Marvel News #96: Na novinky štedrý New York Comic Con

Minulé Marvel News boli, čo sa noviniek týka, trochu diétne. Ako som ale avizoval, po New York Comic Cone toho bude podstatne viac. A ako sami vďaka nasledujúcim riadkom zistíte, správy sú to viac ako zaujímavé. Ohlásené boli novinky ohľadom Black Panthera, Skrullov, Conana, Captain Marvel, Wolverina, Spider-Mana a to ani zďaleka nie je všetko. Tešiť sa tiež môžeme na nových Guardians of the Galaxy a potvrdená bola aj udalosť z Thorovho univerza. Držte si klobúky, dnešné Marvel News sú plné do prasknutia!

Jean Grey – Mahmud Asrar

Filmový Black Panther bol hit. Úspech tohto filmu stále rezonuje a vzniká tak dopyt po príbehoch postáv, ktoré sa okrem samotného Black Panthera objavili na filmovom plátne. Otázne je, prečo tieto komiksy nevyšli už dávnejšie, ale Marvel fanúšikov vypočul až teraz. Už o týždeň sa dočkáme ongoing série Shuri, ktorú píše Nnedi Okorafor a kreslí Leonardo Romero. Budeme v nej sledovať Shuri, od ktorej sa po zmiznutí Black Panthera čaká jeho zastupovanie. Avšak ona sa lepšie cíti v laboratóriu a to môže byť problém. Z tejto série máme k dispozícii už aj náhľad. Prvé číslo bude vydané 17. októbra.

Približne o mesiac sa 5-dielnej minisérie dočká ďalšia postava známa z filmu Black Panther. Pozrieme sa na minulosť Killmongera, v tej dobe známeho ešte ako N´Jadaku a na jeho cestu, ktorá predchádzala jeho pokusom o získanie trónu Wakandy. Príbeh napíše Bryan Edward Hill, o kresbu sa postará Juan Ferreyra. Prvé číslo bude k dispozícii 5. decembra.

Nových informácií neustále pribúda aj o Captain Marvel a veciach, ktoré sú s ňou spojené. Opäť je to logicky na základe blížiaceho sa filmu. V rámci New York Comic Con bol zverejnený variant cover od Alexa Rossa. Zaujímavejšou je ale informácia, ktorá tiež zaznela na tejto akcii. „Something Skrully this way comes“. Veta ktorá zaznela na stretnutí s predajcami ohľadom pripravovanej série o Skrulloch na február 2019. Viac informácií zverejnených nebolo.

Alex Ross variant cover (Zdroj: bleedingcool.com)

Guardians of the Galaxy čaká nový začiatok. O story arcu Endgame sme už písali. Oveľa viac sa ale aktuálne rieši to, kto bude vlastne patriť do nového tímu. Donny Cates a Geoff Shaw nám prinesú úplne novú zostavu a jej členovia budú zverejňovaní postupne. Ako prvý zverejnený člen sa ukázal stále populárnejší Cosmic Ghost Rider. Krátko na to, ho nasledovala hneď trojica charakterov. Konkrétne ide o Moondragon, Gladiatora and Beta Ray Billa. Ide o charaktery, ktoré sú v Marvel komiksoch známe a v poslednej dobe sa vrátili do hlavného diania. Niekoľko postáv ale stále chýba, takže si na kompletnú zostavu budeme musieť ešte chvíľku počkať.

Nový Guardians of the Galaxy.

Marvel oslavuje v roku 2019 80. výročie vzniku. A pri tejto príležitosti sa rozhodol oprášiť značku Marvel Comics Presents. Pôjde o antológiu, v ktorej sa dočkáme rovno troch príbehov. V prvom budeme sledovať Wolverina v 40. rokoch. Nasledovať bude Captain America, lokalizovaný v súčastnosti a zošit zavŕši Namor a jeho príbeh, ktorý by mal obsahovať atómovú bombu. K tomuto titulu sú avizované mená ako Charles Soule, Greg Pak, Ann Nocenti, Tomm Coker a Paulo Siqueira. Prvý cover nakreslil Arthur Adams. Za zmienku stojí, že Marvel Comics Presents pôvodne vychádzal každé dva týždne v období od 1988 do 1995. Druhá séria mala trvanie len v rokoch 2007 a 2008.

Marvel Comics Presents

Ak ste náhodou doteraz nezaregistrovali podcast Wolverine: The Long Night, bolo by možno dobré si ho vypočuť. Marvel na NYCC avizoval jeho komiksovú adaptáciiu. Príbeh napíše Benjamin Percy, ktorý stojí aj za podcastom. Kresliť bude Marcio Takara a cover už dodal Rafael Aluquerque. Prvé číslo by sme mali očakávať v priebehu januára 2019.

Wolverine: The Long Night

O pavúkoch sa v poslednej dobe rozpráva naozaj veľa. Veľký poprask spôsobila hra na PS4 a rovnako tomu bolo aj v prípadne posledného traileru na pripravovaný animovaný film. V rámci komiksu sa ohlásila nová séria pre Milesa Moralesa a to samozrejme nie je všetko. Okrem včera začatého Spider-Geddonu, si pozornosť určite zaslúži aj ohlásená séria Petera Parkera. Tá ponesie meno Friendly Neighborhood Spider-Man a avizovaný scenárista Tom Taylor sa stihol vyjadriť, že by malo ísť o najcivilnejšieho Spider-Mana, akého sme kedy videli. Takže žiadne intergalaktické hrozby, riešiť sa budú bežné problémy ako splatenie nájmu a susedské vzťahy. Veľmi to pripomína sériu Peter Parker: The Spectacular Spider-Man, ktorá nie tak dávno prichádzala s rovnakými vyjadreniami. Práca Toma Taylora sa mi ale páči a tak som na túto sériu zvedavý. Kresliť bude Juann Cabal. Naplánovaná je na január 2019.

Superhrdina od susedov.

Jason Aaron v rámci komiksov Thor, ktoré aktuálne píše, teasoval udalosť War of the Realms už dávnejšie, ale až vďaka NYCC a panelu Next Big Thing nám bolo predstavené oficiálne logo a kreatívny tím. Okrem Jasona Aarona je avizovaný kreslič Russell Dauterman a kolorista Matthew Wilson. Príliš veľa toho prezradeného nebolo, ale vraj by sme mali dostať poctivé „sword and sorcery“ a ukázať by sa mala aj Jane Foster.

The War of the Realms

Ďalší zaujímavý oznam na NYCC bol štart novej série Black Widow, ktorej sa dočkáme v januári. Natasha by v tomto príbehu mala vybrať do Madriporu, kde bude riešiť kriminálne živly zodpovedné za únosy detí. A Black Widow v tomto prípade nebude váhať zničiť pokojne celú organizáciu. Séria by sa tiež mala zaoberať koncom eventu Secret Empire, v ktorom sme videli, ako Natasha zomrela. Scenár napíšu Jen a Sylvia Soska. Kresliť bude Flaviano.

Black Widow

Po už ohlásenej ongoing sérii s Barbarom Conanom v hlavnej úlohe, tu máme ďalšiu! Conan the Barbarian bude nasledovaný sériou Savage Sword of Conan. Oznámenie, ako inak, prebehlo na NYCC. Štart série je ohlásený na február a do kreatívneho tímu budú patriť scenárista Gerry Duggan a kreslič Ron Garney. Kolorovať bude Richard Isanove a prvý cover je v réžii legendárneho Alexa Rossa. Sľúbené sú nám klasické aspekty ako poklady, súboje, romantika a množstvo zbraní.

Conan

Najviac očakávaným zošitom tohto týždňa bol určite začiatok eventu Spider-Geddon. Zaujímavý je určite aj ďalší What If? zošit, v ktorom sa pozrieme na trochu iného Punishera.

Amazing Spider-Man #7
Avengers #9
Ben Reilly: The Scarlet Spider #25
Captain America #4
Domino #7
Exiles #9
Iceman #2
Immortal Hulk #7
Infinity Wars #4
Ms. Marvel #35
Solo: A Star Wars Story Adaptation #1
Spider-Geddon #1
Spider-Man/Deadpool #40
Unbeatable Squirrel Girl #37
Venom #7
What If? Punisher #1
X-23 #5
X-Men Black Mojo #1

Už to začalo!

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ si ma po mojej recenzii na Venoma nenájdu spokojní fanúšikovia štúdia Sony alebo fanynky Toma Hardyho, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
28 × 7 =