Marvel vo filme #11

Ocenenie Saturn Award sa odovzdáva od roku 1973 a zameriava sa na sci-fi, fantasy a horor, či už vo filmovej, alebo televíznej produkcii. Uplynulý piatok sa v Los Angeles konalo odovzdávanie už 45. ročníka tohto ocenenia. A samozrejme, filmy s Marvel hrdinami sa nestratili. Spider-Man: Into the Spider-Verse podľa očakávaní získal ocenenie pre najlepší animovaný film. Zendaya získala ocenenie za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe a Tom Holland si odniesol cenu pre najlepšieho mladého herca. Zaujímavosťou je, že Tom Holland toto ocenenie získal už tretíkrát v rade (Civil War, SM: Homecoming a SM: Far From Home). Šesť víťazstiev má na konte film Avengers: Endgame. Zvíťazil v kategóriách najlepšia adaptácia komiksu, najlepší herec v hlavnej úlohe – Robert Downey Jr., najlepší herec vo vedľajšej úlohe – Josh Brolin, najlepšie vizuálne efekty, strih a produkcia. Špeciálne ceny získali Kevin Feige – Stan Lee World Builder Award a Jon Favreau – The Visionary Award.

V rámci ceremoniálu Saturn Awards bola tiež zverejnená alternatívna potitulková scéna k filmu Iron Man (2008). Vidíme v ňom Nicka Furyho, ako navštívil Tonyho Starka a prišiel s ním hodiť reč o Avengers iniciatíve. Čo je však zaujímavé, v tejto verzii Nick priamo odkazuje na Hulka, Spider-Mana a mutantov. Scéna bude súčasťou pripravovaného Infinity Saga box setu.

Vyzerá to tak, že film Avengers: Endgame nebol posledný výskyt Roberta Downeyho Jr. v rámci MCU. Podľa neoficálnych informácií by sa mal Tony Stark objaviť v blížiacej sa sólovke Black Widow. Malo by ísť ale len o cameo a mala byť to byť nepoužitá scéna z filmu Captain America: Civil War. Čo, samozrejme, dáva zmysel, keďže Black Widow sa bude odohrávať po udalostiach tohto filmu.

Do kategórie neoverených šumov môžeme zaradiť správu, podľa ktorej sa v Marvel Studios začali reálne zaoberať filmom Silver Surfer. Keďže ide iba o klebetu, ktorá sa objavil na webe Geeks WorldWide, nič iné zverejnené nebolo. Silver Surfer/Norrin Radd je ale určite použiteľná postava na samostatný film. V roku 2008 sa o tento charakter zaujímal scenárista Ant-Mana Adam McKay. Perlička z histórie je ale fakt, že koncom 90. rokov chcel Silver Surfera do filmu adaptovať Quentin Tarantino. Nič konkrétne však ani z jednej iniciatívy nevzišlo. Aktuálne teda ostáva jediným výskytom strieborného surfera nepodarený film Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer z roku 2007. Na potvrdenie správ, či sa po akvizícii štúdia Fox Marvel pustí do jeho adaptácie, si musíme ešte počkať.

Silver Surfer

Záverečná bitka v Avengers: Endgame bola naozaj masívna. Ak chcete vidieť trochu do zákulisia vytvorenia tejto scény, spoločnosť zaoberajúca sa tvorbou špeciálnych efektov Weta Digital, zverejnila video, ktoré vám ukáže, ktoré pasáže vznikli s hercami, ktoré so zeleným plátnom a podobne.

 

 

A keď už sme pri špeciálnych efektoch, za zmienku stojí video, ktoré zverejnil kanál Wired. Naozaj obsiahly exkurz do zákulisia filmu.

 

 

Okolo možného hereckého obsadenia mutantov v MCU sa už objavilo množstvo špekulácií a zbožných prianí. Posledná fáma hovorí, že Marvel má v hľadáčiku pre postavu Magneta herca Denzela Washingtona. Áno, hádate správne, že to okamžite vyvolalo búrku nevôle, lebo Magneto je predsa biely a je židovského pôvodu. Keď sa nad tým však zamyslíte, nemusel by to byť úplný krok vedľa. Ak majú byť mutanti súčasťou budúcnosti MCU, druhá svetová vojna je na vznik Magneta už trochu ďaleko. Ak by sa mu teda zmenil origin, mohol by to byť z pohľadu pôvodu prakticky ktokoľvek. Denzel je skvelý herec, a ak by bol Magneto napríklad výsledkom genocídy v Rwande alebo Pol Potovho besnenia v Kambodži, bol by to rovnako silný odkaz, ktorý postava Magneta odjakživa nesie – zhnusenie ľudstvom a tým, čoho je schopné.

 

Denzel ako Magneto

A na záver by to chcelo menšie odľahčenie. Avengers: Infinity War a Endgame v tanečnom spracovaní. 😉

 

 

Nezabudnite sledovať aj komiksové novinky v rubrike Marvel News, ktoré okrem textovej formy môžete počúvaj aj na Youtube ako podcast!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
7 + 26 =