Marvel News #86: Porazí Sentry svojich démonov?

Pred týždňom sa nám opäť rozšírila skupina sérií, ktoré v rámci iniciatívy Fresh Start Marvel Comics ponúkol. Najväčší záujem samozrejme pútal Sentry, keďže je pod tento titul ako scenárista podpísaný Jeff Lemire. A som veľmi rád, že po prvom čísle môžem skonštatovať, že sa úvod naozaj podaril. Lemire uchopil tento komplikovaný charakter naozaj umne. V minulosti sa mu to v rámci Marvelu podarilo napríklad s Thanosom a psychicky roztrieštené postavy ho sprevádzajú prakticky počas celej jeho kariéry. Sentryho myseľ, komplikovaná a nebezpečná, je tu prezentovaná veľmi exaktne. Páči sa mi, ako jeho vnútorný súboj vyextrahovali a vytvorili preň novú realitu, kde má čitateľ možnosť doslova vidieť boj dobra a zla. A civilný život? To už je priam krištáľovo čistý Lemire. Dôraz na detail, myšlienky a úvahy nám ukazuje Sentryho v úplne novom svetle a démoni, s ktorými musí bojovať, sú skoro hmatateľní. Niet sa čomu čudovať, že táto séria zožala veľmi pozitívny ohlas.

Porazí Sentry svojich démonov?

Ďalšia záležitosť, ktorá si odbila svoj debut, je Wakanda Forever, tentokrát so Spider-Manom po boku. Dievčatá z Dora Milaje vyrazili do sveta, aby vyriešili problém, ktorý môže narobiť veľké škody. A hneď prvá zastávka skrížila ich cestu s pavúčím mužom. Príbeh je vcelku oddychovka, v rámci ktorej sa máme možnosť dozvedieť niečo o Dora Milaje, ale nie príliš vážne. Spider-Man je tu v pozícii postavy, ktorá je neustále fascinovaná technológiami z Wakandy, čo je vždy skvelé odľahčenie. Je tu samozrejme dostatok akcie a záver je jednoduchým mostíkom na ďalšie pokračovanie „cestovateľského“ príbehu. Presunula sa totiž hrozba, presunieme sa aj my. Nabudúce sa wakandské bojovníčky stretnú s X-Menmi a neskôr ich čaká výpomoc od Avengers.

Hubatý Spider-Man a odvážne Dora Milaje!

O pripravovanej sérii komiksov Infinity Warps sme vás už informovali. Pôjde o zmixované verzie známych hrdinov, ktorých vytvoria udalosti v rámci Infinity Wars. Doteraz sme poznali vizuál Iron Hammera (Iron Man + Thor) a Soldier Supremea (Captain America + Doctor Strange). Nedávno však Marvel zverejnil aj zvyšné tri charaktery. Weapon Hex (X-23 + Scarlet Witch), Ghost Panther (Ghost Rider + Black Panther) a Arachknight (Spider-Man + Moon Knight) vyzerajú skvele! Všetky tieto charaktery získajú svoju vlastnú minisériu, ktorá bude mať dve čísla.

O tom, že premiéra Fantastic Four je jeden z najočakávanejších letných momentov, sme tu už písali niekoľkokrát. Okrem tejto udalosti sa blíži aj San Diego Comic Con a Marvel už zverejnil náplň svojich panelov. Jednou z vecí, ktorým sa bude samozrejme venovať, je aj superhrdinská rodinka a avizované je množstvo doteraz nezverejnených detailov. Na podrobnosti si budeme musieť počkať do 21.7., kedy sa panel „Next Big Thing“ koná. Priebežne sú ale zverejňované rôzne variant covery pre prvé číslo. Jeden z nich nakreslil Eric Powell (The Goon) a druhý, s Galactusom v hlavnej úlohe, nakreslil Joe Quesada.

Autor: Eric Powell
Autor: Joe Quesada

Nové detaily sme sa dozvedeli o pripravovanom pavúčom evente Spider-Geddon. Tvorcovský tím bude pozostávať zo scenáristu Christosa Gagea a kresliča Jorga Molinu. Event by mal priamo nadväzovať na udalosti Spider-Verse, kde sme mali možnosť sledovať „pavúky“ z rôznych dimenzií, ako spoločne bojujú proti hrozbe, ktorá ich chcela vyhubiť. Niečo podobné nás vraj čaká aj teraz a máme sa teda pripraviť na smrť niektorých charakterov, respektíve na návraty, ktoré by sme nečakali. Celé to vypukne 26. septembra, kedy je naplánované nulté číslo tohto eventu.

Pavúky všetkých dimenzií spojte sa!

Včerajšok bol na komiksy veľmi silný. V rámci Marvelu sme sa dočkali štartu nového Captaina Americu, svoju uletenú jazdu začal Cosmic Ghost Rider a zlé časy sa začali pre inhumas v Death of the Inhumans. A okrem toho vyšli aj pokračovania vcelku solídne rozbehnutých sérií. Je teda čo čítať!

Ant-Man And The Wasp #3
Astonishing X-Men #13
Avengers #4
Ben Reilly: The Scarlet Spider #21
Captain America #1
Cloak and Dagger #2
Cosmic Ghost Rider #1
Deadpool #2
Death of the Inhumans #1
Doctor Strange #3
Hunt For Wolverine: Weapon Lost #3
Immortal Hulk #2
Infinity Countdown: Champions #2
Marvel Rising: Squirrel Girl – Ms. Marvel #1
Spider-Man/Deadpool #35
Star Wars #50
Star Wars: The Last Jedi Adaptation #4
Weapon X #20
X-Men Gold #31

Napraví si Cap svoju reputáciu?

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ sa nechtiac nenávratne nezmenšíme na veľkosť mravca alebo osy, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

(zdroj: Marvel)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
17 × 18 =