Marvel vo filme #12

V roku 2009 The Walt Disney Company prevzala spoločnosť Marvel Entertainment za sumu 4,24 miliardy dolárov. To sa, samozrejme, neskôr ukázalo ako veľmi výhodná kúpa. Šéf Disney Bob Iger sa vo svojich nedávno vydaných memoároch The Ride of a Lifetime: Lessons Learned from 15 years as CEO of the Walt Disney Company vyjadril, že Disney uvažovalo o akvizícii Marvelu už o niečo skôr.

„Na začiatku môjho pôsobenia pre Michaela (Michael Eisner, CEO Walt Disney v období 1984 – 2005, pozn. redakcie) som sa zúčastnil pracovného obeda, na ktorom zaznela myšlienka ich získania. Niekoľko členov vedenia však namietalo. Marvel bol podľa nich príliš na hrane. Značku Disney by to vraj zničilo.“ V roku 2000 Eisner ako CEO Disney skončil a na jeho miesto nastúpil práve Iger. Marvel Studios v roku 2008 odštartoval MCU filmom Iron Man a pokračoval filmom The Incredible Hulk. O rok neskôr Disney Marvel kúpil, a ako to pokračovalo, už určite viete.

Kniha Roberta Igera

Spustenie platformy Disney+ sa už pomaly blíži. Pre fanúšikov Marvelu to znamená najmä nové seriály, ktoré boli exkluzívne pre túto platformu ohlásené. Predobjednať si službu je už možné, avšak nie v našich končinách. Samotné spustenie je zatiaľ rozdelené na dve fázy. V prvej, 12. novembra, bude služba sprístupnená predplatiteľom v USA, Kanade a Holandsku. Holandsko bude prvá a zároveň na nejaký čas jediná krajina, kde bude Disney+ dostupné. 19. novembra sa služba rozšíri do Austrálie a na Nový Zéland. Kedy sa táto služba dostane aj k nám, je otázne, hovorí sa ale o roku 2020. Najčastejšie sa ako ďalšia krajina v Európe, kde bude služba zavedená, hovorí o Francúzsku.

„Nosil som na hlave rohy, ktoré vážili viac ako 10 kg. A nijako som nevedel uveriteľne zahrať facku. Tak som Chrisovi povedal, aby ma udrel do tváre“. V The Late Show with Stephen Colbert sa takto rozrozprával Tom Hiddleston o natáčaní s Chrisom Hemsworthom. Tom, ktorý aktuálne debutuje na Broadwayi so show Betrayal, spomenul aj ďalšie vtipné momenty, ktoré si môžete pozrieť v priloženom videu.

 

 

Spider-Ham je postavička, ktorá sa vďaka filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse stala veľmi obľúbenou. Len nedávno bola pre túto postavu ohlásená nová komiksová séria a následne sa fanúšikovia dočkali oficiálneho zverejnenia krátkeho animovaného filmu. Animák „Caught in a Ham“, spracovaný v štýle Looney Tunes, bol už dávnejšie zverejnený na Blu-Ray, avšak teraz si ho môžete pozrieť aj online. Hlas Petera Porkera si v tomto 4-minútovom prequeli zopakoval John Mulaney.

 

 

Oficiálneho vydania sa dočkal aj tzv. Infinity Saga trailer, ktorý mal svoju premiéru v rámci San Diego Comic Conu.

 

 

Pri príležitosti uvedenia filmu Spider-Man: Far From Home do digitálnej distribúcie zverejnilo Sony veľmi zábavný trailer na film The Night Monkey. 😉

 

 

A pri rovnakej príležitosti Sony zverejnilo aj zostrih vtipných momentov z natáčania.

 

 

Nezabudnite sledovať aj komiksové novinky v rubrike Marvel News, ktoré okrem textovej formy môžete počúvaj aj na YouTube ako podcast!

 

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
40 ⁄ 20 =