Marvel News #94: Ďalšie uletené kombinácie Infinity Warps

Po týždňovej prestávke, ktorú spôsobila návšteva Thought Bubble festivalu v anglickom Leeds, sú Marvel News späť. A keďže dva týždne sú v tomto dynamickom svete dlhá doba, tak aj noviniek je viac ako dosť. Budeme sa venovať návratu tímu X-Force, ktorý ale nepríde v dobrej nálade. Miles Morales sa dočká nového začiatku v pripravovanej sólo sérii. Veľké veci sa budú diať aj v rámci Fantastic Four. Pripravuje sa totiž svadba a zariaďovať sa budú nové priestory. Ťažké časy si pre Daredevila pripravil Charles Soule a povieme si o novej kariére večného „hejtera“ J. Jonaha Jamesona. Pozrieme sa tiež do Star Wars univerza, kde sa chystá nový event. A nevynecháme ani Infinity Warps s novými, ešte šialenejšími kombináciami.

Dr. Doom od Alexa Maleeva

 X-Force tím je späť. Jeho hlavným cieľom bude vyšetrenie vraždy ich niekdajšieho lídra – Cablea. Scenárista Ed Brisson (Extermination) a kreslič Dylan Burnett (Cosmic Ghost Rider) v decembri odštartujú sériu, ktorá bude vychádzať z udalostí minisérie Extermination. V nej zamiešala karty mladá verzia Cablea, ktorá zabila svoju staršiu verziu. Brisson pre Marvel.com povedal, že Domino, Shatterstar, Cannonball a Warpath sú zarmútení smrťou svojho mentora a majú veľa nezodpovedaných otázok. Vydávajú sa teda na lov tzv. Kid Cablea, aby tieto odpovede získali. Niektorí chcú jeho hlavu, iní sa iba opýtať, čo sa to do pekla deje!

X-Force je späť!

Miles Morales sa dočká novej ongoing série. V decembri odštartuje titul Miles Morales: Spider-Man a ako kreatívny tím boli ohlásení Saladin Ahmed a Javier Garron. Pôjde o prvú Milesovu sólovku, ktorú nenapíše Brian Michael Bendis. Ten túto postavu vytvoril pre ultimátne univerzum spolu s kresličkou Sarou Pichelli. Scenárista Saladin Ahmed, ktorého môžeme poznať najmä vďaka sériám Black Bolt alebo Exiles, sa pre IGN vyjadril, že Spider-Man je pre neho v prvom rade teenage hrdina. V tejto sérii by podľa jeho slov mal skôr bojovať proti komunite a mestu ako proti univerzu. Jeho problémy sa budú točiť okolo šikany, rodiny a neúspešných rande. Mal by to byť teda klasický Spider-Man, ktorý sa ale bude potýkať s modernými obavami a problémami.

Miles Morales

Nebolo to tak dávno, čo sa v Marvel univerze riešila svadba Colossusa a Kitty Pryde a už v decembri nás čaká ďalšia. Tentokrát si „áno“ povedia, respektíve sa o to pokúsia, Ben Grim a Alicia Masters. Celé sa to odohrá v zošite Fantastic Four #5, ktorý bude celkovo 650. zošitom tejto superhrdinskej tímovky. Zošit bude okrem iného obsahovať aj viac detailov o vzťahu tejto dvojice. Alicia Masters je charakter, ktorý debutoval v komikse Fantastic Four #8, kde sme ju mohli vidieť vzoprieť sa svojmu adoptívnemu otcovi, Puppet Masterovi. Ten má prsty aj v strate zraku tejto postavy. Alicia sa postavila na stranu Fantastic Four a od tohto momentu má s Thingom, ako to už býva, komplikovaný vzťah. Zošit Fantastic Four bude písať Dan Slot. O kresbu sa postarajú Aaron Kuder, Adam Hughes a Michael Allred. Cover nakreslí Esad Ribic. Do 26. decembra, keď toto číslo bude v predaji, môžeme teda hádať, čo sa pokazí.

A ešte jedna menšia novinka ohľadom Fantastic Four. Superhrdinská rodinka bude mať novú základňu. A nebude to legendárna Baxter Building. Na variant obálke k zošitu Fantastic Four #4, ktorú nakreslil Valerio Schiti, vidíme nové priestory, ktoré sa budú nachádzať na #4 Yancy Street. 🙂 Zošitu sa dočkáme 28.11.2018.

Nová základňa Fantastic Four.

Misia Charlesa Soula pri Daredevilovi sa pomaly ale isto končí. A podľa zverejnených informácií, to bude pre Soula rozlúčka vo veľkom štýle. Jeho posledný story arc sa bude volať The Death of Daredevil a tak vcelku logicky môžeme očakávať, že pre slepého superhrdinu prídu krušné časy. Arc odštartuje 17. októbra v čísle #609 a vyvrcholí v zošite #612. Sám Soule sa vyjadril, že nechávať Daredevila prakticky na dne, je už tak trochu tradícia odchádzajúcich scenáristov. Bendis posadil Daredevila do väzenia. Mark Waid, ktorý bol pri kormidle pred Soulom, presunul Daredevila do San Francisca a prezradil jeho superhrdinskú identitu svetu. Pre každého ďalšieho scenáristu tak bolo pokračovanie výzvou. A v takom istom stave to chce Charles zanechať pre svojho nástupcu.

Daredevila čakajú ťažké časy.

V rámci propagácie finálového arcu vyšlo aj video s vyjadrením scenáristu Charlesa Soula.

Po kariére šéfredaktora Daily Bugle čaká J. Jonaha Jamesona nová výzva. Možno ale tento ukričaný chlapík našiel svoju prácu snov. Ako nám prezradil edičný plán na december, Jamesona čaká od zošitu The Amazing Spider-Man #11 kariéra v rádiu. Zaujímavý bude aj fakt, že JJJ by mal byť Spider-Manovým podporovateľom a dokonca bude poznať jeho civilnú identitu. Kreatívny tím tejto série pozostáva zo scenáristu Nicka Spencera a kresliča Ryana Ottleyho.

JJJ bude v rádiu!

Prišli vám kombinácie, ktoré nám boli v rámci Infinity Warps doteraz ponúkané ako uletené? Dá sa s istotou povedať, že v rámci zošitu Infinity Warps #2 sa táto latka bez problémov preskočí. V prvom rade tu máme kombináciu Wolverina a Emmy Frost. The Punisher Pack je pre zmenu kombinácia Punishera a detí z Power Pack. A aby toho nebolo málo, je tu aj kombinácia Kamaly Khan a Kanga, ktorá bude niesť meno Kamala Kang. Mnohí tieto kombinácie odsudzujú, ale ja hovorím, prečo nie? Ako chvíľkové spestrenie v duchu „What if?“ komiksov, by to mohlo fungovať.

Neprehnali to už?

Na december si Marvel pripravil veľké veci v rámci Star Wars univerza. Odštartuje totiž nový event Star Wars: Age of Republic. Scenáristka Jody Houser nám predstaví najznámejších hrdinov a zlosynov, ktorí zapadajú do obdobia úvodnej – prequel trilógie. Odštartuje to Darth Maul a Qui Gon. Ďalšie one-shoty budú nasledovať v mesiacoch január, február a marec. Vyskytnú sa v nich pstavy ako Obi-Wan, Jango Fett, Anakin Skywalker, Count Dooku, Padme Amidala a General Greivous. Dostať by sme mali tiež špeciál Age of Republic. Táto fáza bude nasledovaná Age of Rebellion a Age of Resistance, ktoré budú zasadené do pôvodnej, respektívne najnovšej trilógie.

Včerajší zoznam noviniek je opäť bohatý. Zaujať by vás mohol mix Tonyho Starka a Thora, prípadne nulté číslo eventu Spider-Geddon.

Amazing Spider-Man #6
Ben Reilly: The Scarlet Spider #24
Black Panther #4
Domino Annual #1
Edge of Spider-Geddon #4
Extermination #3
Infinity Wars: Iron Hammer #1
Jessica Jones #3
Marvel Two-In-One #10
Moon Girl and Devil Dinosaur #35
Moon Knight #199
Old Man Hawkeye #9
Old Man Logan #48
Peter Parker: The Spectacular Spider-Man #310
Punisher #2
Sentry #4
Spider-Geddon #0
Spider-Man Deadpool #39
Star Wars: Doctor Aphra #24
Star Wars Poe Dameron #31
Venom First Host #5
X-Men Blue #36
X-Men Red #8

Stark Odinson

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ po náročnom festivalovom víkende úspešne dobijeme baterky, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
18 + 12 =