Marvel News #9

Doctor Strange je aktuálne značka, ktorú sa bude snažiť Marvel podojiť najviac, ako to len pôjde. A nemôžeme sa tomu čudovať, keďže film sa podaril a vysokú kvalitu si udržiava aj sólo séria Dr. Strange, z ktorej sme sa dočkali už 14. čísla. Prvým titulom, ktorý sa pokúsil vyťažiť aktuálny hype, bola teamovka Doctor Strange and the Sorcerers Supreme a síce je ťažko hodnotiť po prvom čísle, musíme uznať, že rozohrané to má táto séria kvalitne. Na ďalšie čísla sa určite teším. Už 7. decembra sa dočkáme limitovanej série, v ktorej sa stretne najmocnejší mág a Punisher! Osobne tomuto výtvoru s podtitulom Magic Bullets veľmi neverím, ale uvidíme, možno prekvapí. Náhľad ma každopádne tiež veľmi nenadchol.

 

 

V aktuálnych odhadoch predajnosti portálu BleedingCool opäť Marvel neurobil príliš veľkú dieru do sveta. Do Top 10 sa dostali iba tri tituly. Najvyššie sa umiestnila premiéra série Invincible Iron Man (5. miesto). Druhý premiérový titul Black Panther: World of Wakanda čitateľov zaujal natoľko, že sa umiestnil na 8. mieste. Top 10 uzatvára druhé číslo eventu Clone Conspiracy.

 

ironheart000

 

V Marvel News #5 sme písali o novej sérii zo sveta Star Wars, ktorá by mala nahradiť ukončenú sériu Vader. Novinka Doctor Aphra sa bude točiť okolo rovnomenného charakteru, ktorý debutoval v už spomínanej sérii Vader. Príbeh sa začne presne tam, kde v tejto sérii skončil, ale opustíme postavu Darth Vadera. Tešiť sa ale môžeme na „evil“ droidy Triple Zero a BeeTee. Ukáže sa tiež Wookiee lovec odmien Black Krrsantan. Série sa dočkáme už 7. decembra a v galérii sa môžete pozrieť na prvý náhľad.

 

 

V monštruóznom evente Monsters Unleashed, ktorý je naplánovaný na začiatok roka 2017, sa objavia ďalšie štyri série. One-shotov sa dočkajú série Doctor Strange, Champions, Uncanny Inhumans a All-New X-Men. Všetky budú mať číslo #1.MU. Pridávajú sa tak k sériám Spider-Man/Deadpool a Avengers, ktoré boli ohlásené už dávnejšie. Doctora Strangea bude písať Chip Zdarsky a kresliť Julian Lopez. Sľubujú nám tu „masívny monster chaos“. Jeremy Whitley, Ro St Stein a Ted Brandt sa v sérii Champions pokúsia priniesť „prvý veľký konflikt“. O X-Menov sa postará už spomínaný Whitley spolu s kresličom Carlom Barberim. Paul Allor a Brian Level budú mať na starosti Uncanny Inhumans a privedú ich do Ríma, v ktorom budú monštrá tiež vystrájať.

 

 

Umrie Tony Stark? Toto je otázka, ktorá sa po zverejnení premiérového coveru k Civil War II #8 vcelku logicky objavuje. Autor, Marko Djurdjevic, na ňom zobrazil Iron Manovu helmu, prázdnu, ťažko poškodenú, ležiacu na zemi, zmáčanú dažďom. Pri tejto sérii, sme si však už zvykli na trochu klamlivé covery a tak aj tento nemusí ešte nič znamenať. Sám Bendis zatiaľ iba kľučkuje a nedáva fanúšikom žiadnu stopu. Uvidíme teda ako to s Tonym dopadne. Záverečného čísla sa dočkáme 28. decembra.

 

civil-war-ii-final-issue-cover

 

 

Pred pár dňami Marvel ohlásil trio nových sérií, ktoré budú vychádzať z aktuálnej série Daredevil a pripravovaného arcu Running With The Devil. Séria Kingpin, ktorú bude písať Mathew Rosenbert a kresliť Ben Torres, bude rovnako ako séria Elektra ongoing. Elektru bude písať Matt Owens, kresliť Alec Morgan. Minisérie sa dočká Bullseye od dvojice Ed Brisson a Guillermo Sana. Ak by sa tieto série dokázali držať atmosféry akutálne veľmi kvalitného Daredevila, bolo by to skvelé.

 

daredevil_runningwithdevil

 

V rámci komiksov, ktoré pre nás Marvel včera pripravil, máme možnosť vidieť iba jednu novinku. Thanos vyzeral v náhľadoch veľmi dobre a tak dúfame, že sa tejto sérii bude dariť. Okrem toho je tu samozrejme ešte niekoľko sérií, ktoré si zaslúžia pozornosť, ale tu je to skôr o osobnej preferencii. Ja odporúčam série Doctor Strange, Black Panther alebo Infamous Iron Man.

 

thanos_1_cover

 

All-New Wolverine #014
Amazing Spider-Man #021
Black Panther #008
Captain America – Sam Wilson #015
Carnage #014
Deadpool #022
Doctor Strange #014
Infamous Iron Man #002
Jessica Jones #002
Max Ride – Final Flight #003
Old Man Logan #013
Patsy Walker – A.K.A. Hellcat! #012
Silk #014
Spider-Man #009
Squadron Supreme #013
Thanos #001
The Unbeatable Squirrel Girl #014
Uncanny Inhumans #015
Uncanny X-Men Annual #001

 

Dočítali ste Marvel News číslo 9! Veríme, že sme vás dostatočne informovali a ak chcete byť informovaní aj naďalej, počkajte si do ďalšieho štvrtka a dúfajte, že nás dovtedy nezožerie King Kong. Sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

(zdroj: newsarama.com  nwr2   nwr3   nwr4)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 ⁄ 4 =