Marvel News #91: Wolverine má nový kostým aj zlosyna

Ruch okolo Wolverina stále graduje. Dnes sa teda pozrieme na jeho nový kostým a zlosyna, ktorému sa postaví. Vlastnej série sa dočká Ironheart, ktorá relatívne nedávno dvíhala tlak snáď všetkým marvelovským tradicionalistom. Champions a ich výlet do Wierdworldu vyzerá stále lepšie a zaujímavé bude určite aj pripomenutie si značky Marvel Knights. Je toho opäť dosť, takže sa pohodlne usaďte, Marvel News sa začínajú!

Wolverine vie. 😉

V novembri sa dočká komiks Avengers jubilea. Na pulty sa dostane desiate číslo tejto série. A aj keď to je v rámci neustáleho prečíslovávania tiež dôvod na menšiu oslavu, hovoríme o inom jubileu. Ak sa na Avengers pozrieme optikou tzv. Legacy číslovania (je uvedené ako malé čierne číslo pod aktuálnymi číslami) dostávame sa na číslo 700. A Marvel tento moment samozrejme využije, aby nám ponúkol hneď 64-stranové číslo za 5,99$. Yes! A ako inak, bude pri tejto príležitosti vydaných aj kvantum variant coverov, z ktorých si niektoré môžete pozrieť v priloženej galérii. Príbeh napíše Jason Aaron, kresliť budú Ed McGuinness, David Marquez a Adam Kubert.

Na začiatku 80. rokov bol veľmi populárny aninovaný seriál Spider-Man and his Amazing Friends. Spider-Man tu vystupoval po boku Icemana a Firestar, čo bol v tej dobe úplne nový charakter. Animák s tzv. Spider-Friends sa dočkal celkovo troch sérií a vyzerá to tak, že v novembri si ho ho v sérii Iceman pripomenieme. Konkrétne sa tak stane v treťom zošite a táto výpomoc by mala „snehuliakovi“ pomôcť poraziť Mr. Sinistera. Rozmýšľať nad tým, či to môže byť predzvesť vlastnej team-up komiksovej série, je predčasné a špekulatívne.

Spider-Friends.

Na Riri Williams, ktorá chvíľku zaskakovala za Tonyho Starka, sú rôzne názory. Jedna skupina tvrdí, že to je zase umelý charakter, ktorý si vydupali SJW. Opačný tábor je rád, že je na scéne ďalší zaujímavý charakter. Môj vzťah k nej bol viac menej neutrálny, ale vďaka sérii Champions si ma vcelku získala. Najviac sa mi ale páčila v tie-ine k aktuálne prebiehajúcemu eventu Infinity Wars, kde dostala vcelku solídne na budku od Thanosa a tento zážitok ju dosť poznamenal. Neskôr si vytvorila novú zbroj a aj ako postava sa pravdepodobne začne uberať trochu iným smerom. A dosť výrazne tomu môže pomôcť aj jej nová sólo séria Ironheart, ktorá bude debutovať v novembri. Scenár napíše Eve Ewing, kresliť bude Kevin Libranda.

Milovaná aj nenávidená Riri Williams.

O výlete Champions do Wierdworldu, kde to priam srší mágiou, sme už písali. Príbeh, ktorý bude mať celkovo tri zošity, odštartuje v čísle Champions #25. Na jeho obálke sme už mali možnosť vidieť vaščinu mágiou poznačených hrdinov. Chýbali tam však Nova, Wasp a Viv Vision. Cover k zošitu Champions #26 nám však ukáže, že máme k dispozícii magické vizuály aj pre týchto hrdinov. A je nutné uznať, že sú viac ako podarené. Príbeh bude písať Jim Zub, kresliť Max Dunbar a o covery sa postará Sean Izaakse.

Prvé číslo série Return of Wolverine bude vonku približne o mesiac. Scenársita Charles Soule tak bude mať na konte kompletnú trilógiu s týmto populárnym hrdinom. Tá sa začala titulom Death of Wolverine, aby po Loganovom vzkriesení v rámci Marvel Legacy pokračovala v rámci Hunt for Wolverine. Variant covery prvého čísla priniesli Wolverina v množstve kostýmov. A jeden, úplne nový, nám ukázal cover druhého čísla. Za mňa vcelku dobre.

Wolverine a jeho nový kostým.

Okrem nového kostýmu nám kreslič Mike Hawthorne predstavil aj hlavného zlosyna série Return of Wolverine. Bude ním Persephone, ktorú si môžeme pozrieť z rôznych uhlov a v rôznych outfitoch. Neznáme ale ostávajú jej schopnosti, prípadne, čo bude motívom, ktorý ju bude hnať proti Wolverinovi.

To, že si Marvel pripomenie 20. výročie od spustenia legendárnej značky Marvel Knights, je už dávnejšie známa vec. Vďaka edičnému plánu na november sme sa ale dozvedeli, čo sa bude diať v prvom čísle Marvel Knights 20th #1. Pozrieme sa tu na Matta Murdocka, ktorý si nebude vedieť spomenúť, kto vlastne je. Nebude tiež vedieť, kde je a čo je najdôležitejšie, nebude tušiť, že práve on je Daredevil. A to môže byť vcelku problém. Prvé číslo tejto série bude písať Donny Cates, kresliť Travel Foreman.

Kto som?

Najsledovanejší zo včerajších komiksov je určite návrat Punishera späť do ulíc. Frank totiž zanechal zbroj War Machine a vrátil sa ku koreňom svojho remesla.

Amazing Spider-Man #4
Avengers #6
Black Panther #3
Daredevil #607
Hunt For Wolverine: Mystery In Madripoor #4
Life Of Captain Marvel #2
Moon Girl And Devil Dinosaur #34
Mr. And Mrs. X #2
Old Man Hawkeye #8
Old Man Logan #46
Punisher #1
Sentry #3
Star Wars: Darth Vader #20
Star Wars: Doctor Aphra #23
Venom #5
Avengers – Wakanda Forever #1
West Coast Avengers #1
X-Men: Gold #34
X-Men: Red #7

Frank je späť.

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás neobsadia opäť Rusi ako v roku 1968, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
24 ⁄ 8 =