Marvel News #82: Emma Frost v ohrození!

Ta-Nehisi Coates je pri Black Pantherovi už od roku 2016. Za ten čas sa mu podarilo priniesť čitateľom komplexného hrdinu, ktorý  namiesto superhrdinských záležitostí musí svoju pozornosť sústrediť na Wakandu. Black Panther, ktorý začal v rámci All-New All-Different Marvel, nie je ľahké čítanie. Veľmi výrazne sa tu riešia politické záležitosti, krajina je na prvý pohľad skoro v rozklade a množstvo nepriateľov čaká ako supy na svoju príležitosť. Ak teda chcete komplexné čítanie, nie len skákanie po strechách a chytanie bankových lupičov, tento Black Panther je skvelá voľba.

Je veľmi pozitívne, že Coates ostal pri Black Pantherovi aj v rámci Fresh Startu. Dostavila sa teasovaná intergalaktická Wakanda a T´Challa je v rámci prvého čísla zmätený rovnako ako čitateľ. Nevieme totiž, kde sa nachádzame a dá sa povedať, že je možné polemizovať aj nad otázkou, kedy. Celkový pocit z prvého čísla, ktoré debutovalo minulý týždeň, je ale pozitívny. Je tu cítiť Coatesov rukopis, keďže na scéne máme opäť niečo ako diktatúru a rebelov. Opäť sa bude bojovať o slobodu a určite sa nevyhneme vysokej, tentokrát intergalaktickej, politike. Pri iných scenáristoch by som bol možno opatrný, ale Coatesovi verím a tak sa na ďalšie číslo teším. Sériu kreslí Daniel Acuna a ja som spokojný aj v tomto smere. Druhé číslo bude vonku 27. júna.

 

 

Marvel nám v poslednej dobe servíruje jeden teaser na Infinity Wars za druhým. Stále sme sa ale nedozvedeli nič, čo by nejako zásadne poodhalilo to, čo sa vlastne bude diať, respektíve, kto je Requiem, alebo čo znamená konštatovanie „Death Wins“. Na aktuálnych teaseroch vidíme Thanosa, Adama Warlocka, Star-Lorda a Emmu Frost s už spomínaným textom o víťazstve smrti. Pre koho bude tento event znamenať koniec, sa len špekuluje a na základe predošlých teaserov sa hovorí napríklad o Captain Marvel alebo Star-Lordovi. Zaujímavosťou je ale to, že až do dnešného dňa sa na teaseroch neukázal žiadny z mutantov. Emma Frost je prvá. Znamená to, že bude aj jej život v ohrození?

 

 

Napriek tomu, že poslednému filmovému prírastku do Star Wars univerza sa finančne príliš nedarí, hodnotenia zbiera zväčša pozitívne. A ako to už býva, Marvel Comics vydá komiks, ktorý bude s filmom Solo priamo spojený. One-shot Star Wars: Beckett #1 bude, ako už názov napovedá, sledovať postavu Tobiasa Becketta, ktorého vo filmovej verzii stvárnil Woody Harrelson. Príbeh o postave, ktorá naučila Han Sola prvé tipy a triky, bude písať Gerry Duggan a kresliť budú Will Sliney, Edgar Salazar a Marc Laming. V tomto tie-ine, ktorý je plánovaný na august, by sme sa mali okrem iného dozvedieť, prečo Enfys Nest tak veľmi nenávidí Tobiasa Becketta.

 

Informácia, že Dan Slott odchádza od Spider-Mana, aby prebral sériu Iron Man, je už dosť dlho známa. Jeho posledný story arc s pavúčím mužom pomaly vrcholí a predposledným dielom do skladačky bolo včerajšie číslo #800. Slottovým posledným zošitom by malo byť číslo #801, ktorého sa dočkáme 20. júna. Marvel pri tejto príležitosti zverejnil video, ktoré v krátkosti pripomnína, aká dlhá bola Slottova cesta so Spider-Manom.

 

 

Zo včera zverejnených komiksov asi najviac vytŕča už spomínané jubilejné číslo Spider-Mana. Zaujímavý je určite aj štart minisérie Lando: Double or Nothing.

 

Amazing Spider-Man #800
Amazing Spider-Man: Renew Your Vows #19
Daredevil #603
Infinity Countdown Captain Marvel #1
Lockjaw #4
Marvel Two-In-One #6
Ms. Marvel #30
Punisher #225
Spider-Gwen #32
Star Wars: Lando – Double or Nothing #1
X-Men Blue #28
X-Men Red Annual #1
You Are Deadpool #5

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ sa úspešne vrátime z ďalekého východu, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
6 + 9 =