Marvel vo filme #1

Rubrika Marvel News má na Multiverze už dlhú históriu. Relatívne dlho bola na stole požiadavka, aby sa podobné spravodajstvo robilo aj pre filmové dianie. A tak je to tu. Všetko podstatné, čo o adaptáciách Marvel príbehov potrebujete vedieť na jednom mieste, bez click-baitov a hoaxov. Pozrite sa teda s nami, čo má nové Black Widow, Spider-Man a ako sa (ne)darí mutantom.

Zhruba pred týždňom sa odovzdávali MTV Movie and TV Awards a, samozrejme, Marvel filmy sa na tejto akcii nestratili. Za najlepší film bol označený Avengers: Endgame, ktorý porazil napríklad aj film Spider-Man: Into the Spider-Verse. Za najlepší súboj bol označený duel Captain Marvel vs. Minn-Erva vo filme Captain Marvel. Toto víťazstvo vzbudilo asi najväčšie vášne, keďže v tejto kategórii boli nominované aj súboje Captaina Americu a Thanosa, prípadne scéna z Game of Thrones – Aria vs. White Walkers. Za najväčšieho hrdinu bol označený Robert Downey Jr. za úlohu Tonyho Starka vo filme Avengers: Endgame. Tu svoju nomináciu nepremenila už spomínaná Captain Marvel. Thanos/Josh Brolin zase za rovnaký film získal víťazstvo v kategórii najlepší zlosyn.

 

Tieto ocenenia sa udeľujú od roku 1992 a nominácie vyberajú producenti a exekutíva MTV. O víťazoch rozhodujú hlasovaním fanúšikovia. Ceny sú namierené najmä na mladšie publikum, keďže kategóriu má napríklad aj najlepší bozk. Kompletné výsledky nájdete na webe MTV.

Cena za najlepší súboj (zdroj: MTV)

Súboj medzi Avengers: Endgame a Avatarom pokračuje. To, čo sa zdalo byť už pomaly ako hotová vec, ešte môže byť vcelku zaujímavé. Endgame totiž došiel dych tesne pred prekonaním Avatara. Disney však prišiel s niečím, čo ešte nejaké tie peniaze prisype. Kevin Feige sa minulý týždeň vyjaril, že sa chystá opätovné uvedenie do kín s novými zábermi. Nemáme si ale pod tým predstavovať nové scény a nejaký ultimátny (Snyder) cut. Nové materiály by sa mali objaviť až po záverečných titulkoch. Očakávať môžeme 6 minút, ktoré by mali obsahovať nepoužitú scénu, menšiu poctu (pravdepodobne Stan Lee) a pár bližšie nešpecifikovaných prekvapení (údajne teaser na Far From Home). Ak si už brúsite zuby na ďalšiu návštevu kina, je vysoko pravdepodobné, že toto znovuuvedenie sa bude týkať len amerických kín (edit – od 11.7. aj u nás). Celé by sa to malo odohrať tento víkend, tak uvidíme, aký to bude mať efekt. Avengers aktuálne na modrého mimozemšťana strácajú 38 miliónov a takýto marketingový zásah je jediný spôsob, ako Avatara v rebríčku celosvetových tržieb prekonať.

Prvé miesto je blízko!

Tiež máte pocit, že premiéra filmu Dark Phoenix bola už relatívne dávno? Prípadne, všimli ste si ju vôbec? Na kvality tohto filmu existujú rôzne názory, ale jedno je isté – ide o neskutočný finančný prepadák. Posledný mutanti vykazujú s prehľadom najhoršie čísla zo všetkých X-Men filmov, ktoré vo Foxe vznikli. Jedna krutá štatistika za všetky – film Dark Phoenix sa už v treťom týždni po premiére vytratil z takmer polovice amerických kín.

Dark Phoenix je finančný prepadák.

O filme Black Widow sa toho zatiaľ veľa nevie. Približne pred mesiacom začalo natáčanie v Nórsku a zábery z natáčania naznačujú, že Natasha podstupuje naozaj tvrdý tréning.

Odvtedy však už prešiel nejaký čas a štáb sa už presunul do maďarskej Budapešti, odkiaľ už tiež stihli uniknúť rôzne drobnosti. Napríklad záber na stoličku, kde je možné vidieť logo Black Widow. Pôjde o oficiálne logo? Nebolo to síce zo strany Marvelu potvrdené, ale je vysoko pravdepodobné, že logo bude vyzerať rovnako ako neoficiálne vytvorený vizuál.

Z ďalších záberov, ktoré unikli z natáčania, sa dá predpokladať, že Florence Pught naozaj stvárni postavu menom Yelena Belova. Na boxoch, v ktorých by sa mali nachádzať kaskadérske figuríny, je označenie „Natasha“ a „Yelena“. Yelena Belova je v komikse rovnako produkt výcviku v Red Room a je druhou nositeľkou titulu Black Widow. Pôvodne išlo o zabijačku, ktorá bola určená na zabitie Natashe, avšak neskôr medzi nimi vzniklo spojenectvo. S Yelenou to ale nikdy nebolo úplne jednoduché, a ako správny agent vždy balancovala medzi sférou zákona a zločinu.

Okrem Scarlett Johansson a Florence Pugh pre film Black Widow potvrdené účinkovanie herečky Rachel Weisz (Mummy) a hercov Davida Harboura (Hellboy, Stranger Things) a O-T Fagbenleho (The Handmaid´s Tale). Najnovším potvrdeným prírastkom do hereckej zostavy je Ray Winstone (King Of Thieves, Snow White and the Huntsman).

Ray Winstone

Ak sa chystáte na blížiacu sa premiéru filmu Spider-Man: Far From Home, neváhajte. Lístky sú už pár dní v predaji, a ak chcete ísť už na predpremiéru, nenechávajte si to na poslednú chvíľu. Berte to aj ako účinnú prevenciu voči spoilerom. A keďže je štart druhého Spider-Mana prakticky za rohom, marketingová mašinéria už pracuje na plné obrázky a my máme k dispozícii množstvo materiálov. Jeden z promo klipov nám napríklad ukazuje Petera, ktorý sa dokáže uhýbať guľkám, ale nie banánom. Otázne je, či sa bude spider-sense naozaj volať „Peter Tingle“.

V rozhovore s Jakeom Hamiltonom napríklad zaznelo aj to, že by bol Tom Holland rád, ak by niekedy vznikol film, v ktorom by sa stretli všetci doterajší predstavitelia Spider-Mana, teda okrem neho aj Tobey Maguire a Andrew Garfield.

 

 

Fanúšikovia z Čiech určite ocenia v nedávno zverejnenom klipe debatu Spider-Mana a Mysteria s panorámou pražského hradu v pozadí.

 

 

A pokiaľ radi pozeráte na to, čo sa deje na červenom koberci, určite si nastavte pripomienku na doleuvedenom videu. Len si budete musieť trochu privstať, keďžes a šou začína 27. júna o 2.30 ráno.

 

 

To je pre dnešok všetko. Vaša nová rubrika tu bude aj o týždeň s novinkami o vašich obľúbených hrdinoch.

You get hurt, hurt ‚em back. You get killed… walk it off.

Captain America

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 − 19 =