Marvel News #95: Captain Marvel sa vráti na Zem

Venoma už máme, našťastie, za sebou a tak sa môžeme venovať opäť niečomu, čo nás baví oveľa viac – komiksom. 🙂 Najskôr sa pozrieme, aké nové mená sa stali súčasťou jubilejných Avengers. Budeme sa venovať aj Extermination, kde nejde všetko podľa plánu. Nového začiatku sa dočká Captain Marvel a keďže správ je málo, museli sme vyraziť do Japonska!

Venom – Adi Granov

Číslovanie sérií je u Marvelu niekedy veľmi komplikovaná alchýmia. Aj vďaka tomuto faktu môžeme vyhlásiť, že 14. novembra bude vonku zošit Avengers #10 a ten bude zároveň v rámci Legacy číslovania aj zošitom s poradovým číslom #700. Skvelé, však? A keďže takéto jubileum nemôže ostať len tak bez povšimnutia, vznikne kvantum variant coverov. Niektoré z nich si môžete pozrieť v predošlých Marvel News. Jeden, zverejnený iba pred pár dňami, však trochu vyčnieva. Nakreslil ho David Finch a zaujímavé je na ňom práve meno autora. Finch zažil v Marvel Comics relatívne úspešnú kariéru. Spolu s Bendisom pracoval na sérii Ultimate X-Men. Následne sa s Bendisom opäť stretol v roku 2004 pri sérii The Avengers a potom spolu pokračovali v legendárnych New Avengers z roku 2005. V roku 2010 ale Finch podpísal exkluzívnu dohodu s DC a tak sa jeho práca pre Marvel skončila. Úspešný bol ale aj u konkurencie, keďže pracoval na tituloch ako Justice League of America, Forever Evil, Wonder Woman alebo Batman. Cover pre jubilejné číslo Avengers je teda po veľmi dlhej dobe jeho prvá práca pre Marvel. Je otázne, čo to v praxi znamená. Dohoda s Marvelom? Pokračovanie práce s DC, alebo práca pre iného vydavateľa? Podrobnosti sa možno dozvieme čoskoro. Jeho cover k Avengers ale patrí jednoznačne k tým lepším.

Číslo #10 a zároveň #700.

K zošitu Avengers #10 (#700) sa nedávno pripojilo aj ďalšie meno. Do tímu kresličov, ktorý pozostával z Eda McGuinnessa, Davida Marqueza a Adama Kuberta, pribudol Andrea Sorrentino. Kreslič známy napríklad svojou prácou na sérii Gideon Falls alebo Old Man Logan. Dôvod jeho príchodu známy nie je.

Old Man Logan

Udalosť Extermination je už v plnom prúde. Prvé tri čísla sú už vonku a štvrtého sa dočkáme 31. októbra. Na finále si však budeme musieť počkať o niečo dlhšie. Pôvodný termín 28. novembra sa mení na 19. decembra. Bližšie informácie o dôvodoch tohto trojtýždňového posunu zverejnené neboli. Scenárista Ed Brissom a kresliš Pepe Larraz údajne v tomto čísle rozhodnú o živote a smrti niektorých postáv, takže čas Vianoc môže byť súčasne aj časom veľkých zmien vo svete X-Menov.

Finále sa odkladá.

U Marvel Comics sa nič zásadné nezmenilo v politike reagovať na filmy z MCU nejakou zmenou alebo novou sériou. A preto asi nikoho neprekvapilo, že sa začiatkom budúceho roka dočkáme novej ongoing série Captain Marvel. Sériu, ktorá je reakciou na marcovú filmovú premiéru, bude písať Kelly Thompson a kresliť Carmen Carnero. Príbeh by mal Carol o niečo viac ukotviť na Zemi, konkrétne v New York City. Posledné roky totiž táto postava strávila prevažne vo vesmíre. Prvé náhľady na prácu Carmen Carnero boli zverejnené v New York Times. Uvidíme, ako toto nové smerovanie dopadne, keďže niektoré Thompsonovej vyjadrenia dávajú veľmi veľký dôraz na feministické poňatie. Dúfajme teda, že sa v rámci tento silnej ženskej hrdinky, nezabudne na príbeh.

Keďže New York Comic Con je až cez víkend, noviniek bolo zverejnených minimum. A tak sa musíme v rámci Marvel News trochu netypicky vybrať do Japonska. Weekly Shonen Magazine v krajine vychádzajúceho slnka organizoval súťaž Marvel Manga Award a víťazom sa stal Yusuke Osagawa. Porotu pozostávajúcu z Marvel CCO Joea Quesadu, šéfredaktora C.B.Cebulskeho a Hiro Mashimu najviac zaujal práve jeho príbeh Spider-Man: I´m not a Hero. Išlo o druhý ročník súťaže a víťaz si odniesol 3 milióny jenov (cca 27-tisíc dolárov). Či tento príbeh bude dostupný aj pre anglicky čítajúcich čitateľov, zverejnené nebolo.

Autor: Yusuke Osawa (Marvel/Shonen Magazine)

Aj keď je noviniek o niečo menej, komiksov opäť vyšiel dostatok. Za zmienku stoja napríklad one-shoty What If?, prípadne štart série Superior Octopus. Sólovku odštartoval aj Shatterstar a digitálne začal vychádzať nový Iron Fist.

Asgardians Of The Galaxy #2
Champions #25
Cosmic Ghost Rider #4
Cloak and Dagger #5
Deadpool #5
Deadpool – Secret Agent Deadpool #3
Death Of The Inhumans #4
Doctor Strange #6
Infinity Wars Sleepwalker #1
Iron Fist #1
Shatterstar #1
Star Wars #55
Superior Octopus #1
Tony Stark: Iron Man #4
Typhoid Fever Spider-Man #1
Weapon H #8
Weapon X #24
What If? Spider-Man #1
What If? X-Men #1
X-Men: Black Magneto #1

Čo ak by bol Spider-manom Flash Thompson?

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ sa neutopíme v slzách fanúšikov filmového Venoma, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
10 + 6 =