Marvel vo filme #13

Marvel vo filme je už opäť, tentoraz už so svojím trinástym pokračovaním. A nebojte sa, v našom prípade nebude znamenať trinástka nešťastné číslo. Skôr naopak. A áno, tušíte správne, primárne budeme dnes hovoriť o dohode medzi Disney a Sony, z ktorej majú určite všetci fanúšikovia Spider-Mana veľkú radosť.

Keď sa koncom augusta objavila informácia o odchode Spider-Mana z MCU, bol to pre všetkých obrovský šok. Za zhruba mesiac sa objavilo množstvo teórií a odhadov, ale ako blesk z jasného neba prišla pred pár dňami informácia o novej dohode. Tá pôvodná zlyhala oficiálne najmä na delení zisku. V novej bude Disney inkasovať 25 % zo zisku zo Spider-Manových sóloviek. Je to menej ako pôvodne požadovaných 50 %, ale zase podstatne viac ako pôvodných 5 %. Ak si k tomu prirátame fakt, že Disney má pod palcom aj kompletné zisky z merchu, dohodou určite získal. Okrem toho sa ale bude podieľať aj na 25 % nákladov filmu. Aj v tomto bode Disney navrhoval pôvodne 50 %, takže aj tu sa zo Sony stretli niekde uprostred.

Ďalšou dôležitou informáciou, ktorá bola spolu s dohodou zverejnená, je dátum premiéry tretieho Spider-Mana. Pôjde opäť o letný termín, konkrétne 16. júla 2021. Na režisérku stoličku by sa mal vrátiť Jon Watts, o ktorého sa obe štúdiá vcelku kvalitne naťahovali.

Jon Watts

Žiadna dohoda však nemôže byť bez kompromisov, respektíve bez nejakého toho „ale“. Tým je v tomto prípade napojenie pavúčieho vesmíru od Sony na MCU. Nepôjde, samozrejme, o explicitné spojenie, ale Spider-Man sa bude objavovať v oboch univerzách. Kevin Feige doslova povedal, že Spider-Man je jediným superhrdinom, ktorý sa môže vyskytovať v oboch fimových vesmíroch. Prakticky to teda znamená stále oddelené svety, ale marketingovo sa to dá na menej znalých divákov, najmä zo strany Sony, patrične využiť.

A ako na túto dohodu reagovali herci, ktorých sa toto vyjednávanie bezprostredne týkalo? Túto správu zavesil na svoj Instagram Tom Holland.

View this post on Instagram

?

A post shared by Tom Holland (@tomholland2013) on

 

Zendaya prostredníctvom Twitteru tiež zareagovala prakticky obratom.

 

Netočilo sa však všetko len okolo Spider-Mana. Do tímu okolo filmu Venom 2 pribudol producent Hutch Parker. Podľa informácií, ktoré zverejnil The Hollywood Reporter, Parker sa pripojil k producentom Amy Pascal, Avi Arad a Matt Tolmach. Ak vám toto meno náhodou nič nehovorí, tak Parker je producent, ktorý pracoval na filmoch z X-Men univerza ako X-Men: Days of Future Past, X-Men: Apocalypse, Dark Phoenix, ale podpísal sa aj pod film Logan.

Hutch Parker

Do zástupu charakterov zo sveta Spider-Mana, na ktorom sa v Sony údajne pracuje, je podľa posledných správ aj Madame Web. Scenár by mali podľa portálu Collider napísať Matt Sazama a Burk Sharpless, ktorí vytvorili príbeh aj pre film Morbius.

Na koniec natáčania filmu Black Widow vcelku zaujímavo reagoval predstaviteľ Red Guardiana David Harbour. Ten sa v príspevku na Instagrame lúči s kadečím, vrátane hotelovej izby.

 

Hulu sa rozhodlo, že stopne svoje plány so seriálom Ghost Rider. Prvotné správy tvrdili, že show stroskotala na kreatívnych nezrovnalostiach medzi Hulu a tímom z Marvelu. Objavujú sa však aj informácie, že prsty v tom môže mať aj samotný Kevin Feige. Ten by mal mať eminentný záujem o Ghost Ridera v MCU, a tak by zrušenie seriálu dávalo vcelku zmysel. Zároveň sa objavili aj špekulácie o tom, že Hulu malo pôvodne plány aj s Bladom, avšak ako iste viete, ten už má v pláne film v rámci MCU. Vyzerá to teda tak, že temnejších postáv v rámci MCU by časom mohlo byť oveľa viac.

Nezabudnite sledovať aj komiksové novinky v rubrike Marvel News, ktoré okrem textovej formy môžete počúvaj aj na YouTube ako podcast!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
19 + 11 =