-Man Renew Your Vows #18
Avengers #689
Avengers – Back to Basics #4
Black Panther #172
Cable #156
Daredevil #601
Incredible Hulk #715
Infinity Countdown #2
Iron Fist #80
Ms. Marvel #29
Star Wars Poe Dameron #26
Tales Of Suspense #104
Venomized #3
Weapon H #2
Weapon X #16
X-Men Gold #26

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás pekné počasie nevyženie od klávesníc k športu, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
5 + 3 =