Marvel News #80: Čaká nás smrť Star-Lorda a Carol Danvers?

Pred týždňom odštartovala znovuzrodená tímovka Avengers ako prvá lastovička už začatého Fresh Startu. A ako to s ňou dopadlo? Už minule som pri náhľadoch na druhé číslo písal o tom, že séria žne vcelku pozitívne hodnotenia. A ja sa musím k týmto hodnoteniam pridať. V úvode komiksu vidíme klasickú trojicu Tony, Cap a Thor ako bilancujú a riešia, čo ďalej. Avengers už technicky neexistujú, ale všetkým nám je jasné, že to nebude dlhodobý stav. Zmeniť by to mala práve menovaná trojica a hrozba, ktorá sa dovalí už v tomto zošite. Pôjde o hrozbu globálnu a priamo nadväzujúcu na udalosti v Marvel Legacy. Takže, ak ste tento one-shot nečítali, určite to napravte. Bez toho si Avengers veľmi neužijete. Pozrieme sa aj do hlbokej minulosti na Avengers 1000000 BC, kde sa bude tiež odohrávať zúrivý boj. V súčastnosti budeme okrem ústrednej trojice sledovať, aj keď zatiaľ veľmi zľahka, aj ďalších adeptov do znovuzrodeného superhrdinského tímu. She-Hulk, dvojka Black Panther a Dr. Strange a Ghost Rider vyzerajú viac ako nádejne.

Jason Aaron v prvom čísle priniesol viac-menej to, čo sa od neho čakalo. Obzretie sa za tým, čo bolo a náznak plánu, čo bude. Bolo tu cítiť nostalgiu, istú formu ospravedlnenia fanúšikom a zároveň entuziazmus do budúcnosti. Aaron to s rôznymi božskými entitami vie a preto som na vyčíňanie Dark Celestials veľmi zvedavý. Mnohí čitatelia negatívne reagovali na kresbu Eda McGuinnessa. Osobne ju nepovažujem za nejakú výnimočnú, ale výraznejšie ma nerušila. Prvý zošit je viac ako sľubný. Teším sa na pokračovanie a preto dúfam, že Jason tempo a kostru zaujímavého príbehu udrží. A Edovi to dúfam začne kresliť tak, aby ho väčšia čitateľov akceptovala.

 

 

V minulých Marvel News #79 sme zverejnili obrázok, ktorým Marvel teasuje novú postavu menom Requiem. Aby špekulácií ohľadom Infinity Wars nebolo málo, Marvel následne zverejnil ďalší teaser obrázok, tentokrát s textom „Death Wins“. Vidíme na ňom spomínanú postavu, avšak už nie je sama, ale je uprostred bojovej vravy. Na meči má nabodnutné niečo, čo sa veľmi podobá na Infinity Gauntlet a v ruke drží nevládnu Carol Danvers. Zaujímavý je ale aj podľad na Star-Lorda, ktorý vyzerá byť mŕtvy. Je Requiem naozaj taký mocný, že by pozabíjal niekoľkých Marvel hrdinov? Ako sa dostal k rukavici? Vyskytli sa, samozrejme, aj špekulácie o tom, že Requiem je vlasne trochu akčnejšia verzia Smrti, avšak pre toto tvrdenie neexistujú zatiaľ žiadne dôkazy. Uvidíme teda, čo znamená teasované víťazstvo Smrti. Infinity Wars Prime #1 sa dostane na pulty v júli.

 

 

Séria Darth Vader, ktorá sa odohráva medzi filmami Revenge of the Sith a A New Hope, vypĺňa medzeru medzi trilógiami a dáva nám stále viac informácií o Anakinovi, z ktorého sa pomaly ale isto stáva pravá ruka Imperátora. Charles Soule, ktorý túto sériu píše, prostredníctvom Twitteru informoval, že v ďalšom arcu, ktorý sa bude volať Fortress Vader, sa dočkáme detailnejších informácií o Vaderovom „domove“. Jeho pevnosť sa nachádza na vulkanickej planéte Mustafar, kde sa odhrala známa scéna, v ktorej ho nechal Obi-Wan Kenobi zhorieť. Mali by sme zistiť, prečo a ako dal Vader postaviť túto stavbu.

 

 

Zošit The Amazing Spider-Man #800 bude veľká vec a vcelku logicky bude mať toto jubileum asi milión variant coverov. Ak by som vám ich sem mal pripojiť všetky, bola by to nekonečná galéria. Za všetky si ale dovolím vybrať cover od Adama Hughesa. Hughes ním priamo odkazuje na Gwen variant cover k zošitu Spectacular Spider-Man #300.

 

 

V rámci Fresh Startu začne odznova aj Captain America. Kormidlo pri tejto postave preberie scenárista Ta-Nehisi Coates (Black Panther) a kreslič Leinil Yu. Plánovaný dátum vydania nie je náhodný. Existuje „americkejší“ sviatok ako 4. júl? A presne v tomto duchu sa nesie aj variant cover, ktorý nakreslil Joe Jusko. Obrovská zástava, výbuchy a odhodlaný Captain. Čiže všetko je tak, ako má byť. 😉

 

 

Ďalší veľký návrat sa odohrá 20. júna, keď odštartuje séria Tony Stark: Iron Man. A aby to bol návrat vo veľkom štýle, prvé číslo dostane 20 variant coverov s rôznymi verziami Tonyho brnenia. O niečo nižšie si môžete pozrieť zoznam a niekoľko coverov na ukážku. Všetky si môžete pozrieť na tomto linku.

1. EXTREMIS ARMOR VARIANT COVER
2. BLACK AND GOLD ARMOR VARIANT COVER
3. CLASSIC RED AND GOLD ARMOR VARIANT COVER
4. BLEEDING EDGE ARMOR VARIANT COVER
5. MODERN DEEP SPACE ARMOR VARIANT COVER
6. PROMETHEUM ARMOR VARIANT COVER
7. MODERN RED AND GOLD ARMOR VARIANT COVER
8. HULKBUSTER ARMOR VARIANT COVER
9. IRON MAN 2020 ARMOR VARIANT COVER
10. MODEL-PRIME ARMOR VARIANT COVER
11. MODULAR ARMOR VARIANT COVER
12. CLASSIC RED AND GOLD ARMOR VARIANT (NOSE) COVER
13. PROTOTYPE ARMOR VARIANT COVER
14. SILVER CENTURION ARMOR VARIANT COVER
15. CLASSIC SPACE ARMOR VARIANT COVER
16. STEALTH ARMOR VARIANT COVER
17. ENDO-SYM ARMOR VARIANT COVER
18. THORBUSTER ARMOR VARIANT COVER
19. UNDERSEA ARMOR VARIANT COVER
20. PROTOTYPE WAR MACHINE ARMOR VARIANT COVER

 

 

Návrat klasického Wolverina znamená aj to, že Laura Kinneyová musí opäť oprášiť svoj starý kostým X-23. V rámci udalosti Fresh Start tak odštartuje séria X-23, ktorá sa pokúsi nadviazať na veľmi dobre hodnotenú sériu All-New Wolverine. Tú už nebude písať Tom Taylor, ale Mariko Tamaki, ktorá vo mne nevzbudzuje príliš veľkú dôveru. Predsa len, Taylor nasadil latku naozaj vysoko. Kresliť bude Juann Cabal, od ktorého sme sa dočkali aj prvého náhľadu. Vidíme na ňom Lauru a Gabby v plnom nasadení. Prvý zošiť bude vonku 11. júla.

 

 

Marvel nedávno zverejnil viac detailov o pripravovanom evente Extermination. Celé to odštartovalo v nedávno vydaných zošitoch a nasledovať budú ďalšie. Hlavné X-Menovské série budú obsahovať/obsahujú „potitulkové“ scény, ktoré skočia 20 rokov do budúcnosti, kde sú mutanti na pokraji vyhubenia. Na priloženej infografike môžete vidieť päť titulov, ktoré nám prinášajú náhľady na temnú mutantskú budúcnosť. Všetko to vyvrcholí v augustovom zošite Extermination #1. Písať bude Ed Brisson, kresliť Pepe Larraz.

 

 

Včerajším headlinom je určite štart série Venom. Ak vás zaujala udalosť Hunt for Wolverine, štartuje miniséria Adamantium Agenda. Ak ale dávate prednosť svetu Star Wars, odštartovala aj adaptácia filmu The Last Jedi. Vybrať si teda musí naozaj každý.

 

Despicable Deadpool #300
Domino #2
Exiles #3
Hunt For Wolverine: Adamantium Agenda #1
Incredible Hulk #716
New Mutants Dead Souls #3
Old Man Logan #39
Peter Parker The Spectacular Spider-Man #304
Runaways #9
Spider-Man Deadpool #32
Star Wars Darth Vader #16
Star Wars The Last Jedi Adaptation #1
Star Wars Thrawn #4
Unbeatable Squirrel Girl #32
Venom #1
X-Men Blue #27
You Are Deadpool #2

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ si neudrieme hlavu a nebudeme písať iba novinky z DC univerza, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 ⁄ 15 =