Marvel News #97: Ako vyzerá nová zostava Guardians of the Galaxy?

Nový edičný plán nám vždy prezradí množstvo noviniek a predostrie ešte väčšiu kopu dohadov. A keďže bol nedávno zverejnený edičný plán na január, budeme v dnešných Marvel News čerpať primárne z neho. Pozrieme sa na série, ktoré budú pravdepodobne ukončené, ale samozrejme aj na chystané novinky. Množstvo vecí sa dá vydedukovať z anotácií a tak si priblížime tie najzaujímavejšie momenty. Prezradíme vám tiež, ktorý hrdina sa dočká svojho jubilejného čísla a dočkáte sa tiež kompletne predstavenej zostavy Guardians of the Galaxy.

Guardians of the Galaxy – autor: Alex Ross

Prvá informácia, ktorá je z každého edičného plánu jasná hneď na prvý pohľad, sú chýbajúce tituly. V tom januárovom to nebolo inak. Vcelku logicky v ňom chýba séria Peter Parker: The Spectacular Spider-Man. Tá bude pravdepodobne nahradená nedávno ohlásenou sériou Friendly Neighborhood Spider-Man. Prekvapením je určite zistenie, že v edičnom pláne absentuje séria X-Men Red. Tá tak bude zrejme nasledovať svojich „farebných“ predchodcov Gold a Blue a svoj podiel na tom bude mať pravdepodobne aj začiatok série Uncanny X-Men. Je to však obrovské škoda, keďže táto tímovka bola jedna z najlepších, aké s X-Menmi v poslednej dobe vyšli. V januári sa nedočkáme ani ďalšieho zošitu Ms. Marvel. Tu ale absenciu pravdepodobne spôsobila choroba scenáristu G. Willowa Wilsona. Upresnení sa možno dočkáme v nasledujúcich dňoch, týždňoch.

X-Men Red

Novinky nás samozrejme čakali aj v anotáciách jednotlivých zošitov. Pri zošite Spider-Gwen: Ghot Spider #4 bol zaujímavý fakt, že Spider-Gwen dostane novú schopnosť, ktorú nebude mať žiadny iný pavúčí hrdina. Nebolo síce jasne definované, o akú schopnosť pôjde, avšak táto schopnosť vraj nebude zadarmo. Bude to mať niečo spoločné so Spider-Manmi, ktorí zomrú v rámci eventu Spider-Geddon? Cover by tomu nahrával, ale ide len o špekuláciu.

Ghost Spider

Na január vyšlo vydanie zošitu Doctor Strange #10 a keďže tu máme aj Legacy číslovanie, ide aj o jubilejný zošit s poradovým číslom 400. Samozrejmosťou bude niekoľko variant coverov a o jeden z nich sa postaral Joe Quesada. Ten pri kresbe legendárneho čarodejníka využil originálny vizuál podľa Stevea Ditka, tvorcu tohto charakteru. Okrem toho bude tento zošit špeciálny aj svojim rozsahom, keďže bude mať 48 strán. Vrátiť by sa k tomuto hrdinovi mali aj kresliči, ktorí boli s touto postavou v minulosti spojení. Avizovaní sú Chris Bachalo a Kevin Nowlan.

Doctor Strange

V edičnom pláne na január sa nám pripomenulo aj niekoľko sérií, ktoré boli ohlásené už na nedávnom New York Comic Cone. Zo sérií, ktoré odštartujú, bude určite zaujímavá tímovka Invanders, v ktorej sa ukáže Captain America, Winter Soldier a Namor, tentoraz ako zlosyn. Nového začiatku sa dočkajú aj Champions, ktorých čaká reštart. Tím by sa mal stať globálnejší a to znamená prijatie nových členov zo všetkých kútov sveta. Nebude to ale určite také jednoduché.

Na zošit Fantastic Four #6 je avizovaný návrat Galactusa, ktorý by už nemal byť Lifebringer, ale klasický požierač svetov. Ohlásenie Uncanny X-Men Annual #1 prinieslo polemiku o tom, či sa nechystá návrat Cyclopsa. Zaujímavá je tiež anotácia zošitu Avengers #12, kde je avizovaný výskyt Agents of Wakanda. Kto to ale je? Podľa coveru to vyzerá na Ka-Zara, Gorilla Mana, Janet Van Dyne, Okoye a Odina. Čo tam však robí Odin, môžeme len tipovať.

Načali sme to v minulých Marvel News a do vydania tých dnešných sme sa dočkali finále. Ide o postupné zverejňovanie postáv, ktoré budú participovať na reboote tímovky Guardians of the Galaxy. Marvel zostavu nezverejnil hneď, ale ako to býva zvykom, členov odhaľoval postupne. Ako prvá bola zverejnená účasť Cosmic Ghost Ridera, ktorý aj napriek tomu, že v komikse debutoval relatívne nedávno, je stále populárnejší. Do druhej fázy sa zmestili Moondragon, Gladiator a Beta Ray Bill. Neskôr nám boli predstavení aj Phyla-Vell, Nova a Darkhawk. V závere bola prezradená účasť Star-Lorda, Silver Surfera, Adama Warlocka a Groota.

Na prvý pohľad to síce vyzerá ako veľmi silná a v prvom rade rozsiahla zostava, ale nie je to také jednoduché. Z predstavených postáv bude súčasťou nových Guardians of the Galaxy iba šestica. O tom, kto to bude, môžeme polemizovať, ale každý má určite svoju vysnenú zostavu. Dosť výrazne do budúceho tímu vesmírnych strážcov prehovorí aktuálne dianie v rámci Infinity Wars, keďže mnohé postavy sú dosť činné priamo v prvej línii tohto eventu. Na záver ešte vcelku vtipná poznámka, ktorá sa vyskytla v jednej z diskusií o tejto zostave. Jeden z diskutujúcich ju vďaka pestrosti rás a národov prirovnal k UN (Organizácia spojených národov).

Celá zostava Guardians of the Galaxy

Čo si na nás včera Marvel nachystal? Štartnovej zombie série alebo sólovku Wakandskej princezny. Zaujímavý bude určite ďalší mix hrdinov v rámci Infinity Warps, alebo úvaha nad tým, čo by bolo ak… .

Astonishing X-Men #16
Daredevil #609
Deadpool – Secret Agent Deadpool #4
Infinity Warps Weapon Hex #1
Life Of Captain Marvel #4
Marvel Zombie #1
Mr. And Mrs. X #4
Luke Cage #3
Old Man Logan #49
Peter Parker The Spectacular Spider-Man #311
Runaways #14
Shuri #1
Star Wars Darth Vader #22
Thor #6
Unstoppable Wasp #1
Venom Annual #1
Weapon H #9
What If? Ghost Rider #1
X-Men Black Mystique #1

Marvel Zombie

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ aj nás nenaverbujú do radov Guardians of the Galaxy, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
27 + 25 =