Marvel Select: Captain America a Black Panther

Len pár dní dozadu, sme priniesli novinku z dielne Diamond Select Toys, kde sme si predstavili nový prírastok do rodiny Marvel Select. Tým šťastnejším sa podarilo chytiť jednu z pred-objednávok a na svoju figúrku už čakajú. Niektorí však spomínali ďalšie prírastky. Blížiaca sa premiéra filmu Civil War zapríčinila, že sa dočkáme filmových spracovaní Captaina Americu, Iron Mana a Winter Soldiera/Buckyho.

Dnešný článok však nie je venovaný chystaným filmovým spracovaniam, ale naopak figúrkam, ktoré boli v pred-objednávke súčasne spolu s minulou novinkou. Sú nimi Avenging Captain America a Black Panther! Ja osobne som maximálne nadšený! Dovolím si tvrdiť, že pre zberateľov Marvel Select sú tieto dva modely povinnosťou!

Čo sa týka Captaina Americu, ide o figúrku v komiksovom spracovaní, s výškou 7″ (cca 18cm) a isto poteší jeho 16 pohyblivých kĺbov. Musím pánov z Diamond Select Toys pochváliť! Tento Captain sa im naozaj podaril. Osobne nie som fanúšikom filmových figúrok a moja zbierka striktne zahŕňa modely s komiksovou vizážou. Lenže, tu bol vždy kameň úrazu. Vrámci Marvel Select totiž vyšli len dvaja Captaini v komiksovom spracovaní. Jeden je v podstate Bucky z čias WW2 a ten druhý, samotný Steve Rogers vyzerá ako žena. Nič v zlom samozrejme ja mám ženy rád, ale úzka a útla stavba tela ťažko pripomína mocného patriota z komiksovej predlohy. Takže ešte raz chválim pánov z Diamond Select Toys. V balení okrem figúrky nájdeme aj celkom sympatický podstavec s logom Hydry.

Druhý pán na holenie, je Black Panther. Ten prichádza v all-black kostýme s výškou 7″ (cca 18cm) a s počtom pohyblivých kĺbov 16. Čo však napísať k tejto figúrke? Je jednoduchá a čierna! Moje požiadavky dokonale spĺňa, ide totiž o komiksové spracovanie a teda nemôžem protestovať. Teda, jedna vec by to bola. Ako podstavec k figúrke je nejaký bonsaj či čo…to vážne? Autori sa mohli trošku posnažiť a spraviť Black Pantherovi trebárs trón. Koniec koncov ide o kráľa Wakandy. Takže trón aký bol v prípade Doctora Dooma (Marvel Select, 2004) by nebol vôbec od veci.

Nakoniec len spomeniem, že sa veľmi teším z nových spracovaní Marvel Select figúrok a rovnako mi robí radosť aj fakt, že tvorcovia zvýšili počet pohyblivých kĺbov. Napríklad dvojitý kĺb v lakti. Odporúčaná cena každej figúrky je 24,95$. Teraz, však už prejdime ku galérii, pretože obrázok povie viac ako tisíc slov.

(zdroj: diamondselecttoys.com/shop.marvel.com/disneystore.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
25 − 22 =