Marvel News #8

Ghost Rider je aktuálne v kurze. Jeho vystupovanie v rámci seriálu Agents of SHIELD je zatiaľ prijímané veľmi pozitívne a tak bolo len otázkou času, kedy na to zareaguje Marvel nejakou komiksovou sériou. Robbie Reyes ako Ghost Rider to vo svojom pekelnom aute naplno rozbehne už 30. novembra. Sériu bude písať Felipe Smith (All-New Ghost Rider), ktorý bol aj pri vzniku tejto postavy. Kresliť bude Danilo Beyruth (Deadpool v Gambit). Je otázne, ako bude táto séria prijatá. Seriálový hype jej určite pomôže, avšak ľudom, ktorým sa nepáčila už pôvodná séria All-New Ghost Rider, asi nebude po chuti ani táto. V galérii si môžete pozrieť prvé náhľady.

 

 

Tak ako každý týždeň, tak aj tentoraz portál BleedingCool zverejnil odhady predajnosti za uplynulý týždeň. Marvelu sa podarilo ukoristiť iba dve priečky, čo nevyzerá na agresívny útok na pozície pomocou nových titulov. Najviac zaujali Avengers #1 (4. miesto) a návrat „Thora s trenkami“ v sérii Unworthy Thor #1 (5. miesto). Z noviniek sa do TOP 10 nedostali Occupy Avengers alebo Foolkiller. Trochu zamrzí absencia Death of X #3 a Champions #2.

 

avengers001

 

Séria Champions, ktorá zviedla dokopy cesty prakticky všetkých zaujímavých teenagerov z Marvel univerza, dosť zaostáva za očakávaniami. Marvel si od tejto série sľuboval naozaj veľa a na internete sa dokonca objavili teórie, že sa s týmto teamom počíta ako s budúcnosťou MCU. Nech je to tak či onak, séria je zatiaľ kvalitatívne dobrá a je dobrou ukážkou toho, ako sa má profilovať a tvoriť nový team. Vonku máme totiž už dve čísla a Champions zatiaľ neboli hodení do žiadneho intergalaktického konfliktu. Namiesto toho sa spoznávajú, skúšajú kooperáciu svojich schopností a tak sa veľmi prirodzene predstavujú aj neznalému čitateľovi. Teenage linka je tu tiež veľmi citeľná a vyústila v zaujímavý twist na konci druhého čísla. Ak ste túto teamovku ešte nevyskúšali, vrelo odporúčam. Pre základný prehľad si môžete pozrieť aj priložené video.

 

 

 

Ako sme už spomínali v prehľade predajnosti, tak veľký záujem naopak prebudil návrat klasického Thora v sérii The Unworthy Thor. Jason Aaron, pre ktorého to bolo jubilejné 50. číslo na tému Thor, skvele vystihol atmosféru padlého boha. Odkedy je Thor „unworthy“ má to oveľa komplikovanejšie. Bez svojho legendárneho kladiva nedrví svojich nepriateľov s takým prehľadom a tí číhajú na každom rohu. Thor sa ale vyberie na púť za iným kladivom, ktoré tu ostalo ako pozostatok mŕtveho sveta. Na záver čísla sa dočká aj vítanej pomoci, ale to by už bol spoiler a tak sa identite tejto postavy vyhneme. Ak ste fanúšikom mužského variantu Thora, určite neváhajte. Oddison si v tomto príbehu určite siahne na úplné dno.

 

unworthythor

 

V sérii Death of X, z ktorej už vyšlo tretie číslo a jej vyvrcholenia sa dočkáme už o dva týždne, začína atmosféra kvalitne hustnúť. Na celkové hodnotenie tohto príbehu je určite potrebné počkať na finále a na ten veľký čin, ktorý urobí z Cyclopsa teroristu. Stojí ale za spomenutie, že čo sa týka záujmu u mňa aktuálne táto séria a problematika okolo nej predčila záujem o Civil War II. Najmä po pobabranom čísle, o ktorom sme písali v Marvel News #7. Ostáva len veriť, že o dva týždne nebudeme plakať nad premárnenou šancou.

 

deathofx3

 

Štvrté číslo nedávno úspešne rozbehnutých Avengers sa dočká exkluzívneho coveru. Alex Ross má neskutočne dobré covery a keď sa inšpiruje klasikou, má to istú pridanú hodnotu. Tou klasikou sú Avengers #4 od legendárneho Jacka Kirbyho. Samozrejme, zostava je iná, ale paralely sú evidentné. Veď posúďte sami.

 

 

Včera nám toho Marvel doprial na čítanie opäť veľa a je tam zopár veľmi zaujímavých kúskov. Veľmi očakávanou sériou je spin-off zo sveta Black Panthera – World of Wakanda, ktorá sa zameria na The Midnight Angels, Ayo a Aneku a ich love story. Ďalšia ženská hrdinka priletí v sérii Invincible Iron Man a všetci sú určite zvedaví, ako sa bude Riri Williams dariť. A samozrejme, asi najočakávanejší zošit pre fanúšikov pavúčieho muža bolo prvé číslo Amazing Spider-Man – Renew Your Vows. Pokračovania sa dočká séria Mosaic a ukončenia sa dočkáme pri asi najzbytočnejšej sérii Star Wars – The Force Awakens.

 

 

All-New X-Men #015
Amazing Spider-Man – Renew Your Vows #001
Avengers #001.1
Black Panther – World of Wakanda #001
Captain America – Steve Rogers #007
Daredevil #013
Deadpool – Back in Black #03
Invincible Iron Man #001
Marvel Universe Guardians of the Galaxy #014
Mosaic #002
Poe Dameron #008
Power Man and Iron Fist #010
Solo #002
Spider-Man – Deadpool #011
Star Wars – The Force Awakens Adaptation #06 (of 06)
The Clone Conspiracy #02
The Dark Tower – The Drawing of the Three – The Sailor #02
The Unbelievable Gwenpool #008
Uncanny Avengers #016
Uncanny X-Men #015

 

Marvel News s poradovým číslom 8 sú na konci. Dúfame, že sme vás zaujali a pokiaľ našu redakciu nepovolajú do bitky proti Impériu, budeme tu opäť o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Plus ak ste sa ešte náhodou nezapojili do súťaže o knihu “Marvel: Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku“, pozrite si video.

(zdroj: cbr.com  newsarama.com)

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
4 − 1 =