Marvel News #81: Spidergeddon a anarchista Spider-Punk!

Pred pár týždňami začal Marvel v rámci pripravovaného eventu Infinity Wars teasovať záhadnú postavu, ktorá aktuálne nesie označenie, možno aj meno, Requiem. Dá sa povedať, že ďalším teaserom je zverejnený cover na zošit Infinity Wars #2, na ktorom vidíme spomínanú postavu a taktiež postavy, ktorých osudy sú prepojené s infinity stones. Tlačová správa obsahovala okrem iného klasické vyhlásenia o otrasení či zásadných zmenách univerza, ale nič konkrétne sme sa nedozvedeli. Na záver pripomeniem len fakt, že Infinity Wars sa rozpúta v júli zošitom s podtitulom Prime.

 

 

O tom, že sa aktuálne v Marvel univerze motá kvantum Wolverinov sme už písali. Jedným z nich je aj Jimmy Hudson, Wolverinov syn z ultimátneho univerza, ktorý aktuálne pôsobí v tom hlavnom. Tu sa spojil s mutantmi z X-Men Blue. A práve v čísle #30 tejto série je ohlásená jeho bitka s Dakenom, ďalšou verziou Wolverina. Anotácia tohto komiksu tiež prezrádza, že Jimmy sa dočká vlastného superhrdinského mena. Otázkou ostáva, či bude z Jimmyho do budúcnosti zlosyn alebo superhrdina. Spomínaného zošita sa dočkáme 27. júna.

 

 

V kine sa klasické duo Cable a Deadpool už stretlo. Komiksy tak nemôžu ostať pozadu a preto sa v polovici augusta dočkáme Cable and Deadpool Annual #1. Deadpool sa nechá najať na nájdenie ženy naprieč prúdom času. Samozrejme, nič nejde jednoducho a sám sa stane terčom zlosynov, ktorí cestujú časom. A keď už hubatému žoldákovi dojdú možnosti, ozve sa svojmu klasickému BFF Cableovi, aby mu pomohol. A to nie len pri plnení misie, ale aj pritom, aby sa nezrútilo celé univerzum. Sériu bude písať David F. Walker a kresliť Paco Diaz.

 

 

A keď už sme pri Deadpoolovi, pripomeniem iba, že o dva týždne štartuje v rámci Fresh Startu jeho sólovka. Píše ju Skottie Young a kreslí duo Nic Klein a Scott Hepburn. K dispozícii je už aj prvý náhľad a vyzerá to tak, že to bude opäť šialená jazda.

 

 

Posledný diel do skladačky Wolverinovho návratu bol zverejnený. Bez veľkých fanfár, iba vďaka novému edičnému plánu bol ohlásený one-shot Hunt For Wolverine: Dead Ends. Malo by ísť o poslednú kapitolu mini-eventu, ktorý odštartoval náznakmi už v Marvel Legacy #1, aby následne naplno odštartoval one-shotom Hunt For Wolverine a pretransformoval sa do štyroch aktuálne vychádzajúcich minisérií. Oveľa zaujímavejšie a ešte viac skryté bolo ohlásenie série Wolverine #1, ktorá by mala začať vychádzať v septembri. Zmienka v anotácii je všetko, čo na túto tému bolo oznámené. O kreatívnych tímoch sa teda aktuálne iba špekuluje.

 

 

Na august bola ohlásená nová séria West Coast Avengers. V tíme sa predstavia obe verzie Hawkeyea (Kate Bishop a Clint Barton), Gwenpool, America Chavez, X-man Quentin Quire a Johnny (priateľ Kate). Písať túto sériu bude Kelly Thompson a kresliť Stefano Caselli. Čerešničkou na torte bude fakt, že celý tím bude žiť pod jednou strechou a financovať ich bude reality show, v ktorej budú všetci účinkovať. Vyzerá to na kvalitný úlet!

 

 

Čaká nás Spidergeddon! Pred pár dňami Marvel zverejnil teaser, ktorý na jeseň tohto roku ohlasuje event, ktorý sa bude točiť okolo Spider-Mana. Text Spidergeddon is Nigh nám síce nič neprezradil, ale tak to už s teasovaním chodí. O niečo viac detailov nám priniesol edičný plán na august, v ktorom sú uvededné dva zošity z minisérie Edge of Spider-Geddon. Oba sa podľa anotácií odohrávajú v iných dimenziách a priamo sa budú odkazovať na udalosti eventu Spider-Verse z roku 2014. Potvrdené je tiež vystupovanie alternatívnych Spider-Manov – Spider-Punk a mecha-oblekom disponujúci SP//dr. Schéma je teda asi jasná. V auguste sa dočkáme prequelovej minisérie a na jeseň samotného eventu. Bude sa týkať Spider-Manov naprieč univerzom a predpokladá sa, že sa bude v pavúčom svete upratovať. Uvidíme teda, či prídeme o nejaké postavy a či sa naopak dočkáme nejakých nových.

 

 

Ak patríte medzi fanúšikov Riri Williams, alebo ak chcete Ironheart, možno vás zaujme informácia, že táto hrdinka čoskoro dostane nový vizuál. Novú zbroj predstavil scenárista série Champions Jim Zub prostredníctvom Twitteru. Nový vizuál dostane aj Storm, ktorá pribudne do tímu X-Men Red. Potvrdil to scenárista Tom Taylor. Storm bude rovnako ako celú sériu kresliť Mahmud Asrar, s ktorým sme nedávno robili rozhovor.

 

 

Z komiksov, ktoré si pre nás Marvel na včera nachystal, najviac vyčnieva nový štart série Black Panther. Odštartuje tiež ďalšia miniséria z udalosti Hunt For Wolverine s podtitulom Mystery in Madripor.

 

Black Panther #1
Champions #20
Doctor Strange #390
Falcon #8
Hunt For Wolverine Mystery in Madripoor #1
Incredible Hulk #717
Infinity Countdown Darkhawk #1
Invincible Iron Man #600
Legion #5
Moon Knight #195
Old Man Hawkeye #5
Old Man Logan #40
S.H.I.E.L.D. By Hickman and Weaver #5
Spider-Man Deadpool #33
Star Wars #48
Star Wars Annual #4
Star Wars Doctor Aphra #20
Star Wars The Last Jedi Adaptation #2
Weapon X #18
X-Men Gold #28

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ redakciu neinšpiruje film Solo a nedáme sa na pašerácku dráhu, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
22 + 14 =