Marvel News #93: Guardians of the Galaxy čaká Endgame

Máte už plné zuby nariekania fanúšikov DCEU nad šokujúcou správou, že Cavill končí ako Superman? Nebavia vás už odstrelené poistky fanúšikov Witchera kvôli kauze Ciri? Mám pre vás dobrú správu. Marvel News vám ponúkajú potrebné odreagovanie. Pozrieme sa na udalosti týkajúce sa Guardias of the Galaxy. Dominovať bude Spider-man, ale nájde sa tu miesto aj pre Winter Soldiera. Pohodlne sa teda usaďte, začínajú sa Marvel News!

Superman, how? 😀

Po postavách ako Rogue & Gambit, Legion, Domino a Multiple Man sa vlastnej limitovanej série dočká ďalší mutant. Shatterstar odštartuje svoje nové dobrodružstvo v októbri. Scenárista Tim Seeley sa s fanúšikmi prostredníctvom Twitteru podelil o nový vizuál tejto postavy. Sám síce skonštatoval, že možno ukázali trochu veľa, ale stále vraj majú v zálohe záhadného zlosyna. Shatterstar debutoval v komikse The New Mutants #99 v roku 1991. Bol dlhoročným členom tímov X-Force a X-Factor. Tento rok si vo filme Deadpool 2 odbil aj svoj filmový debut. Okrem scenáristu Tima Seeleyho sa budú na tvorbe podieľať aj kresliči Carlos Villa a Gerardo Sandoval. O covery sa postará Yasmine Putri. Prvé číslo bude v predaji 3. októbra.

Guardians of the Galaxy sa dočkajú nového začiatku. O relaunch by sa mala v januári 2019 postarať aktuálne vychádzajúca hviezda Marvel Comics Dony Cates a kreslič Geoff Shaw. Prvý story arc ponesie názov Endgame, čo je slovo, ktoré je v poslednej dobe skôr spájané s pokračovaním filmových Avengers. Cates má skúsenosti s vesmírnym Marvelom či zo série Thanos alebo vďaka udalosti Death of the Inhumans. Najväčšou výzvou bude určite pokračovať s Guardians po udalostiach v rámci Infinity Wars, ktoré tento tím tvrdo zasahujú. Sám sa vyjadril, že má s Geoffom pre prvý story arc šialené plány a dôležité budú pre túto sériu udalosti, ktoré sme mohli nedávno vidieť v rámci Thanos Legacy.

Marvel v decembri opráši ďalšiu, svojho času veľmi populárnu, značku. The Superior Spider-Man od Dana Slotta nám v priebehu rokov 2013 až 2014 priniesol trochu iného pavúčieho hrdinu. Ak sa aspoň trochu orientujete, určite viete, že v tejto sérii obýval telo Petera Parkera jeho úhlavný nepriateľ Otto Octavius a osobnosť klasického hrdinu bola odsunutá na druhú koľaj. A bola to veľmi svieža zmena. Spider-Man bol radikálnejší, priamejší a veci robil celkovo úplne inak. Osobne považujem túto sériu za jednu z najlepších, ale to je vec vkusu. Po rôznych turbulentných udalostiach, ktoré Otto zažil počas Dead No More: A Clone Conspiracy alebo Secret Empire, by sa mal tento pôvodne zlosyn opäť vrátiť na hrdinské chodníčky. Pripomeniem len, že aktuálne okupuje telo perfektného klonu Petera Parkera. Séria, ktorú bude písať Christos Gage a kresliť Mike Hawthorne, bude určite veľmi úzko prepojená so sériou Superior Octopus, ktorá je ohlásená na november.

The Superior Spider-man

Pri Spider-Manovi ešte chvíľku ostaneme, keďže event Spider-Geddon sa nezadržateľne blíži. Kreslič InHyuk Lee si pre fanúšikov k tejto sérii pripravil 6 variant coverov, ktoré bude možné prepojiť a vznikne tak naozaj skvele vyzerajúci obrázok. Spider-Geddon #0 bude k dispozícii od 26. septembra.

Spider-Geddon bude monumentálny!

A aby variant coverov na tému Spider-man nebolo málo, prinášame vám prehľad zverejnených obálok na prvé číslo eventu Spider-Geddon. V zástupe tvorcov sú mená ako Pasqual Ferry, Todd Nauck, Jay Fosgitt, Mark Bagley, Mike McKone, David Nakayama a Gerald Parel.

Na december si pre nás Marvel Comics pripravil ďalšiu novinku. V minisérii sa vráti Bucky Barnes, ktorého poznáme aj ako Winter Soldiera. Sériu bude písať Kyle Higgins (Mighty Morpin’ Power Rangers), kresliť Rod Reis (Doctor Strange: Damnation). Príliš veľa detailov o jeho nových dobrodružstvách zverejených nebolo, ale isté je len jedno – mal by pomáhať iným.

Bucky Barnes

Zo včerajších noviniek sa oplatí venovať pozornosť štartu Icemana, alebo príbehu Nicka Furyho a jeho komanda. Pokračovať bude aj Fantastic Four, event Infinity Wars alebo X-23. Výber je len na vás. 😉

Amazing Spider-Man #5
Champions #24
Daredevil #608
Domino #6
Exiles #8
Fantastic Four #2
Iceman #1
Infinity Wars #3
Journey Into Mystery: The Birth Of Krakoa #1
Marvel Rising Omega #1
Ms. Marvel #34
Old Man Logan #47
Peter Parker: The Spectacular Spider-Man #309
Runaways #13
Star Wars: Darth Vader #21
Star Wars: The Last Jedi Adaptation #6
Unbeatable Squirrel Girl #36
Venom: First Host #3
Weapon H #7
X-23 #4
X-Men Blue #35

Nick Fury a ostrov Krakoa!

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ sa redakcia nebude hrať celý víkend na Predátora, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
16 × 18 =