Marvel News #85: Valeria a Franklin získajú superhrdinské mená!

Štart novej série Tony Stark: Iron Man bol najsledovanejším momentom minulého týždňa a bez preháňania sa dá povedať, že je aj jedným z nosných momentov celého Fresh Startu. Excentrický milionár je skrátka veľmi populárny a táto séria mala byť akýmsi návratom k tomu, čo na tejto postave všetci zbožňujeme. Garantom kvality mal byť Dan Slott, ktorý nedávno uzatvoril svoju dlhú púť pri Spider-Manovi a začal s podstatne odlišným charakterom. Ako sa to teda podarilo? Prvé reakcie sú zväčša pozitívne. Slott sa v prvom čísle dosť vybláznil a ukázal nám, v akom duchu sa bude jeho séria ďalej niesť. Niektorí čitatelia síce ofrflali obrovského robota, pripomínajúceho ranných Transformers, ale aj tento moment bol potrebný. Celý zošit totiž vcelku explicitne niesol jasné posolstvo. Iron Man môže byť mikroskopický alebo obrovský ako budova. Dôležitejšie ale je, že Iron Man nie je len jedna osoba alebo jeden model. Iron Man je myšlienka. Všetci sme Iron Man! Vyhecovanejší záver smerom k čitateľom si, úprimne povedané, nepamätám, ale na mňa to fungovalo. A teším sa na pokračovanie!

We are Iron Man!

Vedenie Marvel Comics v rámci odštartovania Tonyho Starka zverejnilo aj video, ktoré jasne ilustruje, aký dôležitý tento titul pre spoločnosť je. Zaznela tam aj myšlienka, že kresliť túto sériu hraničí s technologickým dizajnérstvom. Valerio Schiti ale s touto výzvou zatiaľ problém nemá a na sociálnych sieťach v poslednej dobe jasne demonštroval, že ho vyslovene baví vymýšľať nové a zaujímavé technológie spojené s Iron Manom. Dôkazom môžu byť aj variant covery, ktoré Schiti nakreslil spolu s Alexandrom Lozanom a vidíme na nich rôzne variácie Tonyho brnenia.

Asi najočakávanejšou sériou tohto leta je bez pochýb Fantastic Four. Prvého čísla sa dočkáme až v auguste, ale už teraz presakujú drobnosti o tom, čo nás v príbehoch legendárnej rodiny čaká. Posledné špekulácie priniesla anotácia zošitu Fantastic Four #2. Tá kladie otázky, ako napríklad, kde bola rodinka v čase, keď zmizla z hlavého diania, akých priateľov ale aj nepriateľov v tomto období získala a čo je asi najzaujímavejšie, aké superhrdinské mená budú mať Valeria a Franklin. Zvyšok rodiny totiž svoje alter-egá dlhodobo má – Reed (Mr. Fantastic), Sue (Invisible Woman), Johnny Storm (Human Torch) a Ben Grimm (Thing). A ak predpokladáme, že sa do superhrdinského diania zapoja aj o niečo staršie deti Reeda a Sue, bude to chcieť kódové meno. Bez toho to skrátka nejde!

Kde boli Fantastic Four doteraz?

A chvíľku ešte ostaneme pri Fantastic Four, keďže Marvel Comics zverejnil štyri krásne variant covery k prvému zošitu. Ich autorom je ARTGERM.

Noviniek tento týždeň nie je príliš veľa a tak sa pozrime, čo je nové na sociálnej sieti Twitter. Charles Soule sa s nami napríklad podelil o pohľad na rozpracovaný scenár k sérii Return of Wolverine.

Jason Aaron zase poďakoval fanúšikom za to, že čítajú sériu Avengers.

 

A kreslič Ryan Stegman trochu rozvíril hladinu vyhlásením, že aktuálne vychádzajúca séria Venom je lepšia ako komiks Watchmen. Smršť, ktorú to spustilo, si môžete pozrieť na webe Bleedingcool.

 

Najzaujímavejším komiksom včerajšieho dňa je určite Sentry. Fanúšikov si však určite nájde aj Multiple Man alebo baby z Wakandy na výlete v New Yorku.

Black Panther #2
Deadpool Assassin #2
Hunt For Wolverine Mystery In Madripoor #2
Infinity Countdown Darkhawk #3
Marvel Two-In-One #7
Moon Girl And Devil Dinosaur #32
Moon Knight #196
Ms. Marvel #31
Multiple Man #1
Old Man Hawkeye #6
Old Man Logan #42
Peter Parker The Spectacular Spider-Man #306
Sentry #1
Star Wars Doctor Aphra #21
Star Wars Lando Double Or Nothing #2
Thor #2
Venom #3
Amazing Spider-Man – Wakanda Forever #1
X-Men Blue #30

Jeff Lemire a mentálne nestabilný superhrdina? To môže fungovať!

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás úplne neovládnu Majstrovstvá sveta vo futbale, lebo teraz už ide fakt do tuhého, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

(zdroj: Marvel)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
27 − 6 =