Marvel News #98: Wolverine a svet Star Wars?

Aj keď väčšinu z vás asi zaujíma, ako to vlastne bolo s tým Wolverinom vo svete Star Wars, máme pre vás aj iné novinky. Reedície Hip Hop albumov sa dočkajú Marvel kabátu. Prvý náhľad nám ponúkol kreslič X-Force a zaujímavé variant covery pribudli ohľadom návratu značky Uncanny X-Men. A možno potešíme aj hejterov Riri Williams.

Punisher – Declan Shalvey

Komiksy s takzvaným Hip Hop variantom boli relatívne nedávno dosť populárne. Najnovšie sa ale komiksový a hudobný priemysel dohodol na inej forme spolupráce. Reedície známych Hip Hop albumov dostanú Marvel obálky. Prvé tri dorazia do predaja už 7. decembra. Konkrétne pôjde o albumy Get Rich or Die Tryin‘ – 50 Cent, Mama Said Knock You Out – LL Cool J a Liquid Swords – GZA.

Tesne po Vianociach dostanú fanúšikovia tímovky X-Force darček – štart novej ongoing série. V príbehu, ktorý napíše Ed Brisson, sa tím znovu spojí, aby vypátral osobu zodpovednú za Cableovu vraždu. Nebude to samozrejme jednoduché a tím sa bude musieť spojiť s niekým, s kým to asi sám nečakal. Kreslič Dylan Burnett sa nedávno prostredníctvom Twitteru s fanúšikmi podelil o dizajn nových kostýmov. Môžeme vidieť postavy ako Shatterstar, Domino, Cannonball a Warpath, ale svoju X-Force uniformu dostal aj Kid Cable a Deathlok. Prvé číslo bude vonku 26. decembra.

Novej sérii Spider-Man sa aktuálne darí. Hovorí o tom množstvo plánovaných dotlačí, ale aj výsledky predajnosti za mesiac september. Vo včerajšom zošite Amazing Spider-Man #8 nám mali byť bližšie predstavení Thieves Guild of New York a tak je, myslím, na čom stavať aj do ďalších čísiel. Otázne je, ako sa bude dariť pripravovanej sérii Friendly Neighborhood Spider-Man, ktorá má prísť v januári. Scenárista Tom Taylor je však zárukou kvality. Rovnakou zárukou kvality je aj Stanley „Artgerm“ Lau, ktorý v poslednej dobe produkuje jeden variant cover k Marvel titulom za druhým. Svoj historicky prvý cover so Spider-Manom nakreslil aj pre spomínanú sériu.

Spider-Man

Máme dobrú správu pre ľudí, ktorí neznášajú Riri Williams. Nie, jej pripravovaná séria nebude zrušená. Iba sa posunie. My ostatní, ktorí nemáme potrebu hejtovať tento charakter, si budeme musieť na jej sólovku počkať trochu dlhšie. Ironheart #1 sa oneskorí o dva týždne (28.11.) a Ironheart #2 až o 5 týždňov na 16. januára 2019. Na palubu tiež pribudol kreslič Luciano Vecchio, ktorý doplnil dvojicu – scenáristku Ewe Ewing a kresliča Kevina Libranda.

Riri Williams

Prvé číslo obnovenej značky Uncanny X-Men, ktorého sa dočkáme 14.11., bude naozaj veľká vec. Napovedá tomu množstvo variant coverov, ktoré už boli k tomuto zošitu zverejnené a množstvo sa dá ešte očakávať. Variant covery na tému X-Meni budú súčasťou aj iných sérií. Päť, ktoré boli zverejnené nedávno, reflektujú na známe príbehy, alternatívne reality a špecifické éry, ktoré k tomuto tímu neodmysliteľne patria. Podľa môjho názoru je najlepší variant od Alexa Rossa, ktorý je na zošite Astonishing X-Men #17 a odkazuje na legendárnu minisériu Marvels.

Dotlač komiksu Return of Wolverine #1 sa dočkala zaujímavého omylu. Wolverine vďaka tlačiarenskej chybe zažil tak trochu crossover so svetom Star Wars. Namiesto niekoľkých strán o návrate tohto hrdinu sa v komikse nachádzali stránky z komiksu Star Wars: Doctor Aphra #25. Chybu si v centrále všimli až v momente, keď boli komiksy na ceste k predajcom. Marvel tak urýchlene ohlásil ďalšiu dotlač a správne zostavený komiks by sa k predajcom mal dostať 31. októbra. Z pohľadu fanúšika ide o milý omyl a pravdepodobne asi aj o jediný moment, keď sa tieto dva svety aspoň na chvíľu spojili. Wolverine by sa ale určite v preďalekej galaxii nestratil. 😉

Wolverine a Star wars

Včera toho bolo na výber naozaj veľa. Vážne. Nepíšem to preto, lebo by sa to od tejto rubriky očakávalo. Však uznajte. Prišli tri ďalšie zošity týkajúce sa Infinity Warps. Vyšlo asi najočakávanejšie číslo v rámci značky What if?. Vyšlo tiež ďalšie číslo návratu Wolverina, jubilejný Moon Knight, nového začiatku sa dočkala Spider-Gwen, pokračuje tiež pavúčí event… skrátka veľa. 😉

Amazing Spider-Man #8
Black Panther Vs Deadpool #1
Infinity Warps Arachknight #1
Infinity Warps Sleepwalker #2
Infinity Warps Soldier Supreme #2
Marvel Super Hero Adventures – Captain Marvel Halloween Spooktacular #1
Moon Girl And Devil Dinosaur #36
Moon Knight #200
Punisher #3
Return Of Wolverine #2
Sentry #5
Spider-Geddon #2
Spider-Girls #1
Spider-Gwen – Ghost Spider #1
Star Wars – Doctor Aphra #25
What If? Thor #1
X-Men Black – Juggernaut #1
X-Men Red #9

Spider-Gwen

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás z toho počasia nechytí depresia a nezaložíme si black metalovú kapelu, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
29 + 25 =