Marvel News #83: Kedy Ghost Rider osedlal mamuta?

Fresh Start už je v plnom prúde. Minulý týždeň to znamenalo až štyri nové série, čo je naozaj kvalitná porcia. Ako sa ale podarili? Začnime u toho najlepšieho, čím je z môjho pohľadu jednoznačne The Immortal Hulk. Séria, ktorú píše Al Ewing, urobila z Hulka opäť monštrum. Komiks je priam hororovo ladený a dejú sa tam veci, ktoré by ste pekných pár rokov dozadu u akejkoľvek série s Hulkom hľadali márne. Hulk je opäť zlé alter-ego. Niečo, čo keď sa odtrhne z reťaze, začne byť obrovským problémom.

Svoj začiatok si odbil aj Deadpool a to, žiaľ, už nebola až taká paráda. Sú tam, samozrejme, podarené vtipy a záverečné „hľadanie“ originu tiež pobavilo, ale pripadalo mi to jasne namierené na fanúšikov filmu. Čo je logické, ale zase by sa nemuselo zabúdať aj na ostatných čitateľov. Nie práve dokonalý štart má za sebou aj miniséria Ant-Man and the Wasp. V tomto prípade ale verím, že sa to ešte rozbehne, keďže micro svet ponúka obrovské možnosti. Doctor Strange vo vesmíre tiež príliš neohúril. Momenty, keď je zúfalý z toho, že stratil kontakt s mágiou, sú super. Avšak v momente, keď vyrazí do vesmíru, začne to trochu škrípať. Vyslovene zlé to síce nebolo, ale bol to taký tuctový priemer. Aj tu je však potenciál na zlepšenie.

Tiež sa vám páči prehistorická verzia Ghost Ridera, ktorá si osedlala mamuta? Ak áno, dobrou správou pre vás určite bude, že sa táto postava v komikse Avengers #7 dočká svojho originu. Debutovala v roku 2017 v komikse Marvel Legacy #1 ako člen tímu 1 000 000 BC Avengers po boku Odina, Black Panthera, Iron Fista, Phoenix, Starbranda a Agamotta. Origin napíše Jason Aaron a nakreslí Sara Pichelli. Spomínaný zošit bude v predaji 5. septembra.

Nadia van Dyne sa spolu so svojou nevlastnou mamou Janet Van Dyne a agentkami z G.I.R.L. stanú súčasťou reštartnutej série The Unstoppable Wasp. Táto ongoing séria odštartuje v októbri a písať ju bude Jeremy Whitley. O kresbu sa postará Gurihiru. G.I.R.L. (Genius In action Research Lab) je organizácia, ktorá debutovala minulý rok v komikse Unstoppable Wasp #2 a ide o partiu mladých vedkýň, ktoré pod svojimi krídlami drží SHIELD. Podľa prvých vyjadrení by malo ísť o odľahčenú sériu, mieriaciu skôr na teenagerov.

Genius In action Research Labs

Už v júli sa dozvieme o niečo viac z minulosti Carol Danvers. V päťdielnej minisérii The Life of Captain Marvel nám duo Margaret Stohl a Carlos Pacheco predstaví Captain Marvel ako vyťahuje kostlivcov zo šatníka a ako bude namiesto jej sily, testovaná jej emocionálna odolnosť. K tretiemu číslu tejto minisérie nakreslil krásny variant cover Joe Quesada. A ak sa pozriete lepšie, na rukách je vidieť jasný odkaz na film Avengers: Infinity War.

The Life of Captain Marvel #3, autor: Joe Quesada

Dátum 4. júl a s ním aj nový začiatok pre Captaina Americu sa pomaly blíži. Cap, ktorý ešte stále nesie na pleciach pozostatky toho, čo napáchala Hydra počas eventu Secret Empire, sa bude snažiť opäť sa stať synonymom nádeje. Sériu bude písať Ta-Nehisi Coates (Black Panther) a kresliť Leinil Yu. Marvel v rámci teasovania tejto novinky zverejnil aj krátke video.

Najskôr sme tu mali minisériu Death of Wolverine. Aktuálne prebieha udalosť Hunt for Wolverine. A po rôznych náznakoch bola konečne ohlásená aj septembrová miniséria Return of Wolverine. Séria, ktorú bude písať Charles Soule a kresliť Steve McNiven, bude debutovať 19. septembra a celkovo sa dočkáme piatich zošitov. Okrem faktu, že sa Wolverine konečne nájde, zaujala aj informácia, že Logan získa novú schopnosť. Jeho adamantiové pazúry sa budú vedieť rozpáliť na vysokú teplotu. Scenárista Charles Soule sa vyjadril, že keď už sa vrátite z ríše mŕtvych, malo by to niečo znamenať. Či sa dočkáme vysvetlenia, ako k tejto schopnosti prišiel ešte v rámci Hunt of Wolverine alebo až v rámci „návratu“, je otázne.

Na webe cbr.com prednedávnom napísali, že neočakávané vydávanie už nie je doménou iba Beyonce a filmov zo série Cloverfield. Reagovali tak na niečo podobné z dielne Marvel Comics. Približne pred týždňom, bez veľkého ohlásenia, s minimálnym teaserom, bol totiž vydaný prvý diel minisérie Cloak and Dagger. Pod túto minisériu sú podpísaní Dennis Hopeless a kreslič David Messina. Bola vydaná digitálne, prostredníctvom comixology a tak bola čitateľom k dispozícii prakticky okamžite. Ďalšieho dielu sa dočkáme 4. júla. Celkovo bude miniséria pozostávať zo šiestich zošitov.

Infinity Wars sú už pomaly za rohom a Marvel nedávno zverejnil prvý spin-off tohto eventu. Bude niesť názov The Asgardians of the Galaxy a ako už názov napovedá, bude to tím plný postáv, ktoré majú niečo spoločné s Asgardom. Najznámejšími sú určite Angela a Valkirie. Okrem nich ale uvidíme aj postavy ako Skurge the Executioner, Thunderstrike a najmocnejšieho „frog of thunder“ Thorga. Súčasťou vesmírnych Asgarďanov bude aj Destroyer – brnenie, ktoré postavili Asgarďania pre boj s Celestials. Kto ho ale bude riadiť, je otázne. Séria z dielne scenáristu Cullena Bunna a kresliča Mattea Lolliho je ohlásená na september.

Asgardians of the Galaxy promo art, autor: Dale Keown

Marvel Comics zverejnil krásny teaser k pripravovanému eventu Spidergeddon. Táto udalosť je zatiaľ plánovaná na koniec tohto roka a má sa točiť, ako aj teaser prezrádza, okolo Spider-Menov z rôznych realít a období. Jedna z postáv odhalená ešte nebola a tak sa môžeme len dohadovať o tom, kto nás tam čaká. Každopádne, na teaseri vidíme napríklad Spider-Gwen, Spider-Mana Noir, Spider-Mana 2099, Silk, Scarlet Spidera a iných. Je vysoko pravdepodobné, že tento event pôjde v šľapajách úspešného Spider Verse z roku 2014. Taktiež sa predpokladá, že príde k výraznému zúženiu počtu postáv z pavúčieho sveta. Kreatívny tím bude pozostávať z dvojice Christor Gage a Jorge Molina.

Spider-Menov čakajú ťažké časy.

Množstvo komiksov, ktoré sa na nás včera vyvalilo bolo opäť ohromné. Všetky oči sa budú upierať na nový štart série Thor, ale za zmienku určite stojí aj začiatok minisérie Deadpool Assassin.

Deadpool Assassin #1
Domino #3
Exiles #4
Hunt For Wolverine Adamantium Agenda #2
Infinity Countdown Darkhawk #2
Marvel Rising Alpha #1
Marvel Two-In-One Annual #1
New Mutants Dead Souls #4
Old Man Logan #41
Peter Parker The Spectacular Spider-Man #305
Punisher #226
Quicksilver No Surrender #2
S.H.I.E.L.D. By Hickman And Weaver #6
Spider-Man Deadpool #34
Star Wars Darth Vader #17
Star Wars Thrawn #5
Thor #1
Unbeatable Squirrel Girl #33
Venom #2
X-Men Blue #29

Odinson je späť!

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ budeme schopní písať aj popri Majstrovstvách sveta vo futbale, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

(zdroj: marvel)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
14 − 5 =