Marvel News #87: Čo ak bol Thor za mlada adoptovaný ľadovými obrami?

Po menšej pauze sú Marvel News späť a keďže za posledné dva týždne vyšlo veľa zaujímavých noviniek, pripravte sa na záplavu správ z Marvel Comics. A keďže dnes sa začína San Diego Comic Con, noviniek bude aj v ďalších dňoch stále viac a viac. Ale nebojte sa, my ich pre vás všetky poctivo zmapujeme. 😉

O veľkých zmenách vo svete X-Menov sa hovorí už dlho. Tímovky X-Men Gold a X-Men Blue budú končiť v septembri a v rámci eventu Extermination budú „končiť“ aj niektoré postavy. Posledné dni sme však dostali niekoľko teaserov na pripravované série a to ešte pred San Diegom. Prvým momentom bolo ohlásenie novej série X-Men Black prostredníctvom obrázku, na ktorom vidíme Magneta, ktorý sa pravdepodobne vráti ku svojim temnejším koreňom.

X-Men Black

Oveľa záhadnejší bol však teaser na bližšie nešpecifikovanú udalosť na jeseň tohto roka. Zákulisné šumy hovoria o možnom návrate série Uncanny X-Men, ale nič zatiaľ potvrdené nebolo. Viac sa dozvieme už v nedeľu na špeciálnom X-Men paneli v San Diegu.

Pôjde o sériu Uncanny X-Men?

A aby toho teasovania nebolo málo, Marvel Comics zverejnil teaser pre novú sériu The Superior Octopus. Séria sa bude zameriavať na jedného zo Spider-Manových najzásadnejších rivalov, Otta Octavia. Viac detailov o tejto sérii bude zverejnených na špeciálnom paneli, ktorý sa bude venovať Spider-manovi.

The Superior Octopus

Marvel Comics včera zopakoval digitálne zverejnenie novej série bez veľkých fanfár. Predvčerom to bol najskôr jednoduchý teaser a včera vydanie prvého čísla série Jessica Jones. Tak ako to bolo ukázané na teaser obrázku, príbeh sa bude volať Blind Spot a odštartuje hneď v dvojnásobne veľkom zošite. Sériu píše Kelly Thompson a kreslí Mattia de Iulis. Druhé číslo bude zverejnené opäť prostredníctvom comixology 29. augusta.

Wakandská princezná Shuri sa v októbri dočká svojej vlastnej série. Scenár bude písať Nnedi Okorafor a kresliť Leonardo Romero. Shuri by sa mala stať novou líderkou Wakandy, keďže jej brat T’Challa je aktuálne v rámci novej série Black Panther stratený niekde v multiverze. Dôraz by mal byť kladený na rôzne gadgety a technológie a ako inak, Wakande bude hroziť nebezpečenstvo.

Shuri

Marvel Entertainment a IDW Publishing sa dohodli na spolupráci, ktorej výsledky uvidíme už v novembri. Malo by ísť o komiksové série najznámejších Marvel hrdinov zamerané na mladšie publikum a to pod značkou IDW. Táto nová línia začne sériou Spider-Man, v ktorej sa bude vyskytovať Peter Parker a Miles Morales. V decembri ich bude nasledovať séria Avengers a v januári 2019 to bude Black Panther. Tímy, ktoré budú tieto série tvoriť, zatiaľ ohlásené neboli. Pre IDW už ide o druhú podobnú spoluprácu. Relatívne nedávno sa toto vydavateľstvo dohodlo s LucasFilm na vydávaní Star Wars comicsov, ktoré budú zamerané tiež na mladšieho čitateľa.

Marvel & IDW

Často sa zamýšľate nad tým, čo by sa stalo, ak by sa vo vašom obľúbenom príbehu stalo niečo inak? Tak presne pre vás je tu návrat komiksovej série What If?, ktorá sa bude presne takýmito otázkami zaoberať. Celkovo by malo ísť o 6 one-shotov a vydania prvých by sme sa mali dočkať už v októbri. Čo ak by sa Flash Thompson stal Spider-Manom, prípadne čo ak by X-Meni žili v digitálnom svete? To budú otázky prvých dvoch zošitov. Nasledovať bude What If? The Punisher, kde je Punisherom Spider-Man a What If? Ghost Rider, kde by sa mal Spirit of Vengeance dostať do reálneho sveta. Veľmi zaujímavo znie What If? Thor, kde boha hromu adoptujú za mlada ľadoví obri a záverečný zošit bude What If? Magik, kde by mala Illyana Rasputin dostať priestor na plné ovládnutie svojich síl.

Na záver tu máme zlé správy pre fanúšikov Punishera, ktorý sa nevedia dočkať štartu jeho novej série. Tá bude kvôli zmene kresliča posunutá o tri týždne z 1. na 22. augusta. Pôvodne ohláseného kresliča Riccarda Burchielliho nahradil Szymon Kudranski. Druhé číslo bude následne presunuté na 26. septembra a tretie až na 24. októbra.

The Punisher

Aj včera bol výber naozaj pestrý. Najviac pozornosti pútal štart minisérie Life of Captain Marvel, kde by sme sa mali dozvedieť viac detailov o origine tejto hrdinky. Nový story arc začína zatiaľ veľmi kvalitná séria X-Men Red.

 

Avengers #5
Cable #159
Hunt For Wolverine: Claws Of A Killer #3
Immortal Hulk #3
Infinity Countdown #5
Jessica Jones #1
Life Of Captain Marvel #1
Old Man Hawkeye #7
Peter Parker: The Spectacular Spider-Man #307
Runaways #11
Spider-Gwen #34
Spider-Man/Deadpool #36
Star Wars #51
Star Wars: Darth Vader Annual #2
Star Wars: Poe Dameron #29
Thor #3
Tony Stark: Iron Man #2
Weapon H #5
X-Men Gold #32
X-Men Red #6

The Life of Captain Marvel

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás náhodou na poslednú chvíľu nezavolajú prednášať do San Diega, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

(zdroj: Marvel)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
10 − 6 =